Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Перехвърляне на контакти и СМС-и.

Препоръчан отговор

Стария телефон е BcackView 9600 Pro, а новия - Asus Zenfon 6. Искам да прехвърля от единия на другия контактите и съобщенията. Има ли програма, която може да направи това?

Под прехвърляне на съобщенията имам предвид да влязат в телефона в същия вид, в който са в стария. Да ги чета от СМС менюто.

Ако няма начин да ги прехвърля така, че да се четат от смс менюто ще трябва да запазя стария телефон известно време с неизтрити данни, а искам да го изчистя и да го пусна за продаване.

Телефона си работи. Забележка към работата му нямам, но просто това не е моят телефон. Не ми харесва, за разлика от предния, който беше BlackView 8000 Pro.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата телефона са с "еднаква" ОС. За прехвърляне на контактите ползвайте стандартната функция, а за sms-сите, то потърсете приложение в "магазина" на съответната ОС. 

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, dioib написа:

"магазина" на съответната ОС. 

Прости невежеството ми, и би ли обяснил като на пълен нуб?

И двата са с девятка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За контактите по този начин:

Screenshot_20210121-162904[1].png

п,п. За sms = потърси тук.

Успех!

п.п. За СМС-сите ... потърси приложение което да ги "разтовари" върху компютър. Не знам, дали ще може да се намери за импорт на СМС-си в новия телефон ... 

И ...  все пак виж с някакъв "облак" не ще ли ти е по-лесно ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://play.google.com/store/search?q=sms backup&c=apps&hl=en_US&gl=US

А относно продаването на стария телефон - премахни му Google акаунта от настройките, преди нулирането че иначе новия собственик ще се затрудни с ползването му... ще иска да се влезе със същия Google акаунт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shreek написа:

И двата са с девятка.

За Бога ... научете се да боравите с устройствата си ... аз съм с двойка ...

п.п. Все пак са машини, а не човеци ...

преди 24 минути, [email protected] написа:

премахни му Google акаунта

Това определено не го разбрах. Но вероятността новия собственик да има достъп до неговия акаунт  е ако евентуално не му "занули" настройките = върне към фабричните настрой апарата. Да, гугъл отбелязва с кое устройство си влизал, но само толкова ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто е - FRP или иначе казано - Factory Reset Protection ... :)

Ако е премахнат предварително акаунта, телефона си се нулира и след това няма драми.

То за много телефони има начини и за заобикалянето му, ама не е в това въпроса.

Едно съвсем кратко обяснение, копнато от нета:

Цитат

Когато забравите паролата за вашият google account и дадете нулиране до фабрични настройки се случва следното:

• Вашите данни се изтриват и телефонът застава в начален екран
  • При активацията телефонът ще поиска достъп до интернет – или чрез wi-fi или чрез сим карта с интернет
  • GSM-ът се свързва с google и установява, че е асоцииран с google акаунт

•  
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За смс-ите: направи си по един скрийншот, на всеки един от тях и просто си метни снимките по BT.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване