Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Китайското унижение Алито

Препоръчан отговор

Здравейте великомъченици на диспутите и китайските измами.
Предлагам ви да описвате тука как са ви прекарали китайците от Алибаба -> Aliexpess.
Тези китайци успяват да се гаврят с наивните европейци като им предлагат "експресни" доставки за 60 дена. Безплатни били разходите за доставянето обаче. А когато няма доставяне, еми нищо не можете да им направите. Те са си далече там в Азия и са си написали в условията им, че не са отговорни за задържания на митница или за ДДС , акцизи, мита и т.н. А самото Али нищо не продава, продава ви изгладнелият китаец обитаващ протекла колиба. И се държи с вас по техните традиции на прекарване на клиента.
Значи Алито ви предлага да се откажете доброволно от 2 години гаранция, гарантирана ви от законодателството на Европейския Съюз, като си купувате директно от колибата на китайския измамник. Значи пращайки пари на Али, вие приемате да бъдете третирани като безправни диваци.
И приемате също да ви бъдат начислявани такси на местна основа, събирани от посредниците между вас и администрациите на държавата. Та и посредникът ви прибира едни пари, за да внесе вместо вас ДДС и мито.
Абе приемате да не сте горди европейци с права, а де сте по-долни и от китаец бачкащ за по паница ориз на ден.
И в името на какво се самонаказвате така ?
Колко ще ви струва да изпратите вие до Китай дефектната стока ?
Ха ха ха ... гаврата е дълбоко болезнена.
Всичко е измислено така че да сте прекарани при всякакви положения.

Ваш ред е, оплаквайте се смело, така ще предпазите други хора от китайските измами.
Аз съм горд НЕползвател на Али. Така че няма как да се оплача.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажеш за Салито?
И на господин Ма ще му стане зле от мннието на българския богатаЖ от Белгия....Смяях , ноу смях

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Белгиеца

Всичките им там фирми са мизерници. Преди години  платих 25% повече за експресна доставка на таблет в рамките на 5 дни. След 3 седмици все още я нямаше, даже и не се разбра дали са я пакетирали и пратили вече. Оплаках се в PayPal, арбитраж, и ми възстановиха сумата, която си беше значителна. Напоследък забелязах в Ebay, че се маскират и като фирми от Хонг Конг или даже Тайван, и пак доставките са с месеци и като престигнат - на етикета Майнланд Чайна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай Али ме е спасявал в два важни за мен случая, които ще ти напиша, а ти си прави изводите:

1. прецака ми се лентовия кабел на колата - не искаше са се пуска автопилота. в местния дилър ми обадиха цена от 480 кинта, която искаха да платяна 100% и срок на доставка до 30 работни дни.

2. лед мигача в огледалото нещо спря да мига, а това си е проблем все пак. попитах за цена и .... кой купува цяло огледало за 1200 кинта?

решението: поръчка от Бай Али по партиден номер на продукта, намерен в специализираните сайтове за резервни части: лентов кабел 13.80 с доставката, който си монтирах сам, т.е. спестени още едни поне 50 лв.

мигач огледало, резервна част само за 38 лв., отново монтирани от мен и пак спестени едни пари.

Да доставката не беше от днес за утре, но 20 дни си е в границите на нормалното (преди лудостта Ковид19)

е имах и лошо попадение - външна антена за 2.80 с доставката, която дойде за 3 месеца и не ставаше, но за тези пари толкова. при дилъра е само 50 пари.

Тава ми е мнението за АлиеЕкспресс.

Да не забравяме, че чичко Бил си е продал акциите в компанията :) Бил Гейтс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tази аксиома осъзнах през 2007 година - началото му 'русата Магда'.

spacer.png

Белгиецът чел мрънканици на други белгийци ... не е това ... вчера за пореден път го приканих да спре да плюе и да сере. Не е спал и за да си докаже, че е прав - на ти булка Спасов ден.

Истината е в джапанките му. Джапанки от стомана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло съм доволен от Алито. Капача за обектива и други дребни работи са идеални, вместо да даваш пари с надценка. Всичко се прави в Китай, като в единия случай, купуваш веднага и по-скъпо, а в другия случай чакаш 2-3 месеца, но пък ти излиза "за без пари". Един и същ продукт съм виждал в Амазон за 20 долара, а в алито за 5. Като сметнеш, че в първия магазин плащаш и доставката, а във втори почти няма или е някаква смешна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

белги,белги,за пореден път доказваш че си прост като гъдулка,от над 5 6 години пазарувам от алито,всичко си идва,а дори да не дойде,има една опция дето се вика диспут,и ти връщат парите,ама ти като си тъпичък няма как да го знаеш,до сега за над 1000+ поръчки ми се е налагало да отварям 2 пъти диспут,и 2та пъти ми бяха връщани парите(и то не малки суми),не че стоките дето ги купуваш ти от любимия си ебай,амазон и тн,не са пак от тия търговци,ама тва е друга тема,толкова ти е мозъчето на теб,и няма как да го осмислиш.

преди 1 час, Тамболианеца написа:

@Белгиеца

Всичките им там фирми са мизерници. Преди години  платих 25% повече за експресна доставка на таблет в рамките на 5 дни. След 3 седмици все още я нямаше, даже и не се разбра дали са я пакетирали и пратили вече. Оплаках се в PayPal, арбитраж, и ми възстановиха сумата, която си беше значителна. Напоследък забелязах в Ebay, че се маскират и като фирми от Хонг Конг или даже Тайван, и пак доставките са с месеци и като престигнат - на етикета Майнланд Чайна

Нещо си са объркал,във алиекспрес няма как да платиш с Paypal ;) тая възможност я има в на белгииската тютюва любимите сайтове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, поръчал от китайците някой вибратор за жената, да спре да му изневерява (ама най-евтиния, нали, да не е балък да се мине) ама тя не го харесала и сега е горд европеец с надуваема любовница от Амазон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение:

Поръчвал съм и аз, като всички Вас. Нямам забележки освен една: Не се примирявам с това, доставката да е 2-3 месеца. Всичко може да се случи с такива доставки, даже и от най реномираните доставчици. Но да чакаш и да си зависим 3 месеца, а и дали това са ти пратили...- по ми е лесно през VALI.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

А какво ще кажеш за Салито?
И на господин Ма ще му стане зле от мннието на българския богатаЖ от Белгия....Смяях , ноу смях

Ааа разгадахме загадката къде бил изчезнал Джак Ма три месеца - ходил да лее крокодилсски сълзи че белгийската мида нямало да пазари от Алито :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм работил две години в куриерска фирма, и смея да твърдя, че и тука в Нидерландия стоките от Али Експрес са едни от най-поръчваните.И стоките почти в 100% от случеите се губят от куриерите, понякога и крадът.Обаче винаги се пише за ,,Изчезнала,, Такъв е протокола.Аз един път бях забравил една дреха във фойето на едно студенстко общежитие, обаче вечерта като се върнах в депото, им казах, обаче те я писаха за ,,Доставена,, Аз лично от Алито поръчвам само дреболии макс до 20 евро, и то неща, които не са техника и да няма вероятност да се възползвам от гаранцията.Последно поръчах една шапка с козирка на известна марка мотори.Ей такива неща.Техника пазарувам единствено от две големи местни вериги, които при дефект или, ако си недоволен много бързо решават проблема или с връщане на парите или замяна или ремонт.Като цяло предпочитам физическите магазини, защото често нещата в нета на снимка са едно, като имаш директен допир с него е друг, често пълен боклук.Като цяло нета е залят предимно с боклуци, за които нямам време и нерви да пиша мейли, да ги връщам и да чакам да ми пратят друго.Физическия магазин може и да е скъп, но времето и нервите са ми по-скъпи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пазарувам предимно радио-детайли, електронни-модули. Понятия като магазин за радио-детайли и сервизи за електроника при мен умряха преди 15г. Новото поколение, дори не предполага, че те са съществували. Погледнете техническите форуми. Изтъква се проблема. Следват врачките с предположения - клати тук, ръгни така, пробвай на друг, ако ли не, пий една студена вода и бягай в магазина.

Koнкретен пример.
Поредната покупка се оказа специфичен GPS модул с PPS изход и съответния протокол. Цена 3.68$. От спътник модулът получава гео координати и точно време, които предава на  автономен микро-контролер. Реално е нужно 30 мин чакане, за да запише логове в своята spi памет, за да стартира. Модулът обаче мълчеше като комунист на разпит. Нормална консумация от 7mA, никакво греене.

На 21.02.2021 публикувах коментар в тази тема, за да контрирам плюенето от белгиеца. На 22.02.2021г получих модула. Разочарованието ме подтикна да отворя диспут и покажа хода на нещата.

Диспутът включва анкета, описание на проблема до 500 символа, три снимки и едно видео.
Моето описание:

Цитат

Outdoors over 2 hours of waiting and no data from the module in the minicom program. The LED does not flash at all.The phone next to it caught 14 satellites. Found a short circuit in the memory. I received a defective module.

И три снимки:

spacer.png spacer.png spacer.png

Toва е всичко от моя страна.
Тази сутрин получих писмо, че диспута е приключен в моя полза и пълен възврат на сумата ми.

spacer.png

Alibaba и Аliexpress са площадки на китайски магазини, които продават китайско производство. Първия на едро, втория на дребно с цел извън Китай. Какво унижение, какви 5 белгийски франка? Откъде да го купя този модул? От Белгия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгито още не разбрал, че всъщност е най- редовен ползвател на али, само че плаща още по- скъпо, за което Безос му е дълбоко благодарен, макар да не му праща и поздравителна картичка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване