Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Възстановяване на изтрит 7zip архив - как и с какво?

Препоръчан отговор

Днес направих една особено голяма грешка, без да се усетя изтрих важен архив с файлове и то архив с много важни файлове. Докато разбера, че съм изтрил грешния такъв, вече бях в пълната си ярост, търсейки начин да възстановя въпросния. И досега, не успявам да го направя.

Изпробвах вече няколко програми от сорта на EaseUS, Panda Recovery, Undelete, Recuva и с някои от тях възстанових наполовина. Само че архивът не се отваря, явно е полу-възстановен. Размерът е наред, толкова е, колкото беше преди да го изтрия. Но си нямам понятие изобщо дали може да се възстанови информацията в него или няколкото месеца труд и време, които са вътре, отидоха на вятъра.... ей така.

Приемам всякакви съвети. Наскоро и изобщо никога не съм се борил с такова нещо, а пък ме е особено яд, че забелязах твърде късно какво правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо тези файлове няма как да са се пръкнали директно в архив.

Ако си отварял архива, съдържаниеро може да е посетило някоя temp папка.

От какъв дял на диска изтри архива и къде го възстанови после?

Как така на супер важна информация имаш само едно копие?

Може да опиташ с PartitionGuru.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивът съм го направил аз, тъй като е по-лесно прехвърлянето на компресиран архив с файлове, отколкото файловете един по един. Архивът съдържа проектови файлове за Maya, които са подредени по папки - всеки проект със своя собствена папка с по два файла вътре. Изтрити са от D:\ и съм се опитал да ги възстановя на E:\.

Току-що пробвах и с Stellar Data Recovery, същият резултат - уж възстановен, но повреден.

Май-май си изгорях  и то от чиста наивност. Тъй като ежедневно имах работа по дадените проекти, не съм съумял да направя резервно копие... и ето го сега резултата. Всичко отиде по дяволите, с една дума.

Има ли смисъл да опитвам или само си хабя нервите напразно, се чудя....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо може да провериш дали възстановените файлове с различни програми са абсолютно еднакви - hash.

След изтриването на архива по този дял писано ли е? За архив с какъв обем говорим?

Кога си го правил този архив, от кога последно е информацията, тя от къде физически е вкарана в архива - когато програмата запише файла ти ръчно го вкарваш в архива - значи имаш реално два оригинала - файла и файла в архива, ако с едното не става почваш да търсиш другото.

успявъл съм да възстановя данни от невъзможни ситуации, но понякога просто не става ако нещо е записано върху старото. Аз бих опитал все пак всичко което мога.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дялът е основен работен, 900 gb. А файловете ръчно съм ги добавял към архив всеки път и то единствено в един архив, който служеше предимно като резерва, ако нещо се прецака, което и в случая стана, сам се прецаках, като не ги пазих другаде да ги имам. Сам съм си виновен.

От няколко часа го зоря. Отказах се да търся начини вече, макар и информацията да е около 2 гигабайта. Да ми е за урок, обаче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при търсене в нета, попаднах на това
нямам си на идея, дали работи, но ако аз имах нещо важно, бих си поиграл
https://www.sysinfotools.com/recovery/archive-recovery.php

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване