Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Решил съм да си взема готова конфигурация, минаха 15 години откакто за последно се занимавах с настолен компютър и честно казано комбинацията от това,че не се чувствам достатъчно технически грамотен вече,както и това,че нямам нужното време и желание ме насочиха към това ми решение. Насочил съм се към gaming конфигурации, като съм решил да избера нещо,което ще издържи няколко години напред без нужда от upgrade. Проблемът е,че просто не знам откъде да си я поръчам. Моля, някой ако има представа, да сподели дали е пазарувал от speedcomputers. Долу е link  към сайта, както и към конфигурация,която съм си харесал.

https://www.speedcomputers.biz/speed-game-ryzen-5x-titanium-3080-geym-kompyutr/

Най-вече ме притеснява,че не мога да отида във физическия магазин в момента, тъй като съм в София, а магазина е във Варна (дали и сервиза им е там, макар че се надявам да не се налага). Та дали някой е запознат с въпросната фирма, дали са коректни, дали биха сглобили конфигурацията качествено, инфо за обслужване и сервиз?

Другите, които ми привлякоха вниманието са

https://plasico.bg/

Те поне имат представителство и в София, предлагат също конфигурации, които ми изглеждат интересни. Дали са коректни, дали някой има инфо за тях. Наистина бих бил много благодарен на всеки с някакво мнение за фирмите или или предложение за друга компания (за мен е важно фирма, която предлага готови конфигурации, като единствените 2 компонента, които за мен имат значение са CPU- да е AMD Ryzen-8/12 cores и видеото да е RTX3800 (знам,че трудно се намира в момента).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Емил Костов промени заглавието на Съвет за конфигурация от магазин.

Една от най-големите грешки, които може да направиш е да си вземеш готова конфигурация, защото има много некоректни фирми, които слагат добър процесор и видеокарта за да зарибят по-неразбиращите, а останалите компоненти слагат каквото им падне (най-вече стоки, които не се продават). Примерно некачествено захранване или RAM памет на ниска честота са едни от най-срещаните гаври, заедно с някое умряло дъно и така цената става по-приемлива. Другият основен минус на готовата конфигурация е, че не се ползва цялата гаранция, а ти дават една обща 24 или 36 месеца, а може да има компоненти, които могат да имат по 60 и нагоре месеца ако ги вземеш отделно. Третият минус, които вече не е толкова срещан, но все пак го има някъде е да слагат лепенки, така че ако отвориш кутията да е почистиш сам или в не оторизиран сервиз гаранцията ти отпада. Четвъртият минус е, че ако си сглобяваш конфигурация може да го съобразиш най-добре спрямо твоите нужди - по-добър процесор за сметка на видео или обратното и т.н. Отделно частите могат да бъдат закупени от отделни магазини с цел по-ниска цена.

Ако те притеснява сглобяването или асемблирането на компонентите, то всяка уважаваща се фирма предлага сглобяване и тестване, а ако са от различни магазини пак може да си платиш на някой сервиз за сглобяването и пак ще ти излезе по-евтино, тъй като ще си спестил от цената на компонентите.

Ако желаеш може да кажеш бюджет и изискванията си или за какво ще се ползва и да ти се дадат предложения от колегите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво ще се дават предложения, но подобна видеокарта, по-рано от лятото едва ли ще се намери на цена под 2500, ако изобщо се намери. Тези не ми е ясно откъде имат видеокарта за тези компютри, дето ги продават и ако нямат колко ще те карат да чакаш, ако си поръчаш нещо? Най-добре говори с тях по телефона, иначе конфигурацията изглежда стабилна. Възможно е да излезе по-евтино ако сам си намериш компонентите. Питай ги дали не може да сложат по-голямо SSD, това 512 GB с няколко игри ще се напълни, а на бавния механичен диск да слагаш игри няма особен смисъл, там си дръж инсталации и филми примерно. Най-малкото още едно SSD вземи с поне 500 GB, дори да е SATA.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

То хубаво ще се дават предложения, но подобна видеокарта, по-рано от лятото едва ли ще се намери на цена под 2500, ако изобщо се намери. Тези не ми е ясно откъде имат видеокарта за тези компютри, дето ги продават и ако нямат колко ще те карат да чакаш, ако си поръчаш нещо? Най-добре говори с тях по телефона, иначе конфигурацията изглежда стабилна. Възможно е да излезе по-евтино ако сам си намериш компонентите. Питай ги дали не може да сложат по-голямо SSD, това 512 GB с няколко игри ще се напълни, а на бавния механичен диск да слагаш игри няма особен смисъл, там си дръж инсталации и филми примерно. Най-малкото още едно SSD вземи с поне 500 GB, дори да е SATA.

Конфигурацията изглежда стабилна, както казваш, но какво ще кажеш за гаранцията от 24 месеца, която дават при положение:

• Видео карта : nVidia Ge Force RTX 3080 10GB GDDR6X, 320 bit - 3 години
  • Процесор : 12 Ядрен (12 Cores/ 24 Threads) AMD Ryzen 9 5900X от 3.7Ghz до 4.8Ghz 72MB - 3 години
  • Охлаждане: Водно охлаждане Be Quiet Pure Loop 280mm White Led охладител - 3 години
  • SSD диск : 500GB M.2 PCI Express NVMe 3.0x4 SSD - 3 или 5 години
  • Твърд диск : 2TB (2000GB) HDD 7200rpm 3.5, SATAIII 600 - 2 години
  • Памет : 32GB DDR4 3200MHz Crucial Ballistix/Corsair Vengeance RGB Kit 2x16GB - 5 години
  • Кутия : BeQuiet SILENT BASE 802 Window EATX -  3 години
  • Захранващ блок : Corsair RM850 850W 80PLUS Gold Fully Modular Active PFC - 10 години
  • Дънна платка : MSI MPG X570 Gaming Plus AMD AM4 Led Lighting PCI-E M.2 32Gb/s - 3 години

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Тези не ми е ясно откъде имат видеокарта за тези компютри, дето ги продават и ако нямат колко ще те карат да чакаш, ако си поръчаш нещо?

Според "слухове", когато се получат карти с предимство са тези, заявили готови конфигурации. Затова няма за свободна продажга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Монитор не съм избрал, по-скоро ще го съобразя спрямо компютъра, но бюджета ми е около 400 лв някъде. Иначе благодаря и на колегата @temptu за инфото относно гаранционните срокове(макар и да се надявам да не се стига дотам,навремето наистина беше различно явно). Относно това относно слуховете,с риск да разпространя инфо, да и на мен ми казаха подобни неща,при това на няколко места. Другия ми въпрос е относно конфигураторите, които някой фирми предлагат,т.е сам да избереш с какви части да бъде сглобена конфигурацията, тогава дали гаранциите са си ок, и дали знаете надеждни фирми, към които може да ме насочите? Иначе добро предложение на @jojopara, бюджета ми е около 4500-5000 като абсолютен максимум(естествено ако успея да включа и монитор за 400 лв в тази ценя ще е супер). Единствените неща, на които държа са процесора да е AMD Ryzen- мисля, че Ryzen 9 5900 с 12 Core е добър избор и Nvidia RTX 3800,както и ест RAM-a да е DDR 4 като говорим за поне 16 gb.Ако мислете,че има възможност да сглобя подобна конфигурация от един единствен магазин, ще се радвам да ме насочите,като и да дадете мнение относно марките на останалите компоненти. Доста пари са(поне за мен,към този момент) и ми се иска да е оптимално добра машината,която ще взема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, HerbertGreen написа:

Доста пари са(поне за мен,към този момент) и ми се иска да е оптимално добра машината,която ще взема.

Ще го кажа и тук - към днешна дата няма предпоставки да вземете оптимално добра машина за добри пари.

5000 лв. за компютър - защо? Пари ще печелите ли от него? А 12 ядра за какво точно се ползват?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, plamen_petrov_80 написа:

Ще го кажа и тук - към днешна дата няма предпоставки да вземете оптимално добра машина за добри пари.

5000 лв. за компютър - защо? Пари ще печелите ли от него? А 12 ядра за какво точно се ползват?

Днес ходих на няколко места,за да сглобим конфигурация и да ми дадат примерна оферта. Мога да кажа,че хората бяха коректни и самите те ме посъветваха,че сега не е правилното време. След доста четене аз също стигнах до подобно заключение. Интересно как цената на RTX 3800 е 700 $, но поради безброй фактори- scalper-и,miner-и, недостиг на бройки,та дори и международни търговски отношения в момента се продава с нереално висока надценка(над 2 пъти над самата стойност). Просто всичко това ме отказа и по-скоро бих изчакал да видя дали лятото (Към края на Q2 прогнозират да оправят проблема с броя карти) ще се променят нещата. Нямам намерение да плащам изкуствено завишени цени, а както каза и колегата- очевидно сега не е подходящо време. Благодаря на всички за отговорите,наистина бяха полезни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, HerbertGreen написа:

Днес ходих на няколко места,за да сглобим конфигурация и да ми дадат примерна оферта. Мога да кажа,че хората бяха коректни и самите те ме посъветваха,че сега не е правилното време. След доста четене аз също стигнах до подобно заключение. Интересно как цената на RTX 3800 е 700 $, но поради безброй фактори- scalper-и,miner-и, недостиг на бройки,та дори и международни търговски отношения в момента се продава с нереално висока надценка(над 2 пъти над самата стойност). Просто всичко това ме отказа и по-скоро бих изчакал да видя дали лятото (Към края на Q2 прогнозират да оправят проблема с броя карти) ще се променят нещата. Нямам намерение да плащам изкуствено завишени цени, а както каза и колегата- очевидно сега не е подходящо време. Благодаря на всички за отговорите,наистина бяха полезни

Така и не отговори, защо са ти нужни точно тези процесор и видеокарта. Няма да се учудя, ако машина за 2-2.5К лв. се окаже достатъчна за нуждите ти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.02.2021 г. в 14:38, Joss Bomon написа:

Така и не отговори, защо са ти нужни точно тези процесор и видеокарта. Няма да се учудя, ако машина за 2-2.5К лв. се окаже достатъчна за нуждите ти...

Конкретно този процесор не ми е фикс идея,единственото ми желание беше да е AMD Ryzen,има доста по достъпни варианти. Видеото все пак исках да е RTX 3080/3070, тъй като нагласата ми беше да сглобя машина,която няма да има нужда да бъде upgrade-вана поне няколко години,a и която ще може да подкарва на ultra/max новите заглавия при това понякога и на 4к(понякога, тъй като монитора нямаше да е такъв, просто tv-то ми е такова и не,не ме интересуват варианти за PS5/Xbox).Все още не съм се отказал от идеята, може би ако успея да сглобя подобна конфигурация именно за 2500-3500 (абсолютен макс) в края на годината, може и да го направя,в зависимост как се развият нещата. Но към този момент да плащам за даден продукт 2 пъти и нагоре за пазарната му цена...ами няма да стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компютърът ще се ползва за игри дори 5600х ще ти е достатъчен и няма да спъва нито 3070, нито 3080, така че ненужно се изхвърляш с 5900х.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване