Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Прочетох подобни теми, но се колебая.

Фен съм на Самсунг, когато купувах преди 10г (46" топ модел), това беше мерцедесът на LCD. Сега нещата са се попроменили, все пак съм ориентиран и това са трите марки за мен.

Настоящият ми е 32" Samsung на 6г и искам да взема още един за друга стая. Иска ми се по-голям, но няма място, следващият размер е 43"... Доставчик за сега е Виваком, чиния, HD приемник. Игри няма да се играят, предимно телевизор ще е, смарт не съм имал, та не знам кое/как точно ще ползвам. Очевидно решаващи са матрицата и процесора.

Трябва да е смарт, може HD или FHD, според мен от 3м на този малък екран няма да се направи разлика (въпреки някои обратни теоретични мнения). Операционната система е различна, но едва ли е решаваща.

Искаше ми се да прави запис на Флашка/външен HDD (сега записвам на външен HDD рекордер),но само Сони го поддържа (странно как до сега не стана стандарт при всички, може би заради опцията за връщане на програми, които някои доставчици предоставят).

Нямам представа кой къде се сглобява- Чехия, Словения, Унгария, едва ли е важно. Не знам и какви са матриците...

Магазините не работят, не мога да видя дори дизайна, по картинки не става...

-------------

SONY излизат малко от бюджета, май още се робува на марката (цената)... С какво толкова на практика са по-добри (май ползват матрица на LG)? 

-L32WE610BAEP (HD)

-L32WE615BAEP (HD)

-------------

SAMSUNG

UE32T4302AKXXH (HD)

UE32T5302AKXXH (FHD)

UE32T5372AKXXH (FHD)

------------

LG

32LM630BPLA (HD)

32LM631COZA (FHD)

32LM6300PLA (FHD)

Ясно е, че някои са склонни да хвалят това което имат, не знам кой обективно може да има безпристрастен поглед върху всички..., но все пак- едно сравнение вътре в марката и едно сравнение общо за всички...

Пропуснах да кажа, че говорих с представители на основните вериги, които ги продават (в БГ) и мненията са различни..., за това търся и тук някакво мнение...

Не видях опция за редактиране на поста си, какъв е случаят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя бюджет... не можеш да имаш големи претенции към всичко. Сони не ги гледай в тоя ценови клас. Остават Самсунг и ЛГ. Задължително вземи FHD , а не по-ниската резолюция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Задължително вземи FHD , а не по-ниската резолюция.

Коле кое е задължително ?

преди 2 часа, Kibik написа:

Магазините не работят, не мога да видя дори дизайна, по картинки не става..

И трите са маркови тв-та и при тоя размер разлика няма. По скоро може да си избереш тв. по някоя ос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Coco1 написа:

Коле кое е задължително ?

Да се завреш откъдето си изпълзял.

преди 10 минути, Coco1 написа:

при тоя размер разлика няма.

:lol6: И този се имал за капацитет... :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се завреш откъдето си изпълзял.

Общите приказки от линковете в нета които четеш не са нужни никому.

Зная ти диагнозата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Ти си кажи, как нямало разлика между HD Ready и Full HD. Смешник!

Спри да четеш линкове от нета които не ги разбираш и да объркваш хората с глупостите си. В 1000 теми се опитваш и удряш на камък. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се вижда кой разбира - "нямало разлика при тоя размер" :lol6:

Сега е фазата със смешните емотки. 

Някои от бисерите ти: QLED е най новата технология.  :halloween10:  Уникални знания от линковете в нета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Видяхме те, изложи се, хайде обратно в темите за празни приказки, въпреки че и там те подритват и си за смях де... 

Коле кои сте вие !? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове,очевидно си имате отдавнашна закачка за която не съм в час и търсите повод  да си ги мерите, ама това не ми помага...

Естествено, че има разлика HD Ready и HD, но мисля, че за този размер, от 3м няма да направя разлика или поне ако двата телевизора не са един до друг.

Знам, че има и различни от моето мнения, всеки казва, че по-добре HD, но защо на практика? 

А защо не мога да редактирам вече пуснат пост?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споменал си, че 43" идва голям за мястото, но виж дали 40" може да се събере. Ако да, имам и още едно предложение -> https://www.technomarket.bg/televizor/tcl-40es560-smart-fhd-led-tv-android-09182262

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Споменал си, че 43" идва голям за мястото, но виж дали 40" може да се събере. Ако да, имам и още едно предложение -> https://www.technomarket.bg/televizor/tcl-40es560-smart-fhd-led-tv-android-09182262

И 40" не става... Ако споменатите марки имаха 37" като едно време, щях да мисля за компромис/събиране...

Размерът в момента не го мисля...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За редакцията на Ваш пост: 30 минути след публикуването на пост е времето за редакция. 

За телевизор: Този от последния линк на Josh, над мен е добър модел за толкова пари.

преди 4 минути, Kibik написа:

И 40" не става... Ако споменатите марки имаха 37" като едно време, щях да мисля за компромис/събиране...

Размерът в момента не го мисля...

37 и 39 инча има изключително малко и едва ли ще намерите нещо, което ви харесва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Coco1 написа:

По скоро може да си избереш тв. по някоя ос.

Това трябва да те води. По-старите модели, които са били върхови а сега са по 2 за лев ;) са с техни си ОС. По-новите са с Андроид, а Гнусмас, пардон - самсунь, си имат тяхна. Та така, всичко се върти около smart технологиите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Kolev71 написа:

За редакцията на Ваш пост: 30 минути след публикуването на пост е времето за редакция. 

За телевизор: Този от последния линк на Josh, над мен е добър модел за толкова пари.

37 и 39 инча има изключително малко и едва ли ще намерите нещо, което ви харесва

Пак да кажа- само 32" и само от трите споменати марки, да не коментираме други варианти...За пари също не споменавам.

Не ми позволява редакция минута след това... Къде е "редактирай" след като публикуваш, да не би да не го виждам?

Аааа, чак сега видях, че е на необичайно място горе в дясно, под трите точки...

преди 4 часа, JKirilov написа:

Това трябва да те води. По-старите модели, които са били върхови а сега са по 2 за лев ;) са с техни си ОС. По-новите са с Андроид, а Гнусмас, пардон - самсунь, си имат тяхна. Та така, всичко се върти около smart технологиите!

От тези трите марки, само Сони е с Андроид..., но мнението на някой e, че не е много читава...

LG е с WEB OS, а Самсунг с TIZEN.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Kibik написа:

Не ми позволява редакция минута след това...

Да не си го писал 30 минути?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Myanmar написа:

Да не си го писал 30 минути?

Намерих го, по-нагоре писах...необичайно място, обикновено е под поста, явно написано, не скрито горе под точки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG32LM6300PLA купен 24,12,2019 г. за 480 лв от Техно-магазините

До момента не е имал никакъв проблем, плейва и х265 файлове, има блутут с който връзвам колонка JBL, когато гледам филм или слушам музика от тубата. Записва на флашка 64Гб, но в ЛГ формат, т.е. не може да се гледа на компютър, примерно. минус: тъпо меню и настройки, но съм си фен на марката с 3 телевизора. Еко-сензора не го усещам сравнение с другия телевизор, но 32" си е нисък клас. Смяната на каналите е съпроводена с около 1 секунда тъмнина. Крачетата също не ме кефят, ако имаше стойка щеше да е по-добре. С тази програмка ChanSort лесно си настройвам реда на каналите.

Ето ти и една снимка на тв

IMG_4084.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

chasovnik

Благодаря за отговора..., малко ме разочарова с кусурите, това беше за сега изборът ми, но няма значение, полезно е... :)

Кажи повече за това- "Записва на флашка 64Гб, но в ЛГ формат"??  Казаха ми, че USB портът може само да е само вход за флашка, да възпроизвеждаш съдържанието и, ама запис??

Какво е ЕКО сензор?

Не съм има смарт, та, какво значи тъпо меню и настройки, сравнено с какво?

Това с превключването на каналите не е гот но и други го имат...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записа на флашка е във формат, който не се чете от друго устройство. Записва само телевизия, НВО-ГО или тубата, примерно не дава да се записва.

Еко-сензора е, когато осветлението намаля или е по-силно в стаята да се променя и осветлението на дисплея.

Безжичната карта е силна и хваща добре сигнала - досега не е спирал филм заради буфериране.

Тъпо меню настройки го сравнявам с един стар Samsung 32" LCD, купен от щатите, мексиканско производство надживял 3 сет-топ-бокса за 7 години в БГ на НЕТ1 и все още работещ -  при него всичко беше много лесно, а при ЛГ за да преместиш дадена програма от 120 на 2 място трябва да се разхождаш по менютата 5 минути.

И като край на писането новите Смарт-ТВ като всичко свързано с интернет събират персонално инфо и подават където и на когото трябва :) пише си го в упътването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

chasovnik

Това със събирането на данни не ме притеснява, макар, че както лаптопа, ще набутва после реклами при отваряне на всяка страница... Това ли имаш предвид?

Моят старият LED Самсунг UE32D5000, също е от 6-7г и е работил безотказно. Не знам как мести програми, защото не ползвам тунера му,а сигналът е от Виваком HD сат. бокса (през HDMI вход), който въобще не може да подрежда програми...(изключително тъпо), а при сменяне на програми си има 1-2 сек черно...

Прави впечатление, че тогава телевизорите бяха 1 пръст дебели, а сега са доста повече, не знам защо, но това не е важно...

За WiFi картата, не знам как ще е, рутерът е в друга стая през 2-3 стени, на около 10м...

До сега не съм усетил нужда от еко сензор, та няма да ми е важно.

За записът ми е интересно!

Няма да записвам друго освен БГ телевизия, което ще се възпроизвежда на телевизора, но как записва, само от собствения тунер, това което гледаш в момента или и от сигнал по входовете ? Както казах, бокса на Вива  е свързан с HDMI и гледам това. Искам да кажа, може ли да гледаш нещо, а да записваш друго, в случая гледам вива от HDMI, а записвам кабела (аналогов), който ще е в антенният вх. на ТВ?  (дори не знам дали телевизора има и аналогов тунер като дъртите телевизори :) )

Сега това го правя с външен HDD рекордер, който си има тунер и записва аналоговия сигнал от кабел. (качеството естествено е кофти), докато си гледам друго от Вива бокса. След това пускам рекордера и го гледам на друг вход на телевизора.

Не знам дали разбра идеята, гледам нещо подадено на HDMI от бокса, а записвам друго подадено на антенния вход от аналогов кабел...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е на този тв. може да се подреждат каналите...:))

Sony обяви, че скоро ще предприеме предварителни поръчки за своите BRAVIA XR A80J 4K HDR OLED телевизори и X80J / X81J 4K LED телевизори.

image001 1Първите са част от гамата на BRAVIA XR, базирана на новия когнитивен процесор XR, който използва, както се казва, напълно нов метод за обработка, надхвърлящ конвенционалния AI, предназначен да възпроизведе начините, които хората виждат и чуват.

Sony казва, че нейният когнитивен процесор XR, задвижван от когнитивна интелигентност, разделя екрана на множество зони и открива къде е фокусната точка в картината. Докато конвенционалният AI може да открива и анализира само елементи на картината като цвят, контраст и детайли поотделно, Cognitive Processor XR може да анализира едновременно множество елементи, точно както правят нашите мозъци. По този начин всички елементи се настройват заедно помежду си за най-добър краен резултат, така че всичко в сцената е синхронизирано и реалистично - нещо, което конвенционалният ИИ не може да постигне. 

Когнитивният процесор XR може също да анализира позицията на звука в сигнала, така че звукът да съвпада точно с това, което е на екрана. Освен това преобразува всеки звук в 3D съраунд звук, за да достави завладяващ звуков пейзаж. Sonyказва, че научава, анализира и разбира безпрецедентни количества данни и интелигентно оптимизира всеки пиксел, кадър и сцена за най-реалистичната картина и звук, които Sony твърди, че някога е предоставял на телевизионния диапазон.

BRAVIA XR A80J 4K HDR OLED телевизорите разполагат с услугата BRAVIA CORE. Предварително заредени на всички нови модели BRAVIA XR, потребителите могат да получат достъп до селекция от най-новите премиум и класически заглавия SPE и това, което се твърди, че е най-голямата колекция IMAX Enhanced. BRAVIA CORE е и първият в индустрията, който разполага с технологията Pure Stream, постигайки почти без загуби UHD BD еквивалентно качество със стрийминг до 80 Mbps.

LED телевизорите X80J / X81J 4K се доставят с Google TV. 

На тези от Sony вместо да поръчам/BRAVIA XR A80J 4K HDR OLED/ ще им предложа размяна.  Запазен Сеат Ибиза срещу  BRAVIA XR A80J 4K HDR OLED - може и малко употребвяван. Ама не знам дали ще се навият. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, valseat написа:

Е на този тв. може да се подреждат каналите...:))

Sony обяви, че скоро ще предприеме предварителни поръчки за своите BRAVIA XR A80J 4K HDR OLED телевизори и X80J / X81J 4K LED телевизори.

Какво общо има всичко това с темата/въпросите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване