Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

QA за начинаещи - къде?

Препоръчан отговор

Здравейте, наскоро започнах да се интересувам повече от ИТ сферата. Имам познания по пайтън и съм изкарал бейсик нивото в софтуни. 

Интересна ми е професията QA, гледах няколко семинара онлайн, но се чудя къде мога да почна с QA курс за начинаещи и да се развивам. По интересно ми е самото тестване на софтуера, отколкото писането на код. Някой може ли да сподели мнение? Аз съм от София (ако има значение).

Доколкото знам в Софтуни дори и да завършиш курсовете и да се справяш добре едва ли ще имаш късмета да те предложат на някой за работа, а бях чел че на други места ти предостъпват възможност за развитие. Не знам дали е така, може и да греша. Затова се надявам да ми дадете мнения къде мога да започна този курс и ако някой се занимава с QA ще съм му много благодарен ако ми пише. Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, c4nwerK написа:

Да.

Не, че нещо но това вече е мъртъв език.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Не, че нещо но това вече е мъртъв език.

Мисля че не говори за езика Бейсик а за думата бейсик която значи басизен като и името на езика де

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Мисля че не говори за езика Бейсик а за думата бейсик която значи басизен като и името на езика де

Ами да даде повече инфо. Иначе виж как се излагам в ефир за пореден път!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Profruit написа:

Имал познания по Python и  изкарал основно ниво в Софтуни.

Не се среща вече често, поне по мои наблюдения! Но ти ще дадеш повече инфо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, petie1 написа:

Така става, когато не се говори и пише на български!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Емил Костов написа:

Ами да даде повече инфо. Иначе виж как се излагам в ефир за пореден път!

Е няма нищо де белгийската мида всяка вечер се излага в Линукс ефира ама кат гледам хич не е преритал :)

преди 13 минути, Емил Костов написа:

Не се среща вече често, поне по мои наблюдения! Но ти ще дадеш повече инфо!

Python се ползва много в Линукс, егасимуси станахме дешифатори в тая тема

преди 9 минути, jojopara написа:

Така става, когато не се говори и пише на български!

Еми модерни времена баце

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей много ме нападнахте :D 

Да, исках да кажа, че съм изкарал първоначалното ниво за начинаещи с пайтън в софтуни.

А искам вашето мнение къде е най-добре да запиша курс за начинаещи с QA. Изгледах 2-3 семинара, четох в интернет, но навсякъде пише различни отзиви. Вие какво бихте ме посъветвали? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се занамивай

уж имало недостиг на програмисти

но не е така

пазара е претъпкан

и се чудят как да изкарат пари и продават курсове за начално ниво по програмиране 

иначе вместо да се мъчат да намират будали да ги учат и да им взимат парите щяха да се хванат те да програмират в някоя фирмичка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак ми се иска да опитам, в момента се занимавам с електротехника и малко електроника, но ми омръзна и искам да сменя професията. Компютрите ме влекат от малък, затова искам да опитам. Просто не знам къде е най-удачно да започна, затова поисках мнение от Вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък програмирането ми стана скучно и добавих електроника. Някак по-интересно изглежда, като ги смесиш двете и добавиш малко въображение. 🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.02.2021 г. в 0:08, pix3l написа:

На мен пък програмирането ми стана скучно и добавих електроника. Някак по-интересно изглежда, като ги смесиш двете и добавиш малко въображение. 🤣

Аз в момента се занимавам с електротехника, но електрониката леко ми куца :D 

Интересна е, по-натам може и да я поразцъкам, но като цяло искам да опитам QA :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване