Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Закупих си хард диск (Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3) и когато го включа ми изписва една грешка.

Грешката е: Reboot and select proper boot device

Опитах много неща: влезнах си в bios-a select-нах се boot device, но не става. Стана ми интересно дали ако изключа всичко и остава самo SSD-то (Където ми е Windows-a), но пак ми изписва тази грешка. Дори замених диска с нов, защото мислех, че този който съм купил не работи.

Въпреки това когато си включа стария хард диск всичко си работи (Вмомента го ползвам така.)

Ако някой попита старият диск (Който ползвам в момента) е форматиран и няма абсулютно нищо на него. В смисъл важни файлове свързани с Windows-a.

Та въпросът ми е как да го оправя и дали SATA III изобщо работи с SATA II вход на дъното (ASRock не съм сигурен за модела)?

Моля ви се да ми помогнете защото стария ми хард е много бавен и изобщо нищо не мога да правя с него освен да гледам снимки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи ли SATA III на SATA II дъно?

Да!

Със сигурност могат да се правят много повече неща със стария ти диск, но това е друга тема.

Вземи прочети какво си написал и го обясни отново - на мен ми липсват някой важни подробности!

Със сигурност могат да се правят много повече неща със стария ти диск, но това е друга тема.

Вземи прочети какво си написал и го обясни отново - на мен ми липсват някой важни подробности!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам сата 3 хард диск с дъно с вход сата 2 кабелите са едни и същи но когато включа харда и включа компютъра ми изписва Reboot and select proper boot device

Кое не разбра? Да ти обясня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на диска - съдържание на диска?

Аз со тук виждам:

- един нов празен диск Seagate

- едно SSD уж с Windows

- стария ти диск - не е ясно кой е и той е форматиран и на него няма Windows ама всичко работело - това изобщо не ми е ясно

Както казах прочети си отново написаното, забрави всичко останало което знаеш и прецени дали си предоставил пълна и коректна информация.

Гледайки в тавата - инсталирал си Win върху SSD-то докато стария ти диск е бил в системата, сега си го форматирал и сега системата не желае да зареди от SSD-то защото зареждащия дял се е сложил на стария ти механичен диск, а ти си го затрил ръчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така хем работи със стария диск, хем не работи?

преди 58 минути, Ahh, Baaaka! написа:

Стана ми интересно дали ако изключа всичко и остава самo SSD-то (Където ми е Windows-a), но пак ми изписва тази грешка

преди 58 минути, Ahh, Baaaka! написа:

Въпреки това когато си включа стария хард диск всичко си работи (Вмомента го ползвам така.)

?

Общо колко диска имаш в системата? Ако имаш механичен и SSD, и след това си взел втори механичен, възможно е boot дяла да е на стария механичен диск и да е нужен, за да си стартираш ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ahh, Baaaka! написа:

Та въпросът ми е как да го оправя и дали SATA III изобщо работи с SATA II вход на дъното (ASRock не съм сигурен за модела)?

При мен SSD SATA3 си работи без никакви проблеми на SATA2.
Инсталирал съм даже едно Линуксче и си зарежда от него компютъра съвсем послушно.
А на тебе какво не ти е ясно ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК!

Значи относно това....

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Гледайки в тавата - инсталирал си Win върху SSD-то докато стария ти диск е бил в системата, сега си го форматирал и сега системата не желае да зареди от SSD-то защото зареждащия дял се е сложил на стария ти механичен диск, а ти си го затрил ръчно.

Аз си инсталирах windowsa на ssd-то заедно с стария ми хард...

Трябва ли на ново да го инсталирам?

преди 5 минути, Белгиеца написа:

Инсталирал съм даже едно Линуксче и си зарежда от него компютъра съвсем послушно.
А на тебе какво не ти е ясно ?

Прави ми проблем все едно нямам windows 

Иска да си избера boot устройство а именно ssd-то но пак ми казва рестартирай и избери boot

преди 1 минута, Ahh, Baaaka! написа:

ОК!

Значи относно това....

Иска да си избера boot устройство а именно ssd-то но пак ми казва рестартирай и избери boot

Може би трябва да си преинсталирам win-a

преди 2 минути, Ahh, Baaaka! написа:

ОК!

Значи относно това....

Може би трябва да си преинсталирам win-a

Но този път с новя хард включен.

преди 8 минути, Белгиеца написа:

Да защотот знам, че SATA III рабти с SATA II само че на SATA II скорост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ahh, Baaaka! написа:

Закупих си хард диск (Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3) и когато го включа ми изписва една грешка.

Грешката е: Reboot and select proper boot device

Опитах много неща: влезнах си в bios-a select-нах се boot device, но не става. Стана ми интересно дали ако изключа всичко и остава самo SSD-то (Където ми е Windows-a), но пак ми изписва тази грешка. Дори замених диска с нов, защото мислех, че този който съм купил не работи.

Ако някой попита старият диск (Който ползвам в момента) е форматиран и няма абсулютно нищо на него. В смисъл важни файлове свързани с Windows-a.

Моля ви се да ми помогнете защото стария ми хард е много бавен и изобщо нищо не мога да правя с него освен да гледам снимки.

Форматиран хард и изтрити всички дялове на него са две различни неща.

Според мене си омазал инсталацията на windows-a и системния ти дял не е на SSD-то ами на стария хард.

Вариант е нова преинсталация, като оставиш вързано само SSD-то и след като си инсталирал windows-a да закачиш хардовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също съветвам да се инсталира windows на основния диск, без вързани data хардисковете /поне аз така правя/. Едва след като се нагласи SSD-то да се включват другите дискове. Все пак е въпрос на минути и един рестарт, а се избягват проблемите какво точно  е решил windows-а откъде за зарежда и какво. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, stanpet написа:

..., а се избягват проблемите какво точно  е решил windows-а откъде за зарежда и какво. 

Още по-разумно е да няма никакъв шанс Уиндоуса да решава нищо, като бъде изпъден от компютъра окончателно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Още по-разумно е да няма никакъв шанс Уиндоуса да решава нищо, като бъде изпъден от компютъра окончателно. 

С ключето на захранването - нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Profruit написа:

Няма вече ключе. Удари на камък с M.2 SATA SSD от Amazon. 🤣

Забиха му го на два ката в задния двор, както е забил коловете на сателитното си...стопанство!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сведение на старчоците, ползвам си още стария компютър, даже му сложих ССД3.
Свикнал съм му на стария, оня новия не ти оставя време да седнеш полека на спокойствие на стола, все бърза за някъде. Стряскащо е така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

За сведение на старчоците, ползвам си още стария компютър, даже му сложих ССД3.
Свикнал съм му на стария, оня новия не ти оставя време да седнеш полека на спокойствие на стола, все бърза за някъде. Стряскащо е така.

Да...чакай 30 миниути да ти зареди страницат...нямам думи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Ahh, Baaaka! написа:

Да...чакай 30 миниути да ти зареди страницат...нямам думи!

27 секунди и Xubuntu се е заредил със ССД3 на компютър от 2010г.
От тези 27 цели 11 са за биоса, което няма връзка със ССД или ХДД.
Да не съм луд да си изхвърлям стария компютър, само щото продавачите били имали и те семейства да изхранват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

27 секунди и Xubuntu се е заредил със ССД3 на компютър от 2010г.
От тези 27 цели 11 са за биоса, което няма връзка със ССД или ХДД.
Да не съм луд да си изхвърлям стария компютър, само щото продавачите били имали и те семейства да изхранват.

Ако трябва да си ги мерим - Система от 1999 г. Celeron 333Mhz, 64MB RAM, 6,4GB HDD - 4500 оборотен, Win98 Me - 38 секунди.

Само не разбирам какво те грее за колко време зарежда системата, аз моята я пускам веднъж на ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, plamen_petrov_80 написа:

Само не разбирам какво те грее за колко време зарежда системата, аз моята я пускам веднъж на ден.

Например звъни ми човечка от чужбина на телефона и плаща пари за разговора.
Аз ѝ предлагам да пусна компютъра та да се гледаме и чуваме и да е без пари следващите 59 минути.
И сега стой та гледай Уиндоус 7 колко време му трябва да тръгне от твърд диск от 2010г. и колко време Аваст го тормози като грешен дявол, преди да съм сигурен, че може да започне видео връзката.
През това време докато чака човечката, някой ѝ се е обадил по Вайбъра и няма как да го разкара, щото пък и той е от чужбина спрямо нея и ... не е прилично да го претупа по бързата процедура.

А аз моите компютри ги пускам като ми трябват, не съм на работа. И смартфон нямам. Беден съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Например звъни ми човечка от чужбина на телефона и плаща пари за разговора.
Аз ѝ предлагам да пусна компютъра та да се гледаме и чуваме и да е без пари следващите 59 минути.
И сега стой та гледай Уиндоус 7 колко време му трябва да тръгне от твърд диск от 2010г. и колко време Аваст го тормози като грешен дявол, преди да съм сигурен, че може да започне видео връзката.
През това време докато чака човечката, някой ѝ се е обадил по Вайбъра и няма как да го разкара, щото пък и той е от чужбина спрямо нея и ... не е прилично да го претупа по бързата процедура.

А аз моите компютри ги пускам като ми трябват, не съм на работа. И смартфон нямам. Беден съм.

Аз не разбрах, тя на зор ли е или не?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Здравейте,
      Хард диска на лаптопа си заминава и машината работи изключително бавно. Правена е порверка на машината от Hijack team и по отношение на вирусите всичко е чисто.
      Преди да сложа нов диск, искам да опитам с поправка ако се получи нещо. Моля препоръчайте ми какъв инструмент да използвам за поправка.
      Поздрави,
      Стоян
    • от Славчо Хаджийски
      Здравейте, приятели! Както разбрахте аз замених хард диска на Elitebook 6930p със SSD и машината работи чудесно, има подобрения, чете от USB флашки и пр. Когато обаче реших да запиша ново iso на флашка, въпреки че съответния софтуер илюстрира записа на прозорчето и накрая изписва, че всичко е ОК, оказва се, че на флашката няма никой. След като пробвах на няколко флашки и се убедих, че вината не е в тях, се опитах да запиша на DVD. Инсталаторът (пробвах и с Brazero при Mint и със вградения в MX Linux, MX инструмент) казва няма DVD в устройството на 3 броя чистак нови дивидита. Като поставя DVD със запис, машината чете от диска, но с програма за запис не го намира. Да не би приятели, на харда да е имало някакви драйвери, които вече липсват, естествено, защото липсва и харда.
      Моля, ако някой има желание и знания да ми помогне. Благодаря, предварително! Пазете се, и когато се ваксинирате, не спирайте да пазите другите, защото казаха, че ваксиниран дори с втора ваксина разнася заразата до 2-3 седмици. Мен това ме шокира.

• от Недко
      Здравейте !
      Днес получих 4 хард диска SATA, 
      според продавача, използвани в конзоли за игри.
      1. Seagate LD 25.1
      2. Seagate LD 25.2
      3. Fujitsu N124
      4. HITACHI N13508
      На втория хард диск (Seagate LD 25.2) има текст NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE
      Третият и четвъртият имат малки разлики в конекторите (ако така се нарича тази част)
      15 + 7 пластини си ги имат, но след тях има още едно гнездо с 4 пинчета,
      които в №1 и №2 (Seagate) ги има, а на Fujitsu и HITACHI ги няма.

Въпросите ми са :§
      1. Дали ще тръгнат, ако ги сложа в лаптопи ?
      2. Дали ще създават проблеми при работа ?
      3. Каква несъвместимост може да обозначава текста NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE ?
      хардуерна, софтуерна, правна/лицензнна или друга ?
      4. Имате ли някакви препоръки, коментари, за които не се сещам да попитам ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по подобна тема,
      на български, руски или английски !

Предварително Ви благодаря !

Снимките са тук : !https://imgur.com/a/GDjo2eU
    • от Мустафа
      Здравейте приятели! Имам един огромен проблем и то е , че наскоро имах един външен хард диск с доста информация вътре около 2 ТВ основно видеоклипове (сватби). Та реших да монтирам клиповете и т.н., но изведнъж тока спря и всичко угасна, след което внезапно дойде тока и хард диска от тогава не работи. Мисля, че получи токов удар (изгоря,повреди....) има ли някой, който може да ми помогне да реша проблема и да възстановя файловете? Проблема е много сериозен, както се досещате и вие вътре в диска имам 15 сватби и мнооооого снимки. Клиентите за сега нищо не знаят, а аз трябва по някакъв начин да разреша този проблем. 
      Ще платя колкото е нужно даже и повече стига само някой да може да оправи проблема благодаря ви предварително
    • от Нелина
      Ако някой може да помогне, бих бил благодарен. Задачите са на снимката. 
      2 задача ми е по- важна

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване