Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 
Искам съвет за първа кола. Бюджета ми е около 8000лв, и колата ще се използва за между-градско и градско.
Първи приоритет ми е колата да е стабилна и безопасна. Не е семейна кола, затоеа не ми трябва да е голяма. 
Насочил съм се към хечбеци, от около 2007/2010 и колите които съм харесъл са Hyundai i30 (бензин, 1.4i), Kia Ceed (бензин, 1.4i)  и Honda Civic (2007-2009, бензин 1.4i). 

Може ли да споделите впечетленията си от тея автомобили? Надежни ли са, евтини ли са за подръжка и достатъчно силни ли са 1.4 двигателите? 

Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако по-високият данък и по-високата гражданска не ви притеснява търсене нещо с по-мощен мотор. Нищо, че е за първа кола. Гледайте да е поне 1.6 нагоре и с поне 120-130 коня. Да не стане като включите климатика и да спре колата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.6 климатика също го спира. Ако е излязла от завода, може би няма да влияе, но в случая ще влияе. Минимум 1.8 моторче. Под 1.8 не стават за извънгардско. Не че няма да го закарат, но никак не е приятно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, JKirilov написа:

Джос, сложи очилата! ;)

Аз ако имах 8К лв. за първа кола, избора ми щеше да е този, пък нека всички да ме дюдюкат...

Навремето, като смених москвича с рено фуего се изкефих повече отколкото при първия секс... :cantbelieve: Малийй, ти в А8 сядал ли си, и да и кажеш Диийй?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Joss Bomon написа:

За какво му е автоматик? Имат доста по-скъпа поддръжка от ръчката. Нещо такова примерно -CARS.BG - Обява за Audi A4 2.0TDI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, PsyManDelic написа:

За какво му е автоматик? Имат доста по-скъпа поддръжка от ръчката. Нещо такова примерно -CARS.BG - Обява за Audi A4 2.0TDI

Ма това е А4 бре :lol6:Къде го слагаш при лимузините и сметките за разход, гориво и поддръжка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Joss Bomon написа:

Ма това е А4 бре :lol6:Къде го слагаш при лимузините и сметките за разход, гориво и поддръжка...

Е какво като е A4? Не гори много дизела все пак, сравнение с бинзинката (освен, ако не е некъв "рейсър" и държи да е бинзинка). А8-цата доста по-голям разход и поддръжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите автомобила са подходящи за първа кола. Без съмнение са надеждни и евтини за поръжка. Hyundai/Kia ги брой за една и съща кола.. Колкото до Ходна-та, всеки ще ти каже ,че е повече кола от тези корейските , обаче има едно но... Първо , този двигател на Хондата не е никак препоръчителен ,ако имаш , както си писал и извънградко..става въпрос за 83 коня , докато Киа-та в 1.4 я имаш и в модификация 109 коня. Разбира се ,ако говорим за Хондта с 1.8 и 140 коня, тогава нещата стават съвсем други , но въпросната Хонда с този 1.8 двигател е  доста търсена и това се отразява и на цената и. Минуси на хондата които виждам са ,че докато и свикнеш къде звършва предницата и задницата щея поужулиш при паркиране.. Казвам докато и свикнеш , понеже видимост при тая кола къде свършва няма.. евентуално с парктроници.. друго нещо Хондите ми се струвам малко с по- нисък просвет(не съм проверявал какъв и е просвета в действителност). Това ще я направи по стабилна , но от друга страна при превземане на тротоари , леганали полицаи и т.н едно на ум

Спрял си се на атмосферни бензинови мотори.. имай предвид ,че при извънградско каране няма нищо по- тегаво от това за каране, така че гледай поне да е колкото се може повече коне.

Други модели , които са подходящи по твоите критерии са Auris (без 1.33 двигателя) и Golf 1.6 mpi 102 коня.

Хондата е най- яката от всички и най- неподходяща за първа кола.

Тойота-та я брой,че ще е най- здравата.

Киа и Голф вземи ,ако ще и слагаш газ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, PsyManDelic написа:

За какво му е автоматик? Имат доста по-скъпа поддръжка от ръчката.

Това не е вярно! Едно масло и филтър на автомата се сменя в повече спрямо ръчката. И то на 40-60хил.км.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българина като вземе да се изхвърля на големи матори като чи*кия на песък.....  Все едно е немец, държавата е 900 на 900км и пътната мрежа е изградена само от първокласни аутобани.Кажете ми една магистрала завършена? Една само? На гол г*з американско здрасти.Една плюнка държава, с пътна мрежа предимно от второкласни и третокласни и четвъртокласни пътища, където на много от тях и с 80км/ч. не мое се кара, ама иска голям матор.1.6 си е напълно достатъчна. Авторе без Хондата, другото е боклук.Тя и хондата друса като каруца.За 8000 лв. се купува много по-хубави коли.Един Сааб 9-5 много запазен може да се намери за тия пари.Нямаш си наидея тия шведски баракуди колко яко возят особенно на дълъг път.И са много по-коли от много реномирани и нереномирани марки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.4 за извънградско е ходене по мъките - в града си е ок, но тръгнеш ли на дълъг път направо почваш да го мразиш. 1.6 и да не е кой за колко по- добре, то 1.4 определено е по- зле, само 200 кубика разлика са, ала осезаеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sound написа:

1.4 за извънградско е ходене по мъките

Дали? Ти ми дай 1,4 Жулиета от 170 конски сили 7,7 сек. ускорение от 0 до 100км/ч. и разход на тунджаки 5 на 100л. да не говорим, че звука със стандартна генерация кара апсолютно всеки да се обръща след нея.И ме остави да ходя по-мъките:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, rostislaf написа:

Не разбирам защо предлагате на нов, подчертавам НОВ шофьор, по-мощни коли.

Защото с мощния тръгваш да изпреварваш и времето за маневрата е в пъти по-малко. Големият процент инциденти стават при изпреварване. Какво значи НОВ шофьор? Той или е шофьор, или не е. Да носят отговорност тези, които са преценили, че дадения индивид/индивидка може да се движи безопасно по пътищата, а не да им дават книжки като виждат, че няма да ги бъде като шофьори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Той или е шофьор, или не е. 

Точно.... И на слабия шофьор нали знаеш кое му пречи.....? Както и на слабия евач..... колкото и голем да го вади..... га не знае как да го ползва.........

П. С. Дай му на българина мощна кола да се утрепе.... Милен Цветков с какво го утрепаха....? С кюседмица. 

Гунди с ко се утрепа? С Джулия Гете  с над 160 коня за ония пътища и 1971г. е била истински звяр.Ами заради неговата простотия загина и друг емблематичен футболист, Котков.Ония цървул канкьора с какво направи онова дете инвалид? 

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
„Аз не зная! Аз не мога!“ – общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме…
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни…
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни…
Всякой вика „Яман ни е нам хала!“ –
а всякому мерамът е развала…

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Чингис Хан написа:

Дали? Ти ми дай 1,4 Жулиета от 170 конски сили 7,7 сек. ускорение от 0 до 100км/ч. и разход на тунджаки 5 на 100л. да не говорим, че звука със стандартна генерация кара апсолютно всеки да се обръща след нея.И ме остави да ходя по-мъките:)

Ами ще се обръща - градска кола. 1.4, квото да  го правиш си остава 1.4 - за дълъг път предпочитам всеки един 2.0 пред всеки един 1.4, конете са ми по- назад в критериите ,а към малолитражки с много коне съм особено скептичен .... еле па италянска порода, мерси. Като цяло непрактична грозотия, с друго не ме впечатлява тая кола.

преди 2 часа, rostislaf написа:

Не разбирам защо предлагате на нов, подчертавам НОВ шофьор, по-мощни коли.

Да не би да му предлагаме Поршета, ако 1.6- 1.8 стандартни сивици/ голфове/ а3/ мегани/ фокуси/ астри и т.н. ги намираш за мощни коли неподходящи за начинаещи, значи по- добре никаква кола тогава. На такива кошници се учат впрочем, та както е отбелязaл Bossom, за какъв чеп изобщо са му дали книжка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, sound написа:

Ами ще се обръща - градска кола. 1.4, квото да  го правиш си остава 1.4 - за дълъг път предпочитам всеки един 2.0 пред всеки един 1.4, конете са ми по- назад в критериите ,а към малолитражки с много коне съм особено скептичен .... еле па италянска порода, мерси. Като цяло непрактична грозотия, с друго не ме впечатлява тая кола.

Е нали до сега се крещи в темата за голяма кубатура, заради бързото изпреварване? Не виждам защо да предпочета спреляк 2.0 примерно баварец от 150к.с. и да лапа майка си и баща си, пред жулиета 1.4  170 коня, която ще гори двойно по-малко???  А визията не коментирам.Различни хора  различни вкусове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жулката я дири нейде из първа серия, от тоя клас всичките са с концепция "гъзария за лапетии" - непрактични, нефункционални, с некачествени материали и калпава изработка коли, ама имали някаква имитация на спортен дизайн, колкото за фаца и дигат шумотевица, че да си въобразява собственика ква е бегачка. Не знам дали баварците са изпаднали толкова, че чак до 1.4 да стигнат, ала като цяло първа серия си е същата измишльотина, като жулката, тия са ми от най- смешните изпълнения на съвременната автомобилна индустрия. Последните успешни Алфи за мен са 166 и 159, другото ич не го и поглеждам. Баварците от година на година все по- големи издънки, но заради високите си класове запазват някакъв авторитет на марката - тъй или инак тия класове са си класа наистина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите. Първия ми критерии по който избирах колите беше стабилност и да е горе-долу нова и лесна за поддръжка (да я купя и да я забравя :) )
Азиатските хечбеци бяха по-хубавите коли от 2009г. които влизат в бюджета ми.  Виждам че много от колите, които предлагате са на повече от 15 години.
Чудя се дали аз съм сложил прекалено голяма тежест на годината на производство (в сравнение с други критерии)?

Мисленето ми беше, че колкото по-нова е толкова по-малко ремонти 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е съвсем вярно!

Но все пак поне имаш ли приятелски сервиз, да я вдигнат и огледат професионално? Вкл. дали е удряна. Компютъра да изкара грешките...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване