Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Делата и просрочените задължения започват още от 2008 година!Много от нещата научих съвсем наскоро,преди около месец и половина,когато баща ми почина.
Намерих стари документи за задължения в порядъка на голяма четирицифрена сума,няма точно тука да я споменавам.Информацията,която имам е и следната:
Има 3 дела.Първото е за просрочени задължения в периода 2008 2012 година.Второто е от около 2015 година.Третото,последно от около 2017 до последната призовка,която се получи 2020 година.Заради стечение на обстоятелствата и семейни причини,съобщението за общата сума го разпрах прекалено късно.Нещата са стигнали и до запор на заплатата му.Дела са се водили и за съжаление са загубени.В крайна сметка той внесе документ за единствено жилище и за това,че не получава доходи и от там нататък спряха да го притесняват.Баща ми нямаше и постоянни доходи доста време.Нямаше и възможност да изплаща дълговете.Правеше и възражение срещу топлофикация,че сметките са силно завишени и др.подобни неща,резултат нямаше.Това,което и смътно си спомням е,че ми е казвано че се е стигнало до споразумение за разсрочено плащане от поне 100 лв на месец.
Пристигат текущите фактури за месеца към парното и изплатих една определена сума.В сайта на топлофикация няма как да проуча точната сума  за старите задължения.Не се появява такова инфо,излизат текущите задължения.Парното е нулирано,не го използваме от около 2 3 години!
Пак пиша,че много от нещата които публикувам съм ги научил прекалено късно и искам да науча какво да направя,като наследник след като е починал,наскоро!Интересувам се от следните въпроси!
Как мога да получа информация за точната сума,която се дължи без да бъда аз засегнат със запор?!
Още не съм си извадил документ за наследник за единствено жилище.Ако го извадя,това ще задълбочи ли нещага по въпроса за дълговете?!
Мога ли да продам имота с тези дългове,дори на много по ниска цена от реалната и да го заменя за друго жилище?!

Движа тея въпроси и с познати и адвокати,но към момента не получавам информацията която трябва и пиша тук с цел съвет!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, em9990012 написа:

Делата и просрочените задължения започват още от 2008 година!Много от нещата научих съвсем наскоро,преди около месец и половина,когато баща ми почина.
Намерих стари документи за задължения в порядъка на голяма четирицифрена сума,няма точно тука да я споменавам.Информацията,която имам е и следната:
Има 3 дела.Първото е за просрочени задължения в периода 2008 2012 година.Второто е от около 2015 година.Третото,последно от около 2017 до последната призовка,която се получи 2020 година.Заради стечение на обстоятелствата и семейни причини,съобщението за общата сума го разпрах прекалено късно.Нещата са стигнали и до запор на заплатата му.Дела са се водили и за съжаление са загубени.В крайна сметка той внесе документ за единствено жилище и за това,че не получава доходи и от там нататък спряха да го притесняват.Баща ми нямаше и постоянни доходи доста време.Нямаше и възможност да изплаща дълговете.Правеше и възражение срещу топлофикация,че сметките са силно завишени и др.подобни неща,резултат нямаше.Това,което и смътно си спомням е,че ми е казвано че се е стигнало до споразумение за разсрочено плащане от поне 100 лв на месец.
Пристигат текущите фактури за месеца към парното и изплатих една определена сума.В сайта на топлофикация няма как да проуча точната сума  за старите задължения.Не се появява такова инфо,излизат текущите задължения.Парното е нулирано,не го използваме от около 2 3 години!
Пак пиша,че много от нещата които публикувам съм ги научил прекалено късно и искам да науча какво да направя,като наследник след като е починал,наскоро!Интересувам се от следните въпроси!
Как мога да получа информация за точната сума,която се дължи без да бъда аз засегнат със запор?!
Още не съм си извадил документ за наследник за единствено жилище.Ако го извадя,това ще задълбочи ли нещага по въпроса за дълговете?!
Мога ли да продам имота с тези дългове,дори на много по ниска цена от реалната и да го заменя за друго жилище?!

Движа тея въпроси и с познати и адвокати,но към момента не получавам информацията която трябва и пиша тук с цел съвет!

Как така движиш нещата с адвокати, а те не ти дават информация?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не пишеш и не можеш да очакваш информация. Няма откачане. Минали са дела и вече е тръгнала нова давност, а и с плащането (макар и частично)  сте признали задълженията. Адвокатите трябва да са ти обяснили нещата.

По принцип има ред за давност на стари задължения, чл 111 от ЗЗД но трябва даго знаеш.  Затова и последното дело е отделно. Не знам и познатите какви се явяват, но в повечето случаи са некомпетентни.

Може да продадеш жилището със задължения и още по-голяма загуба. В същност се изчистват в момента на продажбата. Но ще загубиш повече от сумата им.

Нещата е трябвало да се оправят доста по-рано. Продължавате ли да сте абонати и да се трупат нови задължбения?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери/прочети първо как стои въпроса с отпадане на задълженията по давност!След това решавай какво да правиш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, em9990012 написа:

Мога да ти отговоря единствено на този въпрос : Имота МОЖЕШ да го продадеш на нормалната му цена или на каквато ти си прецениш(Стига да има кой да ти даде желаната сума), при продажбата на имота ще се изисква документ че имота НЯМА придружаващи го задължения, съответно когато вземеш капарото(Това се случва ПРЕДИ изповядването на сделката) просто отиваш в топлофикация и си плащаш на куп каквото дължиш. Ся в случай че задълженията върху имота надхвърлят стойността на капарото ще трябва да додаваш от себе си или ще трябва да се разбереш с купувача за по-висока сума на капарото като обясниш че с него ще погасяваш задълженията на имота.

За остналото най добре питай тук : http://lex.bg

Топлофикация е... ...абе всички си я познаваме. Успеx!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долу горе ви разбрах,но май пропуснах да кажа нещо съществено.От всичките тия неплащания и дела е направена възбрана на имота.Т.е,чрез документа,който беше пратил баща ми преди да почине,той внесе документ за единствено жилище да не го запорират и разпродадат.
Съвета на една наша позната адвокатка преди около седмица е към момента да не раздвижвам нещата.Т.е,да не си изкарвам и документ за единствен наследник,което знам че трябва след като почине близък.Заради тези стари задължения и това,че най вероятно ще ми запорират и моята заплата.Това,така ли е,наистина
Майка ми обаче се е подплашила и ги мисли адвокатите за подкупни.Това,вече най вероятно си е неин страх,но..
Та за останалото ви разбрах,но нейния страх бил,че ше почне адвоката да води дело без нашето съгласие дори и с консултация по случая.Да разбутва някакви неща и прочие.Това възможно ли е?!Не трябва ли да си дадеш твоето съгласие да се води дело,та чак тогава да се стига до някакви последици за лицето?!Една консултация,поне според мен не би довела до нещо сериозно!

Ще послушам предишния коментар да прочета в lex.bg тея неща и най вероятно трябва да се продължа да проучвам нещата! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шикалкавиш и скатаваш  информация. Същевременно не отговаряш на въпроси. Твоя работа - оправяй се.

Аз при познат келнер не сядам. Ще бъда обслужен последен, ударен в сметката и ще знае че няма да се оплача.

Не ти знам са какво се занимават "безплатните" ти "познати адвикати", но специализацията има е като на един бивш президент от Пловдив (бракоразводен). Плати на някой който разбира материята. С това "тупане на топката" разходите за дела и хонорари ще надхвърлят сумата на дълговете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито шикалкавя,нито скатавам информация, а търся съвет.И няма как във форум да кажа всичко от ДО,публично и Егнто си,може би.

А това,че ще се намерят хейтъри да казват това онова, е отделно..

Написал съм нещата,базово.Няма как да е всичко тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, em9990012 написа:

Майка ми обаче се е подплашила

Ако майка ви все оше е съпруга на баща ви, то тя е негов наследник преди вас, тоест вашата заплата няма да я пипат докато тя е жива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най вероятно влияе, но все пак има условности в зависимост от това как е поделено семейното им имущество при развода, ако майка ви е запазила някакви права върху имота тя ще бъде следващия "печеливш" номер на топлофикация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване