Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ,искам да попитам какво може да е това до рутера ми стига интернет но до телефона и компютъра не ,с оптиче кабел съм.Живея в чужбина но никога до сега не съм виждал такова чудо.Възможно ли е някой да ме е хакнал или някой вирус ,вече 10 дена немогат да решат проблема когато и да звънем казват че го решават отдалечено.Пробвах и с друг рутер все същото ,рутера ми е zyxel ,пробвах и деректно в компютъра но интернет няма плащам си го редовно,също пише че сме свързани с интернета но реално не е наличен  .Ако някой се е  сблъсквал с тоя проблем ще се радвам да пише.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Проблем с интернета
преди 5 минути, pukymuky написа:

Здравейте ,искам да попитам какво може да е това до рутера ми стига интернет но до телефона и компютъра не ,с оптиче кабел съм.Живея в чужбина но никога до сега не съм виждал такова чудо.Възможно ли е някой да ме е хакнал или някой вирус ,вече 10 дена немогат да решат проблема когато и да звънем казват че го решават отдалечено.Пробвах и с друг рутер все същото ,рутера ми е zyxel ,пробвах и деректно в компютъра но интернет няма плащам си го редовно.Ако някой се е  сблъсквал с тоя проблем ще се радвам да пише.

Като за начало кажи марка и модел на устройствата, които ти доставят интернета. Ако си с оптика освен Зиксел рутера, трябва да имаш и ONT ( медия конветор).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Като за начало кажи марка и модел на устройствата, които ти доставят интернета. Ако си с оптика освен Зиксел рутера, трябва да имаш и ONT ( медия конветор).

Рутера ми е ZYXEL VMG8823-B50B тук в Чехия съм на водафон

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, pukymuky написа:

Рутера ми е ZYXEL VMG8823-B50B тук в Чехия съм на водафон

Няма как да си на оптика. Това е VDSL/ADSL комбинирано устройство. Работи през телефонна линията. Кажи като за начало как свети DSL индикаторът?

Ако все пак си на оптика освен този рутер трябва да имаш и ОНТ.

image.png.86d94a48d2a1cebf4c73608ffd7b7637.png

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Няма как да си на оптика. Това е VDSL/ADSL комбинирано устройство. Работи през телефонна линията. Кажи като за начало как свети DSL индикаторът?

IMG_20210208_120754.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, pukymuky написа:

IMG_20210208_120754.jpg

Редактирах поста си. Виж какво съм добавил още. В синия порт имаш ли кабел или не?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптичен интернет имам 

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Редактирах поста си. Виж какво съм добавил още. В синия порт имаш ли кабел или не?

Да имам кабел в синия порт 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pukymuky написа:

Оптичен интернет имам 

Да имам кабел в синия порт 

Това означава, че освен това устройство имаш още едно, в което влиза оптиката. Намери го и кажи марка и модел и на него. Проследи синия кабел и виж в какво се включва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Това означава, че освен това устройство имаш още едно, в което влиза оптиката. Намери го и кажи марка и модел и на него. Проследи синия кабел и виж в какво се включва.

IMG_20210208_122210.jpg

IMG_20210208_122217.jpg

IMG_20210208_122222.jpg

IMG_20210208_122238.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маллеей какво са правили тия бре?! Предполагам не можеш да кажеш модел на устройствта, които са горе на стената?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pukymuky написа:

телефона и компютъра не

на компютъра какъв ти е знака на интернета червено хиксче или жълта удивителна 

най-вероятно  кабела ти е прецакан някъде си го настъпил но все пак кажи по горния въпрос

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Маллеей какво са правили тия бре?! Предполагам не можеш да кажеш модел на устройствта, които са горе на стената?

На кутията пише RouterBoard Mikrtotik номера на модела не знам къде го пише

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

После нашите техници били зле  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Генадий 35 годишен написа:

на компютъра какъв ти е знака на интернета червено хиксче или жълта удивителна 

най-вероятно  кабела ти е прецакан някъде си го настъпил но все пак кажи по горния въпрос

Няма как да го настъпя кабела защото е на високо,преди беше жълт удивителен ,сега го дава нормално ,но интернет няма 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, pukymuky написа:

На кутията пише RouterBoard Mikrtotik номера на модела не знам къде го пише

Да, това е явно ОНТ-то. Има толкоз кабели защото се захранва чрез POE. И какво ти кзаха от интернет доставчика? Какво има да оправят дистанционно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет от водафон имам от миналата година от май месец и сме нямали проблем,проблема е реално от 10 дена звъняхме много пъти проблема бил голям и го решавали отдалечено което не ми се вярва,все пак са 10 дена което не е малко.Техник е бил у нас преди седмица каза че в доставчика няма проблем ,каза че модема се е отрегистрил сам оня сам не знае как.След това звъня на водафон и са му казали че проблем не виждат че всичко работи а оператора звъння вечерта питаха се на мак адреса записаха си го и до там.Нито ми звънят нито ми пишат постояно звънним да сме търпеливи че го решават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, pukymuky написа:

Интернет от водафон имам от миналата година от май месец и сме нямали проблем,проблема е реално от 10 дена звъняхме много пъти проблема бил голям и го решавали отдалечено което не ми се вярва,все пак са 10 дена което не е малко.Техник е бил у нас преди седмица каза че в доставчика няма проблем ,каза че модема се е отрегистрил сам оня сам не знае как.След това звъня на водафон и са му казали че проблем не виждат че всичко работи а оператора звъння вечерта питаха се на мак адреса записаха си го и до там.Нито ми звънят нито ми пишат постояно звънним да сме търпеливи че го решават.

1. Ако решават проблем 10 дни вероятно има скъсана оптика по трасето, но затова трябва да ти кажат. При това положение нищо не може да се реши дистанционно.

2. Ако се е ресетнал рутерът ( черното устройство), трябва да дойде техник и ако активира отново, защото през него минават и други услуги.

3. Има вероятност както е написал Генади проблемът да е при теб, защото интернет на рутера свети, а според упътването би трябвало да има интернет до него.

Като закачиш компютър с кабел какво точно ти дава както грешка?

преди 12 минути, adersa написа:

После нашите техници били зле  :D

Тук нещата са наистина много зле. Толкоз да не могат да сложат едно нормално ОНТ. То човек ще се обеси от кабели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

1. Ако решават проблем 10 дни вероятно има скъсана оптика по трасето, но затова трябва да ти кажат. При това положение нищо не може да се реши дистанционно.

2. Ако се е ресетнал рутерът ( черното устройство), трябва да дойде техник и ако активира отново, защото през него минават и други услуги.

3. Има вероятност както е написал Генади проблемът да е при теб, защото интернет на рутера свети, а според упътването би трябвало да има интернет до него.

Като закачиш компютър с кабел какво точно ти дава както грешка?

Дава ми жълт удивителен

Доставчика каза че интернет стига до рутера но от рутера нямам нито интеренет нито телевизия 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, pukymuky написа:

Дава ми жълт удивителен

Доставчика каза че интернет стига до рутера но от рутера нямам нито интеренет нито телевизия 

Добре, а през какво ти минава телевизията? През този рутер или преди него има друго устройство. Къде е включен приемникът или приемниците?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като включих кабела към лаптопа ми изписа 

връзката между точката за достъп, рутера или кабелния модем и интернет е прекъсната

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Добре, а през какво ти минава телевизията? През този рутер или преди него има друго устройство. Къде е включен приемникът или приемниците?

Телевизията минава през рутера и от там през   TP-Link TL-PA4010P 600Mbps Powerline Starter Kit 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pukymuky написа:

А като включих кабела към лаптопа ми изписа 

връзката между точката за достъп, рутера или кабелния модем и интернет е прекъсната

Телевизията минава през рутера и от там през   TP-Link TL-PA4010P 600Mbps Powerline Starter Kit 

Значи проблем при доставчика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Значи проблем при доставчика.

Определено,все пак благодаря че се писахте и помогнахте с какво можете :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.02.2021 г. в 15:01, pukymuky написа:

Определено,все пак благодаря че се писахте и помогнахте с какво можете :)

Не е много сигурно !

Това което виждам: fiber optic клемната кутия SC - от там оптична пач корда сингъл мод симлекс до Mikrotik RB960PGS-PB (Power Box Pro) вижда се инжектора при рутера където влиза кабела от него във ван порта. От тук на сетне само можем да гадаем каква е реализацията с микротика и от там с рутера ти !  Пробвайте при рутера с кабел на някой от другите портове дали имате интернет, като начало .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Не е много сигурно !

Това което виждам: fiber optic клемната кутия SC - от там оптична пач корда сингъл мод симлекс до Mikrotik RB960PGS-PB (Power Box Pro) вижда се инжектора при рутера където влиза кабела от него във ван порта. От тук на сетне само можем да гадаем каква е реализацията с микротика и от там с рутера ти !  Пробвайте при рутера с кабел на някой от другите портове дали имате интернет, като начало .

Хайде сега да видим защо няма интернет и телевизия, щом проблемът е при него?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Хайде сега да видим защо няма интернет и телевизия, щом проблемът е при него?!

Като пробва това което му казвам ще се разбере на 50% къде са нещата образно казано ! Може дори така допълнително да се свърже с телефон безжично за рутера и да докладва какво се случва !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване