Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Бих желал да получа помощ от хора, които разбират повече от мен. Става дума за това, че съм решил да си взема нов компютър, като бюджета е до 1500-1600 лева. Не знам какво дъно и захранване биха били подходящи. Разпитах на няколко места, но ми казаха различни неща и сега съм в процес на размисъл. Нещата, които искам са следните:

Ryzen 3600;

RAM 16GB, но впоследствие може да добавя още 16;

Видео - знам, че тук нещата са малко неприятни, но вероятно ще се спра на MSI 1050TI, заради ограничените наличности;

SSD 256 или 500 - мисля, че и двата варианта ще ми свършат работа;

HDD 1TB;

Както казах, имам въпросителни за захранването и дъното. Ако вие можете да предложите някаква конфигурация, ще бъда благодарен. :) Също така, би било полезно за мен ако ми кажете на кои производители препоръчвате да бъдат компонентите и дали има такива, които да избягвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка: AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz 36MB 65W AM4 box with Wraith Stealth cooler, G.Skill AEGIS DDR4 2x8GB 3000MHz F4-3000C16D-16GISB, ASROCK B450M-HDV AM4, продукти и цени. (nikem-bg.net)

Тук има някакви реновирани 1650, с 6 месеца гаранция, което е по-добре от 1050 TI, а и цената е добра, макар и за втора употреба:

Видео карта Gainward GeForce GTX 1650 4GB Pegasus - ремаркетиран - 4260183364467_R 4260183364467_R - на топ цена — Ardes.bg

GTX 1650 vs GTX 1050 Ti Test in 8 Games - YouTube

Ако е само за игри, няма смисъл от повече от 16 GB RAM, но ако искаш, ето ти дъно с 4 слота:

ASROCK B450M PRO4 AM4 - цена. (nikem-bg.net)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да помислиш за втора ръка 980TI за около 500 лв. вместо за нова 1050TI.

По-новата 1070 ще излезе по-скъпо и не знам доколко има смисъл предвид бюджета.

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=87951 - В случай че решиш да не купуваш веднага видеокарта.
https://www.vario.bg/msi-mag-a520m-vector-wifi-7d14-008r
https://www.vario.bg/patriot-viper-4-blackout-dimm-kit-16gb-pvb416g300c6k
https://www.vario.bg/adata-falcon-256gb-afalcon-256g-c
https://www.vario.bg/western-digital-wd-blue-1tb-wd10ezex
http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FORTRON-HV-PRO-FSP550-51AAC-550W/
https://www.vario.bg/outlet corsair-carbide-series-88r-cc-9011086-ww

Zotac GTX 980 Ti 6GB Extreme гр. Раднево • OLX.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Zotac GTX 980 Ti 6GB Extreme гр. Раднево • OLX.bg

Когато през 2017 си взех 980Ti за 500лв. втора ръка, не съм предполагал, че 4 години по-късно ще може да се продаде с печалба... :ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие сериозно ли предлагате някакви баракуди без гаранции на хората? Не че това наистина е питащ но все пак ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Can Oa написа:

Вие сериозно ли предлагате някакви баракуди без гаранции на хората?

Може би е по-сериозно да се предлагат нови с гаранция, на цена завишена с над 70% ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Joss Bomon написа:

Когато през 2017 си взех 980Ti за 500лв. втора ръка, не съм предполагал, че 4 години по-късно ще може да се продаде с печалба... :ohmy:

Според тебе колко е завишена?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Can Oa написа:

Според тебе колко е завишена?!

Есента на миналата година 1660S беше на цена под 500лв. а в момента е на 850лв. в Никем. Това колко процента са ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Joss Bomon написа:

Говоря ти за това твое изказване и цената на тази карта колко трябва да е и колко струва. Сам си стигнал до извода ...

да си купи дърта щайга на много завишена цена без гаранция или чисто нова карта със завишена цена кое е по-добре?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Can Oa написа:

да си купи дърта щайга на много завишена цена без гаранция или чисто нова карта със завишена цена кое е по-добре?

Като гони производителност, избора е между нова 1050Ti и втора ръка 980Ti за към 500лв.

По производителност "дъртата щайга" е на нивото на 1660.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

Като гони производителност, избора е между нова 1050Ti и втора ръка 980Ti за към 500лв.

По производителност "дъртата щайга" е на нивото на 1660.

И колко струваше 1660 и колко трябва да струва дъртата кочина без гаранция?

Нищо не гони ако изобщо беше реален питащ щеше да е човек който не разбира и пита в хардуерен форум за помощ.

И отговора на "хардуеристите" е купи си дърта кочина без гаранция за 580лв.

Живи и здрави. Лека вечер!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Can Oa написа:

купи си дърта кочина без гаранция за 580лв

Нищо и няма на "дъртата кочина". Надали са останали заблудени, които да ползват 350-ватова карта за копане.

преди 2 часа, Can Oa написа:

И колко струваше 1660 и колко трябва да струва дъртата кочина без гаранция?

Значение има единствено цената към момента на търсене и колкото и да е абсурдно, 1660 е с актуална цена от над 1000лв. Абсолютно изгодно е да се вземе 980Ti, дори и за 580лв. в сравнение с нова 1660.

Така и не разбрах какво целеше с включването си в темата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При цена от 275лв. за 10400F е абсурдно да се купува 3600 за гейминг, където Интела има и леко предимство. И не, 1000лв. не е нормална цена за 1660, дори и сега. Преди два дни продадохме последната при нас за 550лв. с конфигурация. Никой от вносителите не е вкарвал 1660 на такива цени, че търговците да я предлагаме на четири цифрени суми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Roujin Z написа:

Те търговците предлагате и стари видеокарти на каквито ви хрумне цени.

Не всички. При нас надценката винаги е била една и съща, независимо от търсенето и предлагането.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам но се приравни с всички останали в изказването си а и горе Can Oa спомена че е без гаранция.

Това че от фирма ще се даде някаква минимална гаранция от типа на 3-6 месеца не прави покупката изгодна.

Ето пример за не просто по-слаба а и по-стара (2013 г.) карта - MSI R9 270X HAWK 2G - цена. (nikem-bg.net) 

п.с. И сега остава някой да каже че картата не е ползвана и е стояла години в някой склад...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Roujin Z написа:

Знам но се приравни с всички останали в изказването си а и горе Can Oa спомена че е без гаранция.

Това че от фирма ще се даде някаква минимална гаранция от типа на 3-6 месеца не прави покупката изгодна.

Ето пример за не просто по-слаба а и по-стара (2013 г.) карта - MSI R9 270X HAWK 2G - цена. (nikem-bg.net) 

То това са някакви останали бройки според мен, дето си седят от години и ще седят и още много. Като тези:

KD060AA ATI RADEON HD2400XT - цена. (nikem-bg.net)

PNY NVIDIA TITAN V 900-1G500-2500-000 - цена. (nikem-bg.net)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го вярвам а и не е като да седи на сайта обявена от години а изникват от нищото.

Някой фирми изкупуват стари части и ги препродават при други просто не е обявено.

Колкото до цените те са като гаранциите но кой както му е кеф.

Това с минималната гаранция е само на хартия като всичко останало у нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ще се предлага 2ра ръка предлагайте разумни покупки!!!

Разумна покупка е RX570/580 за 200-300 лева и 1060 3gb за такива пари.

Много добре знаете че да дадеш 600 лева за тоя кошер е ПЪЛЕН АБСУРД.

Има обяви за 1660 с гаранция за 600лв. 

Както и да е скапаната 980ка е с над 100% завишена цена което е още по-големия абсурд.

Гейм солупшан ви каза колко ги продава  , и в по-малките фирми цените са много по нормални.

За абсурда да се предлага 3600 вместо 10400ф няма и аз да го коментирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе съм дал едни 'ремаркетирани' карти, които са на оферта. Но гледам, само от единия модел уж има бройки, всичко друго е свършило, така че ако ще се взема трябва да се действа. Други по-добри оферти не виждам тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

По-горе съм дал едни 'ремаркетирани' карти, които са на оферта. Но гледам, само от единия модел уж има бройки, всичко друго е свършило, така че ако ще се взема трябва да се действа. Други по-добри оферти не виждам тук.

до утре няма да ги има ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Can Oa написа:

За абсурда да се предлага 3600 вместо 10400ф

Никой не го е предлагал. Автора сам е решил процесора да е точно този.

преди 8 часа, Gaming_Solutions написа:

При нас надценката винаги е била една и съща, независимо от търсенето и предлагането.

Ако имахте доставки на карти /а вие нямате/, надали щяхте да ги продавате с малки надценки, при условие, че се оказвате един вид монополисти с наличностите.

Освен това, и да имате някакви карти ги пазите за конфигурации. Бях насочил доста купувачи към сайта ви, но никой не успя да си вземе ГОТОВА конфигурация, поради липса на наличности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване