Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам за съвет, коя настройка на темата и на дисплея е по-добра за здравето на очите и за разбирането на четения текст:

А) Нощен режим но с увеличена яркост на дисплея;

Б) Светъл режим, но с петдесетпроцентова яркост или по-слаба ако съм на по-слабо осветено или направо на тъмно място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, цър-вул написа:

За какво устройство става дума? Монитор(компютър) - Windows/Linux? Смартфон/таблет?

И за лаптоп с Windows 10, и за смартфон Самсунг Галакси С10+.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win 10:
Settings > Display > Night light >On> Night Light Settings
mcmw_windows_10_october_2018_update_night_light_fig_3.png|

Другият начин е от Action Center > Night light

mcmw_windows-action-centre.png

S10 
https://www.samsung.com/ca/support/mobile-devices/night-mode-s10/

|

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, aivanov1 написа:

Здравейте! Искам да ви попитам за съвет, коя настройка на темата и на дисплея е по-добра за здравето на очите и за разбирането на четения текст:

А) Нощен режим но с увеличена яркост на дисплея;

Б) Светъл режим, но с петдесетпроцентова яркост или по-слаба ако съм на по-слабо осветено или направо на тъмно място.

Настройката е такава, каквато ти е удобна за очите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, цър-вул написа:

Win 10:
Settings > Display > Night light >On> Night Light Settings
mcmw_windows_10_october_2018_update_night_light_fig_3.png|

Другият начин е от Action Center > Night light

mcmw_windows-action-centre.png

S10 
https://www.samsung.com/ca/support/mobile-devices/night-mode-s10/

|

Ама аз под нощен режим нямах предвид тази настройка за синята светлина, а онази настройка, при която фонът на текстовете става черен, а текстът – бял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, зависи колко време гледаш монитора (за малките екрани на телефоните не знам). Ако не е много, свиркай си.

Второ, синята светлина от екраните не е вредна за очите, а казват, че поддържала бодростта на организма и по-малко ти се спяло през нощта, когато би трябвало да спиш, все пак :) Може да развали цикъла на съня за по-неустойчивите циркадиани.

Трето, чел съм, че контрастните изображения били по-вредни, повече уморявали зрителния апарат, а именно частта му в мозъка и мускулите на очите.

Според горното, тогава, по-вреден е така наречевия Dark mode, или нощен режим (този с черния фон и ярък текст) при дълга работа на голям екран в тъмна обстановка, когато той се и използва.

Не съм специалист, просто каквото помня от някъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, aivanov1 написа:

Ама аз под нощен режим нямах предвид тази настройка за синята светлина, а онази настройка, при която фонът на текстовете става черен, а текстът – бял.

И кой те излъфга, че това се КАЗВА НОЩЕН РЕЖИМ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване