Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Подмяна на хард диска със SSD на EliteBook 6930p (неизвестна парола за BIOS!)

Виж решението Разрешен от ined,

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, специалисти! ЧНГ!

Попадна ми SSD, което пасва идеално на мястото на хард диска и мисля да го инсталирам, за да съживи малко моя стар(почти колкото мен) лаптоп EliteBook 6930p. Но имам два проблема: единият е, че никога не съм знаел паролата за BIOS, а вече не се поддържа моя лаптоп и не мога да я получа от сайта на ХР! Значи не мога да вляза в BIOS и да го настроя да се обръща първо към SSD, макар че няма да има вече хард диск. Вторият проблем е, че не зная точно как да извърша тази настройка. Опитвах физическия метод-с изключване на батерията за BIOS, пробвах случайни пароли, търсих софтуер за тази цел, мо уви , не се справих.

Моля, помогнете!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Реално не ти трябва да влизаш в BIOS-а за да го преинсталираш, Boot менюто на HP е с F9 - стига и там да не ти иска парола.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СМЯНА НА ХАРД С SSD
Здравейте Генадий!
Трудно ми е да се оправя от това видео. Разбирам, че след стартиране се натиска F10 (или Esc + F10}), за да се покаже поканата за въвеждане на парола, но после не става ясно какво прави лектора. Някъде четох, че трябва да се въведе грешна парола три пъти, пробвах, не се получава при мен.
Появява се нов прозорец с размазани надписи. Отива на трети ред и го активира.
После се появява страница от Windows, където се въвежда текста:
C:\output>dos_
Появява се друг надпис, на който не са ясни първите букви... Select fon number:_1.
Пак не ми е ясно какво става.
Появява се нов прозорец, на който буквите пак са размазани.
За да се справя с проблема, ми е нужен алгоритъм, примерно:
1 Стартираме лаптопа
2.Натискаме F10.
3......  и т. н.
Все пак, благодаря за старанието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Esc > F9, със стрелките освети нужния ред (името на флашката) и натисни Enter.
Но не съм сигурен при активна парола на BIOS дали няма да я иска и при това меню.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ined написа:

Реално не ти трябва да влизаш в BIOS-а за да го преинсталираш, Boot менюто на HP е с F9 - стига и там да не ти иска парола.

Здравейте, г-н ined !
Бях чувал, че понякога неща, които изглеждат много сложни се оказват елементарни, но сега се убедих лично. Изрових половината интернет, докато попадна на Вас. Като включа флашка със записани ОС под формата на iso на Linux (след 2009 година не съм включвал Windows) и F9, тя не го намира, защото SSD е чисто нов и на него няма никой, но като стартирах един Puppy linux, на който има Gparted, той го разпозна. Чрез него подготвих диска и инсталирах Linux Mint 20.1
При Linux имаш винаги най-новата от стотици операционни системи, при това абсолютно безплатни!
Да сте жив и здрав г-н lned
Пазете се!

Смятам темата за подмяна на хард диск със SSD за приключена. Благодаря на всички, които отделиха време за мен и публикуваха съвети! Най-точен се оказа г-н ined. Бъдете здрави, пазете се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Славчо Хаджийски написа:

Най-точен се оказа г-н ined.

По маркирането на Най-добър отговор не си личи да е той...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях допуснал грешка, поправих се. Господин ined ми помогна и темата е приключена. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обявих темата за приключена. Даже вече ви пиша от новоинсталиран Linux Mint на SSD. Харда е извън кутията на лаптопа. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, приятели! Както разбрахте аз замених хард диска на Elitebook 6930p със SSD и машината работи чудесно, има подобрения, чете от USB флашки и пр. Когато обаче реших да запиша ново iso на флашка, въпреки че съответния софтуер илюстрира записа на прозорчето и накрая изписва, че всичко е ОК, оказва се, че на флашката няма никой. След като пробвах на няколко флашки и се убедих, че вината не е в тях, се опитах да запиша на DVD. Инсталаторът (пробвах и с Brazero при Mint и със вградения в MX Linux, MX инструмент) казва няма DVD в устройството на 3 броя чистак нови дивидита. Като поставя DVD със запис, машината чете от диска, но с програма за запис не го намира. Да не би приятели, на харда да е имало някакви драйвери, които вече липсват, естествено, защото липсва и харда.

Моля, ако някой има желание и знания да ми помогне. Благодаря, предварително! Пазете се, и когато се ваксинирате, не спирайте да пазите другите, защото казаха, че ваксиниран дори с втора ваксина разнася заразата до 2-3 седмици. Мен това ме шокира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте, приятели! Както разбрахте аз замених хард диска на Elitebook 6930p със SSD и машината работи чудесно, има подобрения, чете от USB флашки и пр. Когато обаче реших да запиша ново iso на флашка, въпреки че съответния софтуер илюстрира записа на прозорчето и накрая изписва, че всичко е ОК, оказва се, че на флашката няма никой. След като пробвах на няколко флашки и се убедих, че вината не е в тях, се опитах да запиша на DVD. Инсталаторът (пробвах и с Brazero при Mint и със вградения в MX Linux, MX инструмент) казва няма DVD в устройството на 3 броя чистак нови дивидита. Като поставя DVD със запис, машината чете от диска, но с програма за запис не го намира. Да не би приятели, на харда да е имало някакви драйвери, които вече липсват, естествено, защото липсва и харда.
      Моля, ако някой има желание и знания да ми помогне. Благодаря, предварително! Пазете се, и когато се ваксинирате, не спирайте да пазите другите, защото казаха, че ваксиниран дори с втора ваксина разнася заразата до 2-3 седмици. Мен това ме шокира.

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      тъй като съм сравнително нов в използването на SSD, имам един вероятно елементарен въпрос, чийто отговор не знам. Използвам SSD с общ размер 240 GB, разделено на 2 партишъна, съответно един с приблизителен размер 80 G, който е системен и още един с приблизителен размер около 130 GB, който използвам за инсталиране на игри в общия случай. Въпросът ми се състои в следното:
      В интернет намирам информация, че за правилната работа на един SSD диск, следва да се предвидят поне 20% от неговия общ капацитет, които да бъдат незапълнени. В моя случай, от първият партишън имам свободни около 40GB, а от втория - 10, или грубо около 50 общо за двата, което имайки предвид общия размер от 240GB, се равнява на малко над 20%. Това, което се чудя е дали сметките ми са правилни? Тоест, дали следва незапълнен да бъде 20% от общия капацитет на SSD-то, независимо на колко части е разделено то или следва да има 20% незапълнени от всеки създаден партишън?
      Надявам се, че съм успял да обясня какво ме интересува.
    • от KiNGSTON97
      Здравейте! До сега не бях срещал такова нещо. При инсталацията на Windows 10 реших да си направя пълен формат и на двата диска SSD+HDD (мощно пречистване на всичко). Правил съм го поне 15 пъти това нещо, но тоя път при инсталацията не ми даде да продължа напред, защото бях заредил GPTм а не MBR формат и оттам нещата станаха кошмарни. Издразних се и разпокъсах дисковете на парчета при менюто за избиране къде да се инсталира Windows-a, след това изтриване, форматиране и куп други глупащини на дисковете. Сега се мъча от два дни да форматирам диска и да се върнат в "default" състояние.Даже нямам икона на втория диск (HDD) в Моят компютър. Имам платена програма за форматиране, създаване, разделяне и др. неща на дискове AOMEI partition assistant UNLIMITED. Със сигурност може да се оправят нещата с нея, ама като си немам понятие от тва...
      Моля, който е компетентен по темата да ми помогне възможно най-скоро и ще съм длъжник. Бих почерпил лицето, което помогне напълно с проблема.
      Може да се работи с Team Viewer версията, дискорд да ви споделя екран и каквото е нужно за поправката.
      Ето снимки на нещата.
      Поздрави.

• от SashoTo11
      Искам да си взема SSD преносимо, искам препоръки и мнения.Ще го използвам за филми,снимки и видеа.
    • от Бонбон с катран!
      Покрай еуфорията със статистиката забелязах, че SSD диска ми записва минимум 1 GB на ден! Всеки цикъл на пускане ежедневно ми изяжда не по-малко от 1000 MB, което ми се струва доста над нормалното! При всички ли е така? Като се им предвид, че сърфирам и пълня кеша на браузъра максимум 200 MB, тази система направо си ми прахосва диска!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване