Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Настройки на Рутер T-p link Archer C60 AC1350

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам  Рутер T-p link Archer C60  AC1350 , който искам да го свържа безжично към основния рутер за да си разширя мрежата (обхвата). Този модел рутер има ли такава опция? И още един въпрос.: Как да вляза в менюто на рутера? Възможно ли е от настройките да се увеличи обхвата (покритието) ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Dimitar Ivanov промени заглавието на Настройки на Рутер T-p link Archer C60 AC1350
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На втория рутър
Network > LAN > LAN Settings > 192.168.0.2
Wireless 2.4GHz > Basic Settings > enable WDS - отметка
DHCP > DHCP Settings > DHCP Server - Disable
SSID - password - задаваш я като на рутър 1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ще постъпи умно, ако сложи различни канали, за да минимизира съседските интерференции, както и с главния. (Поне) в новия Archer C60  AC1350 го има като опция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Dimitar Ivanov написа:

Не ми се опъват още кабели?

Това са си чисто женски капризи да няма кабели.
В моята къща има кабел до всяка стая в която се ползва редовно компютър.
Има и суичове.

Я да се сетим кой има интерес от нямането на кабели.
Значи 2015г ми дават безплатно един модем/рутер от един доставчик и му бачка Wi-Fi-то и на втория етаж.
Есента на 2020г сменям доставчика с нов, който обаче ми продава  VDSL модем/рутер от скъпа германска марка. Е, те тоя втория го направили да му прекъсва Wi-Fi-то на втория етаж в стаята която е точно върху долната в която е източникът на сигнала. Сложих на компютъра външна антена през 5 метров USB кабел за да е максимално близо и над източника на сигнала. Положението с прекъсванията се подобрява, ама след време пак от време на време прави мизерии и прекъсне.
Що така бе ? Старият рутер даден безплатно не прекъсва, а новият скъпият прекъсва.
Ами много е просто като обяснение, германската марка продава и допълнителни джаджи да си ги купиш и наслагаш на 2 - 3 места из жилището, та чак тогава няма да ти прекъсва. Значи целта е да се вземат от всеки клиент по още пари , след като вече го е платил и инсталирал  модем/рутера.

Е па няма да им дам пари на мошениците, кабелите са вечни и не трябва да се сменят с всеки нов  модем/рутер. И не се виждат под формата на кабели, скрити са в правоъгълни тръбички долу ниско залепени до стената.

Сега понеже предусещам реакцията на големите знайковци настройвачи на Wi-Fi-та, да ви светна че 4G модем/рутера ми праща успешно сигнал от най-високата точка под покрива на тавана, през втория етаж чак долу до целия първи етаж и о чудо, никога не прекъсва.
Ха ха ха ... значи било могло и да не прекъсва и без да се купуват допълнителни джаджи от същата марка и да има сигал в цялата къща. Брей ц ц ц ... виж ти , божа работа.

Абе бизнесът си е бизнес, трябва да бъдат издоявани редовно дойните крави клиенти, за да има повече работни места за братския китайски народ, нали така. И някои богаташи да понатрупат още милиони долари. На това му викат развитие на технологиите, все повече печалби да носят.

Естествено, аз ако бях вносител на рутери и допълнителните излишни джаджи, ще накарам подчинените ми да пускат фейк теми из всичките форуми, та да четат там потенциалните клиенти и да ги убеждаваме да си купуват още и още джаджи от нас. Келепир има то от тая работа да будалкаш потребителите , че е грозно и отвратително трудно прекарването на кабели из цялото жилище само веднъж.
А в новите жилища електротехниците са инсталирали кабели и са сложили контакти RJ45 долу ниско по стените.
Имам усещането че наивните дойни крави клиенти и лампи няма да искат да имат във всяка стая, щото не им се прекарвали кабели. А и вътрешни тоелетни няма да искат в селските къщи, щото не им се прекарва канализация. Абе мързелът понякога създава много несгоди. Тази сутрин споменаха по една от телевизиите че в 25% от къщите у бг тоалетните са външни. Не казаха обаче дали има Wi-Fi сигнал до тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Основния проблем е, че определени търговци не се стараят изделията които предлагат да имат ръководство на български. 

Дано автора на темата се ориентира къде е WDS ... аз лично не можах да се ориентирам в английското ръководство на модела ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Белгиеца написа:

Аре, спри да сереж в сериозните теми, ве! Простащина струи от постоете ти. Никой не те пита теб и ри теб как е!!!! Набий си го тъпата тиква!
Има поставен конкретен въпрос за конкретно устройство!

преди 3 минути, dioib написа:

Дано автора на темата се ориентира къде е WDS ...

20160330071838.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

... Е па няма да им дам пари на мошениците, ...

Рутерът е точно в целта. Дву-диапазонен, с мощни антени. Хората за такива като теб картинка дали. Вярно, скивай само. На първия етаж русия ангел с таблета учи китайски. Вдясно, сина ти Жулиен. Подготвя уроците по английски. На втория етаж ... е как? Ти разбира се. Подаваш полезна информация в форума. На пода леко ме съмнява за гумена жена, но нейсе. Даже 50-инчовия телевизор са показали. На двора, тук греда, лалета!? Нищо, като пуснат нова версия ще сменят на сателитните антени.

spacer.png

Ще се изтрепеш с тези кабели от тавана. Ресне яка мълния и изпържи компутрите и тивизорите ... и назад в амазона. Изваждане!
Обаче с тези мошенници, които сън ти не дават, не знам кога ще ти го пуснат. Пък и 5G, трябва да се ваксинираш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде в двете ти съчинения на свободна тема има отговор, който да помогне? НИКЪДЕ! А простащината продължава да струи ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, цър-вул написа:

И къде в двете ти съчинения на свободна тема има отговор, който да помогне? НИКЪДЕ! Апостащината продължава да струи ...

Ето ги същите правописни грешки от които не можеш да избягаш и на оня свят. Ти просто не ги виждаш и се чудиш после като дете с мустаци от Нутела, как е разбрала макй му, че то я е изляло през ноща.

В първия ми дълъг текст помагам на читателите да се престрашат и да си прекарат кабели по стаите.

А на форума няма кой да му оправи дежурния бъг, пак ми излезе мнение на блокиран потребител от мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Белгиеца написа:

Ето ги същите правописни грешки, от които не можеш да избягаш и на оня свят. Ти просто не ги виждаш и се чудиш после като дете с мустаци от Нутела, как е разбрала майкйа му, че то я го е изляло през нощта.

Кои ми говори...говори ми - не си помагаш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Белгиеца написа:

В моята къща има кабел до всяка стая в която се ползва редовно компютър.
Има и суичове.

Я да се сетим кой има интерес от нямането на кабели.
Значи 2015г ми дават безплатно един модем/рутер от един доставчик и му бачка Wi-Fi-то и на втория етаж.
Есента на 2020г сменям доставчика с нов, който обаче ми продава  VDSL модем/рутер от скъпа германска марка. Е, те тоя втория го направили да му прекъсва Wi-Fi-то на втория етаж в стаята която е точно върху долната в която е източникът на сигнала. Сложих на компютъра външна антена през 5 метров USB кабел за да е максимално близо и над източника на сигнала. Положението с прекъсванията се подобрява, ама след време пак от време на време прави мизерии и прекъсне.
Що така бе ? Старият рутер даден безплатно не прекъсва, а новият скъпият прекъсва.
Ами много е просто като обяснение, германската марка продава и допълнителни джаджи да си ги купиш и наслагаш на 2 - 3 места из жилището, та чак тогава няма да ти прекъсва. Значи целта е да се вземат от всеки клиент по още пари , след като вече го е платил и инсталирал  модем/рутера.

Е па няма да им дам пари на мошениците, кабелите са вечни и не трябва да се сменят с всеки нов  модем/рутер. И не се виждат под формата на кабели, скрити са в правоъгълни тръбички долу ниско залепени до стената.

Сега понеже предусещам реакцията на големите знайковци настройвачи на Wi-Fi-та, да ви светна че 4G модем/рутера ми праща успешно сигнал от най-високата точка под покрива на тавана, през втория етаж чак долу до целия първи етаж и о чудо, никога не прекъсва.
Ха ха ха ... значи било могло и да не прекъсва и без да се купуват допълнителни джаджи от същата марка и да има сигал в цялата къща. Брей ц ц ц ... виж ти , божа работа.

Абе бизнесът си е бизнес, трябва да бъдат издоявани редовно дойните крави клиенти, за да има повече работни места за братския китайски народ, нали така. И някои богаташи да понатрупат още милиони долари. На това му викат развитие на технологиите, все повече печалби да носят.

Естествено, аз ако бях вносител на рутери и допълнителните излишни джаджи, ще накарам подчинените ми да пускат фейк теми из всичките форуми, та да четат там потенциалните клиенти и да ги убеждаваме да си купуват още и още джаджи от нас. Келепир има то от тая работа да будалкаш потребителите , че е грозно и отвратително трудно прекарването на кабели из цялото жилище само веднъж.
А в новите жилища електротехниците са инсталирали кабели и са сложили контакти RJ45 долу ниско по стените.
Имам усещането че наивните дойни крави клиенти и лампи няма да искат да имат във всяка стая, щото не им се прекарвали кабели. А и вътрешни тоелетни няма да искат в селските къщи, щото не им се прекарва канализация. Абе мързелът понякога създава много несгоди. Тази сутрин споменаха по една от телевизиите че в 25% от къщите у бг тоалетните са външни. Не казаха обаче дали има Wi-Fi сигнал до тях.

По същата логика ,ще ти е по удобно със стационарен телефон със кабел и шайба

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко извън основната тема, но...... това с WDS винаги е било доста компромисно решение. Ако няма възможност за полагане на стандартен UTP/FTP кабел и не се търси гигабитова свързаност, не е ли по удачно да се ползват PLA?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Dimitar Ivanov написа:

...стационарен телефон със кабел...

Ползвам 2 стационарни ИП телефони свързани с кабел към модем/рутер и суйч.
Ползвам и GSM без кабел, със SIM карта и прилича на външен вид на стационарен телефон със слушалка , която се вдига и така се приема разговора.
А Wi-Fi ползвам само за тестове с тъпия таблет и понякога с малкото лаптопче извън къщата ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Белгиеца написа:

Ползвам 2 стационарни ИП телефони свързани с кабел към модем/рутер и суйч.
Ползвам и GSM без кабел, със SIM карта и прилича на външен вид на стационарен телефон със слушалка , която се вдига и така се приема разговора.
А Wi-Fi ползвам само за тестове с тъпия таблет и понякога с малкото лаптопче извън къщата ми.

За това говорим. Трябва ми интернет извън къщата ,на около 50 метра в мама бесетка. С кабели е  безмислено и грозно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, NewRedDragon написа:

Малко извън основната тема, но...... това с WDS винаги е било доста компромисно решение. Ако няма възможност за полагане на стандартен UTP/FTP кабел и не се търси гигабитова свързаност, не е ли по удачно да се ползват PLA?

Какво е PLA ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Dimitar Ivanov написа:

Какво е PLA ?

PowerLine Adapter - пример. Стига да има в беседката свободен ел. контакт, свързан в ел инсталацията на къщата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NewRedDragon написа:

Стига да има в беседката свободен ел. контакт

Ще си закачи втория рутър там

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, цър-вул написа:

Ще си закачи втория рутър там

Да де :) Аз имах в предвид - ако нивото на сигнала до това място от основния рутер/АР е прекалено ниско, макар че 50 м "на открито" не са голям проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване