Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Каква конфигурация може да ми предложите за геймърски компютър до 1500-1600лв, като в тази цена трябва да влиза и самата кутия. (не държа на светещи гъзарии) 

Фен съм на INTEL и NVIDIA, така че за предпочитане да е нещо с тях. От стария си компютър имам работещ процесор - Intel Core I74770 /3.4 Ghz/ 8MB/BOX/LGA 1150, но мисля че е прекалено стар за новите DD4 RAM. Ако пък случайно става, какво да комбинирам с него пак до 1500-1600лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква!Просто няма да ти стигне бюджета за геймърска видео карта,това са реалностите в момента!Другият вариант е да вземеш нова карта само!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да споменеш какви игри ще играеш и на какъв монитор (резолюция и честота), но като цяло за тези пари едва ли можеш да гониш нещо повече от 1080p 60 Hz.

Процесорът ще се мъчи с най-новите игри; можеш да му намериш дъно и памет за някакви къси пари (или пък да ползваш тези, които са изброени в подписа) и да налееш останалото във видеокарта с идеята по-нататък да вземеш нови дъно-процесор-памет, въпреки че в интерес на истината в момента ще ти е по-лесно да купиш всичко освен видеокарта предвид състоянието на пазара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С изключение на видео картата, сегашният ти компютър е достатъчен за всяка игра. А със сегашните цени на видео картите, не си струва нищо освен втора ръка RX470/570 (което е малък, но все пак някакъв ъпгрейд) или 480/580 4GB. И пак трябва да се дебне за цена около 200лв. Всичко нагоре се купува от миньорите и е на цена х2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още има 1050 TI за малко над 400 лв: Видео карта ASUS GeForce® GTX 1050 Ti Phoenix 4GB (ASUS-VC-GTX1050TI-PH-4GDR5) • 43620 ⋙ Цена | Plasico IT Superstore

Или малко по-мощна за 600 лв: Видео карта Gainward GTX1650 Pegasus 4GB 128B GDDR5 • 85008 ⋙ Цена | Plasico IT Superstore

За новите карти, бюджета само за картата няма да стигне и нещата с цените и наличностите в най-оптимистичните прогнози може да се оправят в края на есента, въпреки че според мен ще е след около година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.03.2021 г. в 10:30, adersa написа:

1 amd ryzen ще ти свърши добра работа за игрите .

"Фен съм на INTEL и NVIDIA, така че за предпочитане да е нещо с тях."

Трябва да четеш ВНИМАТЕЛНО въпросите, които се поставят от хората. И тези раздели хич не са ти силата, за да вземаш участие в тях.  Това, че имаш право да пишеш във форума, съвсем не означава, че можеш да си пишеш каквото ти е кеф! Единствено, правиш много лошо впечатление.

И накрая! Погледни как си е оформил питащият въпроса. Първо , с инфо от негова страна, което е важно за отговарящите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kolev71 написа:

"Фен съм на INTEL и NVIDIA, така че за предпочитане да е нещо с тях."

Трябва да четеш ВНИМАТЕЛНО въпросите, които се поставят от хората. И тези раздели хич не са ти силата, за да вземаш участие в тях.  Това, че имаш право да пишеш във форума, съвсем не означава, че можеш да си пишеш каквото ти е кеф! Единствено, правиш много лошо впечатление.

И накрая! Погледни как си е оформил питащият въпроса. Първо , с инфо от негова страна, което е важно за отговарящите!

Като толкова те дразни моят коментар има бутон докладвай .Или ако не ти се чака да го изтрият пиши на някой мод все пак си от много години в форума и ги познавал кои са .Не го приемай за заяждане даваш ми съвети ама си представи , ако някой друг те цутира в тема , която хал хабер си нямаш няма ли да се засегнеш ? И да му теглиш едни майни .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.04.2021 г. в 22:59, adersa написа:

Като толкова те дразни моят коментар има бутон докладвай .Или ако не ти се чака да го изтрият пиши на някой мод все пак си от много години в форума и ги познавал кои са .Не го приемай за заяждане даваш ми съвети ама си представи , ако някой друг те цутира в тема , която хал хабер си нямаш няма ли да се засегнеш ? И да му теглиш едни майни .

""...ако някой друг те цутира в тема , която хал хабер си нямаш няма ли да се засегнеш?"" 

Приятел!

Няма да се засегна, защото по теми, в които съм некомпетентен, не вземам участие, а само чета. 

" И да му теглиш едни майни"

И да ми теглиш майната и да не би, аз лично няма да се обидя на никого от Вас. По лошо би било, ако теглиш майната на някой, който не го познаваш въобще що за човек е, дали Той няма да ти тегли ножа.

И нищо написано от теб, не го приемам като заяждане. Тук се пишат коментари и не трябва да превръщаме форума в чат - за обяснения и тем подобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Надявам се мод да заключи темата, че тук стана селски пазар! Типична българщина...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване