Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съмнителен CD Drive във File Explorer

Препоръчан отговор

Здравейте! 
Преди малко забелязах, че имам CD Drive във File Explorer на настолния си компютър, на който не е монтирано оптично устройство. Преди малко повече от две седмици същото устройство се появи след това го отворих и се изписа да insert-на диск. След рестарт на компютъра тапетът ми беше променен (някакъв дървен), приличаше на тези от windows 98. Сканирах си компютъра с безплатната ми антивирусна (Avast), нищо не откри и след това си преинсталирах windows-a за всеки случай. След това си активирах операционната с легален ключ (купих си го от CDKEY Offers), купих си Bitdefender и съм му активирал всички защити. В момента както писах по - горе имам същото CD устройство, сканирах с bitdefender-a и той не намери нищо. Въпросът ми е дали имам някакъв вирус на компютъра? Извинявам се предварително, ако въпросът ми е неуместен или ако не съм си качил темата на правилното място. :)2056634466_unknown(1).png.880f86267efb75c078fec4a1e89e98e9.png 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Device Manager какви устройства има. Да не е виртуално устройство от програма за емулация като CloneCD или DaemonTools?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Виж в Device Manager какви устройства има. Да не е виртуално устройство от програма за емулация като CloneCD или DaemonTools?

Проверих, няма такова устройство, също така не използвам програми за емулация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

В disk management?

да

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз този диск не го виждам в disk management, защо пишеш "да"? Дай properties на това устройство. Някаква подробна информация за хардуера знаеш ли, например модел на дънната платка? Да не би в BIOS да има такова устройство по default, ако е някое старо дъно?

Точно коя версия и билд на windows ползваш? Да не би антивирусната да прави някакво виртуално устройство? Преди да я инсталираш имаше ли го този диск? Windows 10 defender върши перфектна работа, за да инсталираш допълнителни антивирусни. Виж и тук дали пише някакво решение на твоя проблем:

https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_perf-insiderplat_pc/how-to-remove-non-existent-cd-drive-in-windows-10/0f298afd-b1bf-48b7-9e0e-22e37239da20?tab=AllReplies#tabs

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Аз този диск не го виждам в disk management, защо пишеш "да"? Дай properties на това устройство. Някаква подробна информация за хардуера знаеш ли, например модел на дънната платка? Да не би в BIOS да има такова устройство по default, ако е някое старо дъно?

Писах "да", защото бях проверил и не видях намерил такова устройство. Както и да е. Дъното е на Gigabyte S2H B450M. Дадох properties на CD-то и ето какво излезна:

1282575386_unknown(4).png.8de581a6b6fdd1474922099c57e944c6.png992616050_unknown(5).png.7d8ba1a4552903182109dcef91658502.png896975046_unknown(6).png.c0f30edaeafa80c15d2b343336e0a52e.png1456386620_unknown(7).png.0cc4c663a63fc07e7219cc6ead822cdd.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм ти връзка, чети и пробвай решения, отвори скритите устройства в device manager, разкарай антивирусната и така нататък, виж ми горното мнение, ако не си видял добавените неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти видях разширението на коментара. Да, сега като отворих линка видях, че човекът също използва Insider версия на десетката. Предишния път като ми беше излезнало нямах антивирусна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Я дай една снимка на списъка с инсталираните приложения. Все си мисля, че трябва да е от някакво виртуално устройство.

В Device Manager сложи отметка да ползва скритите устройство - Show Hidden Devices и ги провери пак.

https://www.sevenforums.com/hardware-devices/46583-strange-cd-dvd-drive.html

Иначе ако дадеш с десен бутон Eject какво се случва?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен се беше появил преди време и се оказа,че една игра ми го е инсталирала "WinCDEmu-4.0." и като дадеш десен бутон да преименуваш снимка или файл и Windows Explorer се затваряше.

Виж дали в дял С имаш папка с име WinCDEmu и в нея има uninstall.exe от където да го премахнеш. Иначе не го показва в инсталираните програми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, KoiAzLiWe написа:

Виж дали в дял С имаш папка с име WinCDEmu и в нея има uninstall.exe от където да го премахнеш. Иначе не го показва в инсталираните програми.

WinCDEmu също трябва да се показва в Device Manager-a под Storage Controllers (за която секция вече исках снимка, но я няма и там). Освен ако не се добавя като скрито устройство:

https://wincdemu.sysprogs.org/tutorials/install/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента му деинсталирам quality ъпдейтите, защото бях с insider и след това ще провея каквото ми казахте.

Оказахте се прави. Ultraiso-то е решило да си го създаде. Мерси за помощта и се извинявам за загубеното време. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване