Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Руски сайтове с автоматичен превод на Български

Препоръчан отговор

Привет на всички
Не знам дали само аз имам този проблем в последно време, но все по често при търсене на нещо в google с български думи, ми се появяват множество руски сайтове с ужасен и безсмислен превод и никаква полезна информация за темата, която търся. Сайтовете масово започват с bg.ИмеНаСайта.ru или .com.
Някои нямат .bg в началото, но отново са с превод на български. За мен това е адски досадно, защото търсейки информация ми се налага да минавам десетки страници, докато открия наистина българска страница.
Ще съм благодарен, ако някой има решение на този проблем :D 
Прилагам снимки на няколко страници с резултати само от едно търсене.

4.PNG

5.PNG

6.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си настройките - цъкни на настройки, от там избери "настройки за търсене" (или както е там на български)

kwTKYUO.png

После долу където пише "Currently showing search results in" отиваш на "edit" и си добавяш на кои езици да търси. Не е гаранция, че пак няма да има резултати на руски, но би трябвало да намалеят значително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е до настройки. И нищо не може да се направи по въпроса, защото са индексирани от Google явно. Подобни SCAM ръководства винаги е имало и ще има. Имаше по времето на фалшивите антивирусни (и въобще при статиите за премахване на зарази), имаше и по други технически въпроси и сега пак си ги има. И при мен при търсенето на тези ключови думи изскочиха подобни резултати. В duckduckgo и qwant няма толкова плява, но там няма и толкова много резултати...и общо взето същата работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване