Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Карах на ръчна, дали има последствия?

Препоръчан отговор

Здравейте мили! От скоро съм шофьорка, начинаеща :D  за опел астра става въпрос, забравила съм да отпусна ръчната и съм карала с дръпната ръчна около 2-3 км. Не съм се усетила, и колата не е задържала силно понеже ръчната не беше дръпната до горе, абе сега уж си върви добре, ама все пак. Може ли нещо да съм и направила повече освен накладки? Примерно нещо на мотора или друго?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, SimonaMonche написа:

Може ли нещо да съм и направила повече освен накладки? Примерно нещо на мотора или друго?

Някаква "червена ламба" не светеше ли ?! Ръчна не се дърпа "малко" - или до края, или изобщо не се дърпа. Тея инструктори за чеп за зеле не стават...

За 2-3км. ще се размине с накладки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай ръчната, ако спира, няма скърцания/стържене и държи нормално, значи всичко е наред. Най-добре отиди в някой сервиз да прегледат накладките дали не са за смяна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

да прегледат накладките дали не са за смяна.

Ти ще караш ли с опечени накладки ?! Естествено че са за смяна. Изключвам варианта някой да пусне млад шофьор с неизправна ръчна спирачка на път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Пробвай ръчната, ако спира, няма скърцания/стържене и държи нормално, значи всичко е наред. Най-добре отиди в някой сервиз да прегледат накладките дали не са за смяна.

Ако не спира,значи нищо лошо не е станало,но е задължително да посетиш автосервиз защото нямаш ръчна.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като се справи със проблема е желателно да опита и на крачна същото разтояние. Така поне ще разбере нещо важно, което не би трябвало да допуска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най много да си скъсала някое жило на ръчната(те са 2) [предполагам говорим за astra g] ако имаше нещо,по време на карането си щяла да усетиш миризмата на феродото,а ти не си казала такова нещо,най вероятно самата ти ръчна не държи както трябва,така че поне според мен абсолютно нищо не е станало,а на мотора няма кво да му стане като цяло от тва нещо,ама е хубаво да я закараш в сервиза да видят накладките как са,и дали изобщо ти държи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Абе тия АСТРА, не ги ли спряха? 

– Тате, мама кара кола по-добре от теб!
– Е, аз не бих казал…
– Но ти сам каза, че при дръпната ръчна спирачка не можеш да караш и един метър, а мама така караше 12 км.

преди 1 час, SimonaMonche написа:

и съм карала с дръпната ръчна около 2-3 км.

Нищо им няма, карай смело! Нито си първата, нито ще си последната. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, VeeeSeLa написа:

:D Абе тия АСТРА, не ги ли спряха? 

– Тате, мама кара кола по-добре от теб!
– Е, аз не бих казал…
– Но ти сам каза, че при дръпната ръчна спирачка не можеш да караш и един метър, а мама така караше 12 км.

Нищо им няма, карай смело! Нито си първата, нито ще си последната. 

Знаеш ли...............................................

Ти си направо злато!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, SimonaMonche написа:

А нещо на мотора да съм направила, да съм го натоварила или нещо?

Нищо му няма на момчето. Ще си почине и пак ще може.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави, какво те плашат по форумите.Еле пък да ходиш на сервиз, не мога да повярвам, че има такива паники или безкрайно незнаещи, които ти дават такива съвети.Акулите по сервизите точно такива като теб чакат.Отиваш за евентуален проблем с ръчната, той ти сменя гарнитура на главата и ти режи главата.Аз съм карал от Никопол до Плевен с дръпната ръчна.Това са май около 60км. После спирам на един баир, и а да дръпна, тя била дръпната.После колата си вървеше и спираше на пушка.Аз и на скутера имам ръчна ,най редовно карам с дръпната ръчна.Единствения проблем е, че върви по-слабо от колкото когато не е дръпната.Не е желателно разбира се, но не е повод за паники или посещения на сервиз.

Успех с шофирането и много удоволствие и безаварийни километри! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ви пускат по прегледите с неизправни спирачки, ще карате на "ръчна"... или по-точно БЕЗ ръчна.

В общия случай, при изправна спирачка за паркиране трябва да си малоумен да не усетиш, че задницата "кляка" и автомобила иска твърде много подаване на "газ" за да потегли, а дори в повечето случаи направо изгасва двигателя на автомобила.

Аман от безхаберници и автодушмани!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При ръчните спирачки е доста относително "дърпането" и на кой зъб зацепва. Ако дамата- автор няма достатъчно сила, може и да не е успяла да стигне до момента на състоянието на клякане на задницата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, lupis написа:

При ръчните спирачки е доста относително "дърпането" и на кой зъб зацепва. Ако дамата- автор няма достатъчно сила, може и да не е успяла да стигне до момента на състоянието на клякане на задницата. 

Тогава да почва лицеви опори! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, JKirilov написа:

Тогава да почва лицеви опори!

/Off Още малко и креватна гимнастика ще искаш . . . . 

Сериозно - колата кога за последен път е минавала на преглед? Някаква миризма на горяло имаше ли? Мини за преглед през сервиз. Може и да не е дръпната до задържане и последващо опичане особени ако не е с висока скорост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване