Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Взех си нов процесор Ryzen 5 3600, като преди да го монтирам, ъпдейтнах биоса до последна версия (Дъното е B450M S2H, стария биос беше F1 а сегашния е F60H - последния до момента.

Оказа се обаче, че вентилаторите завъртат, но нищо не се случва на монитора. Стои си тъмен и пише "No video signal".

Върнах стария процесор Ryzen 3 1200 с който нямаше проблем и с двете версии на биоса и си захапа от първия път, като си зареди Windows. След това пак сложих новия процесор R5 3600, но пак няма резултат, не тръгва с него и това е.

Възможно ли е просто този процесор да не харесва последната версия на биоса?

В CPU support list-а R5 3600 е съвместим с това дъно и изисква версия F40 на биоса.

Може ли нещо да се обърка ако даунгрейдна до F40, като преди това пише, че трябва да се инсталира първо F32 и чак след това може F40?

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, цър-вул написа:

Слиожи една видео карта и ще изгрее

Компютъра има видео карта. R3 1200 също няма вградена, не е това проблема...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, pepy86 написа:

от къде е купен процесора  ?

В*ртуална Зона, беше запечатан

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип малко си се престарал с тази версия на биоса. F51  виждам , че ти е напълно достатъчна , дори става за ХТ рефреша . Ако си скочил директно от F1 на последната версия  /не знам как е станало/ , напълно вероятно е това да е причината. Все пак в сайта на производителя пише следното: ''If you are using Q-Flash Utility to update BIOS, make sure you have updated BIOS to F32 before F40''  , или по просто казано : F1 - F32 -F40 и от там на сетне един F51 щеше да ти е предостатъчен . Повече играчка е , но поне няма как да се получи подобна ситуация , ако следваш тази последователност и всеки флаш премине нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, pepy86 написа:

По принцип малко си се престарал с тази версия на биоса. F51  виждам , че ти е напълно достатъчна , дори става за ХТ рефреша . Ако си скочил директно от F1 на последната версия  /не знам как е станало/ , напълно вероятно е това да е причината. Все пак в сайта на производителя пише следното: ''If you are using Q-Flash Utility to update BIOS, make sure you have updated BIOS to F32 before F40''  , или по просто казано : F1 - F32 -F40 и от там на сетне един F51 щеше да ти е предостатъчен . Повече играчка е , но поне няма как да се получи подобна ситуация , ако следваш тази последователност и всеки флаш премине нормално.

Значи трябва да започна от F32, през F40 (ако тръгне няма да пипам нищо повече) до F51.

Притеснява ме да не стане нещо като върна на F32, има ли го като опция?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм правил даунгрейд на биоса до момента , така че не мога да ти гарантирам , че всичко ще е ОК след подобен флаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pepy86 написа:

не съм правил даунгрейд на биоса до момента , така че не мога да ти гарантирам , че всичко ще е ОК след подобен флаш.

Като свърша работа, ще мина да запаля свещичка и го подкарвам, пък квото стане :D

Ще пиша по-късно, какво е станало...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напълно вероятно е изобщо да не ти позволи .

Изгледай това видео, за всеки случай :

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На теория е възожно да върнеш старата версия. Това дъно мисля, че има бутон за бързо флашване. Правиш си флашката, по инструкция за бързото флашване и пробваш, пък ще разбереш дали ще стане. Ако и тогава не ти тръгне процесора... пробваш на друго дъно, без да влизаш във филми да ръчкаш по твоето. Или го даваш в местен сервиз само да ти го тестват дали тръгва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- пробва ли първо да зачистиш cmos настройките ?

- досега на Am4 не съм имал проблеми да връщам стара bios версия, и на b450 tоmahawk max, и на rog x570 crosshair impact , все през УСБ .... обикновено производителите на платки си пишат на сайта в описанието ако има такова ограничение както при теб са описали правилния ред за флаш ... но то е рядкост породена от поддръжката на различни поколения процесори, които повлякоха орязване на биоси,  -поради честите осирания на agesa им се налага на доста хора да връщат версия назад

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, qnkov написа:

бутон за бързо флашване

вероятно имаш предвид Q-Flash Plus ? Неговото няма подобна опция. Ако тази екстра беше налична , нямаше да го мислим .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, pepy86 написа:

вероятно имаш предвид Q-Flash Plus ? Неговото няма подобна опция. Ако тази екстра беше налична , нямаше да го мислим .

Когато вляза в менюто на биоса имам опция Q-Flash. Кликам на нея и ако има забита флашка с биос имам две опции - да ъпдейтна или да направя бекъп.

По този начин го ъпдейтнах първия път...

преди 6 минути, arestant написа:

- пробва ли първо да зачистиш cmos настройките ?

- досега на Am4 не съм имал проблеми да връщам стара bios версия, и на b450 tоmahawk max, и на rog x570 crosshair impact , все през УСБ .... обикновено производителите на платки си пишат на сайта в описанието ако има такова ограничение както при теб са описали правилния ред за флаш ... но то е рядкост породена от поддръжката на различни поколения процесори, които повлякоха орязване на биоси,  -поради честите осирания на agesa им се налага на доста хора да връщат версия назад

Не съм пробвал, направо ъпдейтнах до последна версия.

За мостчето с двете пинчета на дъното става въпрос, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, svetlio_7557 написа:

Когато вляза в менюто на биоса имам опция Q-Flash. Кликам на нея и ако има забита флашка с биос имам две опции - да ъпдейтна или да направя бекъп.

По този начин го ъпдейтнах първия път...

- слагаш си на флашката само файла за стара версия именуван и запазен по правилния начин и бодеш флашката с него и действаш по същата процедура ... ако вече си пробвал да почистиш cmos преди всичко това

преди 7 минути, svetlio_7557 написа:

За мостчето с двете пинчета на дъното става въпрос, нали?

- да ,окъсяваш джъмпера с нещо метално

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, svetlio_7557 написа:

Когато вляза в менюто на биоса имам опция Q-Flash. Кликам на нея и ако има забит флашка с биос имам две опции - да ъпдейтна или да направя бекъп.

Необходима ти е Q-Flash Plus функция, която ти позволява да флашнеш BIOS, без да имате инсталиран процесор, RAM или видеокарта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля , че няма да му позволи . Според мен ще му изпише грешка при опита за даунгрейд към по ниска версия.  Не съм сигурен на 100% де :)  Нека опита.  Съгласен съм с теб, нека пробва и с нулиране на CMOS , но вероятно липсата на F32 , преди флаша към последния биос , е причината за всичко . Не мисля , че clear cmos ще реши проблема . /дано да греша/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, arestant написа:

- слагаш си на флашката само файла за стара версия именуван и запазен по правилния начин и бодеш флашката с него и действаш по същата процедура ... ако вече си пробвал да почистиш cmos преди всичко това

- да ,окъсяваш джъмпера с нещо метално

Какво значи именуван и запазен по правилния начин? Аз изтеглих биоса като архив от сайта на Gigabyte, разархивирах го и копирах всички файлове на флашката така както си бяха, без да преименувам нищо. Преди това форматирах флашката под Fat32. 

Когато влязох в биоса, сам си откри файла с ъпдейта (преди това направих бекъп на моя биос на същата флашка)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, pepy86 написа:

мисля , че няма да му позволи . Според мен ще му изпише грешка при опита за даунгрейд към по ниска версия.  Не съм сигурен на 100% де :)  Нека опита.  Съгласен , нека преди това опита с нулиране на CMOS , но вероятно липсата на F32 , преди флаша към последния биос , е причината за всичко . НМе мисля , че и това ще реши проблема . /дано да греша/

... може да си прав, доколкото разбрах сега е сложен 1200 с който всичко върви, не видях ограничение с него за биос версии, но колегата Светльо ще каже

svetlio7557, да видях че при Гигата всичко е подготвено, игнорирай ме горе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, arestant написа:

... може да си прав, доколкото разбрах сега е сложен 1200 с който всичко върви, не видях ограничение с него за биос версии, но колегата Светльо ще каже

С 1200 нямах никакъв проблем, нито със стария, нито със новия биос. Просто исках да се подготвя още вчера, с идеята когато днес дойде новия процесор, само да го сложа и да тръгне, за да видя че всичко е точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли ей така за филма, да пуснеш машината с една плочка рам? Нулирай и пробвай така, не боли. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, qnkov написа:

А пробва ли ей така за филма, да пуснеш машината с една плочка рам? Нулирай и пробвай така, не боли. 

Не съм пробвал, понеже нямах време, защото трбваше да се връщам на работа. Но пък без да пипам каквото и да било върнах пак стария процесор и си тръгна всичко от първия път.

Ще го имам предвид съвета ти колега

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

Тръгна! 0.0

Първо извадих батерията на дъното за няколко минути (за по-сигурно), но резултат нямаше. След това изкарах едната плочка рам и тръгна... Почистих контактните повърхности и на двете прочки рам с гумичка за молив и вече компа пали... Обаче има друг проблем... Нещо ми се сбъгяса драйвера на видеокартата (Sapphire RX480 4G). Като цъкна на контролния панел на AMD и пише, че драйвера не работи правилно и не ме пуска нататъка. Видеокартата я извадих преди да махна батерията на дъното. След това я почистих и нея с гумичка и така я сложих, но няма резултата. Aero-то на седмицата също не бачка. 

П.С. Не съм забравил захранващия кабел на видеокартата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах драйвера на картата и всичко е ток!

Благодаря на всички отзовали се, живи и здрави да сте! 

Любопитно ми е какво общо пък има рамта с процесора и защо се получи този проблем. Ще помоля колегата qnkov да сподели ако не е тайна. 

Отново благодаря! ^_^

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване