Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, преди време си купих употребяван компютър с общо взето всичко инсталирано. Сложих комодо антивирус и спайбот който пускам сравнително редовно. Още може би преди около 3-4 месеца ми направи впечатление че не иска да инсталира някой програми- например аида. Вчера поисках да инсталирам супернова/ заменя флаш плеъра/ но не отново не искаше да инсталира програмата. По съвет на потребител "цър-вул' моля за проверка на системата. Прикачам файловете от FarbarAddition.txt

FRST.txt

Addition.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

По-късно ще прегледам лог файлове из основи. На бърз поглед няма полиморфен вирус за щастие и още по-добре, че ползвате Comodo Internet Security, а не както си мислех, само Comodo Cloud Antivirus. Деинсталирайте обаче Spybot - Search & Destroy 2, защото вече е неефективна и гледам, че доста пъти ви е гърмяла в Event Viewer-a. Наистина нямате нужда от нея дори за пасивна защита (имунизация) и времето и отмина. Има някакви ADS стриймове за файла на MSIHANDLE и това може да е връзка с проблема с MSI инсталатора, но после ще проверим това. Засега хубав ден от мен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Изтеглете fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа).

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - Fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направено

Fixlog.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти сме готови. Трябва да се изпълни нов скрипт.

Изтеглете fixlist.txt  и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа).

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - Fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

След това пишете как е положението. Ако няма промяна, то тогава е напълно възможно не вирус, а COMODO да пречи на стартирането на инсталаторите. С грешни настройки от добър помощник в защитата, може да се окаже доста досадна пречка за начинаещите потребители (че дори и за напредналите такива). За да тествате, временно изключете следните му модули:

Untitled.png

И вижте дали това решава проблема с инсталаторите.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знам дали новият фикслог се презаписа на мястото на стария, но единият го няма. В смисъл че когато има два файла с еднакво име на единия му се присвоява една единица. В този случай няма такова нещо. Това е файлътFixlog.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image.png.d5b5ca8b2d2acf3a5a7929df441e6255.png

Същата работа, не знам дали се вижда на картинката , но надписа който ми излиза е Дъ файл нейм, директори нейм оо/ор/ волиум лейбъл синтакс ис инкорект. 

Прави ми впечатление че само на някой програми прави това, например теглих и инсталирах разни браузъри без проблем. Или ми казва че програмата е отворена в контейнера и като му кажа да не я спира повече, програмата се инсталира без проблем. Последно така стана с фарбар

Може би трябва да деинсталирам комодо и да сложа друга антивирусна- аваст или някоя друга

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, v_tin написа:

Здравейте, не знам дали новият фикслог се презаписа на мястото на стария, но единият го няма. В смисъл че когато има два файла с еднакво име на единия му се присвоява една единица. В този случай няма такова нещо. Това е файлътFixlog.txt

Fix-a не се е изпълнил коректно. Временно наистина деинсталирайте Comodo като след това почистите с техния инструмент:

http://download.comodo.com/cis/download/installs/ciscleanuptool/ciscleanuptool_x64.exe

След това стартирайте следния fixlist:

fixlist.txt

Снимката е малка, защото я прикачвате и форума я компресира. Качете я на адрес като https://imgbb.com/ и публикувайте линка към нея за да се види в некомпресиран вариант.

Грешката в синтаксиса може да се дължи на това, че Windows ви е трансформиран на български, но пък явно в регионалните настройки е зададен да се ползва немски, защото половината лог излиза на немски и английски, а в лог файла дори някои неща излизат с въпросителни...явно не разпознава кодировката.

Цитат

The ???????? ?? ??????????? ?? Windows service is not started.

Та какви са ви регионалните настройки за non-unicode програмите?

Ако преместите изпълнимите файлове да речем в друга папка с име на английски или немски, стартират ли? Или ако преименувате самите файлове на английски, така че да няма специални символи в имената им за всеки случай, стартират ли?

Вижте си и настройките за променливите (Environment Variables) особено за временните файлове, дали са коректно зададени:

Untitled.png

Цитат

Прави ми впечатление че само на някой програми прави това, например теглих и инсталирах разни браузъри без проблем. Или ми казва че програмата е отворена в контейнера и като му кажа да не я спира повече, програмата се инсталира без проблем. Последно така стана с фарбар

Защото според настройките, той прибира всички непознати и нови файлове в пясъчника докато не му бъде казано да не ги стартира повече там в Containment-a. Затова казах, че тази програма не е подходяща за начинаещи или за хора, които често качват и премахват софтуер от системата си. Не един път съм имал проблеми точно заради него с NSIS грешка при инсталиране на FileZilla докато не направя специални правила в HIPS модула. Ако не ползвате HIPS, тогава би трябвало да не е от Comodo, защото като му кажете да не стартира повече файловете в пясъчника и те си стартират нормално, но ако се ползва и HIPS се изисква допълнителен тунинг на настройките на Comodo.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ibb.co/VC4Kk2N- връзка към горната снимка, ще се изтрие след 3 дни

https://ibb.co/Y3GvzYm-а това е променливи на средата.

Комодо го изтрих, включително с инструмента за изтриване, също папката е премахната от файловете. Пробвах да инсталирам отново аида , силвърлайт и супернова, отново дава че синтаксиса е грешен. Как смятате ако обърна компютъра на английски дали ще бъде по добре, или да върна немския. Относно смяната на името на дадена програма- преди го бях правил и не се инсталира програмата. Днес отново го пробвах- смених името на супернова на install.exe, даде  NSIS............. A  за регионалните настройки къде да погледна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен преименуването на файловете бях споменал да преместите самите инсталатори в друга папка с име на английски език. Направете една папка с името TEST да речем и ги сложете в нея и след това опитайте да ги стартирате отново.

За обръщането може би си струва само за теста. Аз никога не съм ползвал Windows на български именно, защото може да има после някакви аномалии с някои програми или инсталатори. Може би няма да е от това, защото доста хора си го ползват така, но мен ме бърка после особено ако трябва да пиша скриптове и в имената на файловете или пътя до тях после се съдържат букви на кирилица.

Регионалните настройки може да намерите като напишете в търсачката на Windows "regional" или във вашия случай "регионални" щом е на български.

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създадена нова папка- new folder- копирани аида 64 , cpu-z- би трябвало да бъде програма за наблюдение на компютъра- проблемът с некоректното име остава. Нон-уникод програми обърнати от немски на английски- USA- restart- проблема остава

преди 11 минути, v_tin написа:

Създадена нова папка- new folder- копирани аида 64 , cpu-z- би трябвало да бъде програма за наблюдение на компютъра- проблемът с некоректното име остава. Нон-уникод програми обърнати от немски на английски- USA- restart- проблема остава

Обърнах уиндоуса на немски- горните 2 програми се държат по същият начин

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преносимата версия тръгва ли?

https://www.aida64.com/downloads/YTM2OTMzZWE=

Ами не се сещам за друго. В смисъл може да пуснем една проверка на системните файлове с командите:

SFC /SCANNOW

и

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

и една проверка на дяла за грешки с командата:

CHKDSK C: /X /F /R

но не знам дали ще помогнат.

Видях, че дяла на Windows се казва OS. Пробвайте да му смените LABEL-a на WINDOWS да речем. Другия се казва НОВ ТОМ? Сложете му и на него някакъв друг LABEL да речем BACKUP или друго.

Проверете системата и с един Kaspersky Virus Removal Tool за всеки случай:

https://devbuilds.s.kaspersky-labs.com/devbuilds/KVRT/latest/full/KVRT.exe

Преди да натиснете бутона Start Scan от Change Parameters се убедете, че всички отметки са избрани (включително и пред System drive ако няма там) и от +Add object... вкарайте в проверката и всички налични дялове в системата ръчно.

RdAGNPG.png

Друго за което прочетох, че е помогнало при различни случаи е да се актуализира Windows? При вас инсталирани ли са всички кръпки? Видях, че ползвате и стар BUILD - Windows 10 Pro Version 2004. Защо не направите един бекъп на данните и не актуализирате до версия 20H2? Ако нищо не помогне може да се наложи да направите един RESET-PC или REFRESH-PC на текущата инсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image.png

Да предложа нещо - десен клик по silverlight_64 > Send to > Compressed (zipped) file. Десен клик по новопоявилия се архив > Open with... > Windows Explorer. Като се отвори  нов прозорец с файла, кликни на него(файла) да се стартира.
Започна ли инсталиране?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.02.2021 г. в 20:46, B-boy/StyLe/ написа:

Преносимата версия тръгва ли?

https://www.aida64.com/downloads/YTM2OTMzZWE=

Ами не се сещам за друго. В смисъл може да пуснем една проверка на системните файлове с командите:

SFC /SCANNOW

и

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

и една проверка на дяла за грешки с командата:

CHKDSK C: /X /F /R

но не знам дали ще помогнат.

Видях, че дяла на Windows се казва OS. Пробвайте да му смените LABEL-a на WINDOWS да речем. Другия се казва НОВ ТОМ? Сложете му и на него някакъв друг LABEL да речем BACKUP или друго.

Проверете системата и с един Kaspersky Virus Removal Tool за всеки случай:

https://devbuilds.s.kaspersky-labs.com/devbuilds/KVRT/latest/full/KVRT.exe

Преди да натиснете бутона Start Scan от Change Parameters се убедете, че всички отметки са избрани (включително и пред System drive ако няма там) и от +Add object... вкарайте в проверката и всички налични дялове в системата ръчно.

RdAGNPG.png

Друго за което прочетох, че е помогнало при различни случаи е да се актуализира Windows? При вас инсталирани ли са всички кръпки? Видях, че ползвате и стар BUILD - Windows 10 Pro Version 2004. Защо не направите един бекъп на данните и не актуализирате до версия 20H2? Ако нищо не помогне може да се наложи да направите един RESET-PC или REFRESH-PC на текущата инсталация.

Здравейте отново, имах малко друга работа и не ми беше до този компютър, но сега отново съм на линия. Днес пуснах ъпдейт- не помня да съм го спирал, защо не ме е уведомил не знам , но е инсталиран до 20Н2. Сканиран с касперски- сканира  3 часа- помислих че има нещо повредено, но не откри нищо. Не знам как се сменя име на дял- само F2  и смяна или се влиза някъде другаде. Добрата новвина е че се инсталира аида от вашият линк. С останалите програми не стана нищо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.02.2021 г. в 9:07, цър-вул написа:

Да предложа нещо - десен клик по silverlight_64 > Send to > Compressed (zipped) file. Десен клик по новопоявилия се архив > Open with... > Windows Explorer. Като се отвори  нов прозорец с файла, кликни на него(файла) да се стартира.
Започна ли инсталиране?

Направих това, но казва компресирай и изпрати на имейл и спрях до там. Трябва ли да  изпратя по този начин- сигурно след това ще трябва да го изтегля и да направя горните инструкции.

И още един въпрос- играя в нинджакиви, но там само към супернова ме насочва, има ли вариант да укажа друга програма, да кажем силвърлайт, ако се инсталира

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, v_tin написа:

Здравейте отново, имах малко друга работа и не ми беше до този компютър, но сега отново съм на линия. Днес пуснах ъпдейт- не помня да съм го спирал, защо не ме е уведомил не знам , но е инсталиран до 20Н2. Сканиран с касперски- сканира  3 часа- помислих че има нещо повредено, но не откри нищо. Не знам как се сменя име на дял- само F2  и смяна или се влиза някъде другаде. Добрата новвина е че се инсталира аида от вашият линк. С останалите програми не стана нищо

Ами то линка, който дадох е за преносимата версия на програмата и не се инсталира. Но това не решава проблема разбира се, просто го заобикаля. С F2 е достатъчно да се преименува по принцип.

И все пак колкото и да чета все си мисля, че това е проблем свързан с използван езиков пакет.

https://docs.microsoft.com/en-us/troubleshoot/cpp/runtime-installation-fails

Използвате немски език, потребителските имена на системата са на български и е някакво мазало. Дори не се вижда описанието на услугата в лог файла:

Цитат

========= net stop msiserver =========

The ???????? ?? ??????????? ?? Windows service is not started.

Според мен пробвайте за теста да направите Windows отново на английски като визуализация (вече за клавиатурните подредби няма значение какви ще са), и за теста направете нов потребителски акаунт, но с латински букви, не на кирилица и без празни места (т.е. вместо, както досега Валентин и семейство, го кръстете просто Valentin, за семейството като искате създайте по един акаунт за всеки един член, отново с латински букви и само имената на потребителите). След това вижте дали има промяна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.02.2021 г. в 9:07, цър-вул написа:

image.png

Започна ли инсталиране?

Стана, инсталира се, но може ли сега да кажеш как да укажа да се ползува силвърлайт, а не супернова. Самият сайт не предлага опции- казва инсталирай супер нова, аз обърнах всичко на английски, но супер нова не иска да се инсталира

Установих нещо интересно, една игра тръгва и може да се играе, другите не могат. Това и през едж и през хром. В хром е инсталирана приставка супернова, в едж са инсталирани силърлайт приставка и супернова пак приставка. Ако искате може да пусна снимки

Омръзна ми вече да си играя, благодаря за помощта ви. Само ако може да кажете каква антивирусна да инсталирам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, v_tin написа:

Омръзна ми вече да си играя, благодаря за помощта ви. Само ако може да кажете каква антивирусна да инсталирам

Под 10 и Windows Defender върши добра работа особено настроена с Configure Defender на High (или на MAX), макар че това би довело и до аномалии с някои програми, но ако искаш нещо различно, можеш да пробваш някоя от следните:

От безплатните:

Kaspersky Security Cloud Free

Bitdefender Free

Qihoo 360 Total Security

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall (или ZoneAlarm NextGen)

и евентуално Endpoint версиите на Symantec и Mcafee, които също би трябвало да са безплатни за домашна употреба.

От платените можеш да хвърлиш едно око на ESET или Emsisoft.

Успех с избора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване