Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на стария с нов - процесор

Препоръчан отговор

Здравейте. Разполагам с A68HM-P33 V2 дънна платка и сокета е FM2+. Процесора ми в момента е доста старичък - amd athlon x2 340 dual core нещо си. Искам да го сменя с друг, малко по - мощен. Спрял съм се на A8-7600 и x4 860 ( които са втора употреба ), какво мнение можете да кажете? Свободен съм и за други препоръки. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Смяна на стария с нов - процесор

На кантар са процесорите. Вземай по-евтиния.

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Athlon-X4-860K-vs-AMD-A8-7600-APU/2362vs2311

https://www.cpu-world.com/Compare/20/AMD_A8-Series_A8-7600_vs_AMD_Athlon_X4_860K.html

Иначе A8-7600 би трябвало да е по-хладен и по-икономичен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

На кантар са процесорите. Вземай по-евтиния.

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Athlon-X4-860K-vs-AMD-A8-7600-APU/2362vs2311

https://www.cpu-world.com/Compare/20/AMD_A8-Series_A8-7600_vs_AMD_Athlon_X4_860K.html

Иначе A8-7600 би трябвало да е по-хладен и по-икономичен.

Благодаря! Изпадна ми оферта за 55 лева втора употреба. Какво охлаждане да ползвам? Мога ли да ползвам охлаждането от текущия процесор? Какво да гледам освен температурите също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единия процесор има вградена графика, а другия не.

Не е ясно каква видео карта се ползва в момента - за мен това би било фактор при избора ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Единия процесор има вградена графика, а другия не.

Не е ясно каква видео карта се ползва в момента - за мен това би било фактор при избора ми.

В момента ползвам amd radeon hd 5450 1gb. 

Реших малко да го ъпгрейдна, че има още животец в него, вместо да стои в гаража. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да можеш, може и да не можеш, този процесор който обмисляш да купиш е четириядрен, или поне такъв се води:hush:, има и вградена графика, като се натовари доста и стигне по-високи температури, това сегашното ти охлаждане с което си в момента може и да не смогне и тогава ще трябва да си потърсиш от него по-добро

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти го добре когато пристигне (ако още не е взет процесора, също така добре е да го видиш и от другата страна как е, да няма нещо криво, липсващо ...), почистваш и охладителя си добре, монтираш и пробваш, добре е да видиш какъв въздушен поток имаш в кутията и ако трябва сложи някаква налична допълнителна перка - за повече идеи прябва да се види системата/кутията.

Колкото до старата ти карта - може да е пасивна или с активно охлаждане >

- пасивната наистина топли доста - тоест създава топлина в кутията ти - предполагам когато си сложиш ръката на радиатора или близо до него усещаш колко е топла.

- активната - тя също топли, просто не загрява въздуха до толкова високи температури и определено създава шум, понякога този шум надделява над всичко - зависи от перката и от състоянието на останалите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи поръчвам си охладител, термопаста и процесора. Щом процесора има вградена видео карта, ще премахна тази която има на компютъра 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Пробвай с текущото охлаждане как ще работи процесора, какви ще са максималните температури при работа. Ако няма проблеми и са до към 80 градуса, нямаш забивания, изключвания или някакви други проблеми, може да го оставиш. Допълнително охлаждане винаги можеш да си закупиш при нужда, а реално за такава стара конфигурация няма смисъл да наливаш много пари.

2. Относно вграденото видео, имай в предвид, че ще ти ползва от системната памет. Тук имаш още нещо, което да вземеш в предвид: вграденото видео най-вероятно ще ти харчи по-малко ток (тук пак зависи и за какво го ползваш), но зависи и дънната платка какви изходи има и дали ще можеш да ги ползваш с текущия монитор, без да се налага да закупуваш преходници например (като гледам, имаш VGA и DVI). Реално процесора, дори с вградено видео, пак го дават по-икономичен, а и дори и да имаш вградено видео пак можеш да си ползваш отделната видеокарта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, сега забелязах, че монитора е свързан с видеокартата за картина. Бях пробвал от дънната платка, но нямах картина и затова ползвам на видео картата изхода. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kazimotoo_ написа:

Ах, сега забелязах, че монитора е свързан с видеокартата за картина. Бях пробвал от дънната платка, но нямах картина и затова ползвам на видео картата изхода. 

А сегашния ти процесор - графично ядро има ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kazimotoo_ написа:

Не. 

Тогава как да извади картина?

На дъното са сложени само интерфейсите за връзка и при поставяне на процесор с вградено графично ядро те почват да работят (ако изрично не се забранят от bios, ако поставиш процесор без графично ядро - тези портове не правят нищо.

Колко оперативна памет имаш? В двоен канал ли работи паметта ти (ако твоята платформа изобщо позволява това)? Кабел с какъв интерфейс ползваш в момента?

Какво ще е предназначението на системата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тогава как да извади картина?

На дъното са сложени само интерфейсите за връзка и при поставяне на процесор с вградено графично ядро те почват да работят (ако изрично не се забранят от bios, ако поставиш процесор без графично ядро - тези портове не правят нищо.

Колко оперативна памет имаш? В двоен канал ли работи паметта ти (ако твоята платформа изобщо позволява това)? Кабел с какъв интерфейс ползваш в момента?

Какво ще е предназначението на системата?

Както казах от външната карта. Има изход.

За тук там някоя лека игра, за филми, за работа и т.н. По принцип ползвам лаптопа за тази цел, но преди няколко седмици се рових в гаража и видях компютъра, та реших да го съживя малко.

IMG_20210123_121834~2.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване