Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бавен интернет към единия компютър

Препоръчан отговор

Здравейте,ползвам 50мбпс нет,пуснат през рутер TP-Link Archer C20 AC750 dual band.Досега беше включен само едно пц,кабелно,добавихме още един компютър,отново чрез кабел.Двата работят едновременно без проблем,докато на единия не започне да се тегли нещо.На другия компютър започва да се забелязва лаг.Например,ако се пуснат клипове с по висока резолюция,те не тръгват,докато не се спре даунлоуда на другия компютър.В таск менаджера на теглещото пц на Network изписва 51%-48мпбс.Тук се обърквам,при положение,че ми използва целия нет,защо показва 51%?И това ли ми е проблема,че при теглене всичко отива за даунлоуд?Всичко това нормално ли е и мога ли регулирам чрез рутера предаването на нета?Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш 50 лв. за харчене всеки ден, изхарчваш 50 лв. на ден като ги вадиш от джоб който принципно може да събере 100 лв., колко пари ще спестиш за един месец?

Орежи си малко броя на едновременните връзки и максималната скорост на сваляне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, plamen_petrov_80 написа:

Имаш 50 лв. за харчене всеки ден, изхарчваш 50 лв. на ден като ги вадиш от джоб който принципно може да събере 100 лв., колко пари ще спестиш за един месец?

Орежи си малко броя на едновременните връзки и максималната скорост на сваляне.

Математиката винаги ми е куцала.Значи по дефаулт рутера дава приоритет на задачите за сваляне.Но защо ми изписва само 50%,а не 100%?Често се ползват едновременно и двата компютъра,така,че май не е добра идея за ограничаване.Но може би скоростта на сваляне ако се понамали.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде пак погледни на какво ти дава 50%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, bojoviki написа:

Но може би скоростта на сваляне ако се понамали.....

За торенти ли става дума?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и доставчика да е калпав. Ако се пуснат и на двата компютъра 2 еднакви неща да се свалят по един и същ начин какво се получава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Niki-pit написа:

Просто тази сапунерка няма  шейпър

Извинявам се,но не ми е ясно

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Хайде пак погледни на какво ти дава 50%.

Network

преди 1 час, цър-вул написа:

За торенти ли става дума?

Не,от някакъв сайт,мисля,че на Рокстар

преди 1 минута, Raze написа:

Може и доставчика да е калпав. Ако се пуснат и на двата компютъра 2 еднакви неща да се свалят по един и същ начин какво се получава?

Да видя дали скоростта ще е еднаква ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и доставчика да е калпав.

И какво общо има доставчика?
Той осигурява достъпа на рутера, пък после - как се разпределят нещата във вътрешната мрежа - не зависи от него.
Кото начало - лимитиране скоростта на сваляне.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.04.2021 г. в 19:28, bojoviki написа:

Здравейте,ползвам 50мбпс нет,пуснат през рутер TP-Link Archer C20 AC750 dual band.Досега беше включен само едно пц,кабелно,добавихме още един компютър,отново чрез кабел.Двата работят едновременно без проблем,докато на единия не започне да се тегли нещо.На другия компютър започва да се забелязва лаг.Например,ако се пуснат клипове с по висока резолюция,те не тръгват,докато не се спре даунлоуда на другия компютър.В таск менаджера на теглещото пц на Network изписва 51%-48мпбс.Тук се обърквам,при положение,че ми използва целия нет,защо показва 51%?И това ли ми е проблема,че при теглене всичко отива за даунлоуд?Всичко това нормално ли е и мога ли регулирам чрез рутера предаването на нета?Благодаря

Маршрутизатора ти е със 100 мбит/с портове. Плащаш за 50 мбит/с на доставчика. С колко процента според теб ще запълниш максимално канала на този 100 мегабитов порт когато сваляш нещо на максимално достижима скорост от доставчика ? Казано просто колко е 1/2 от 100 ?!?

Относно бавния интернет на втората машина - или си лимитираш скоростта на сваляне в браузъра/клиента на първата машина, или задаваш QoS в настройките на маршрутизатора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, techmaniac написа:

С колко процента според теб ще запълниш максимално канала на този 100 мегабитов порт когато сваляш нещо на максимално достижима скорост от доставчика ?

В случая проблемът не е в устройството, а в абоплана. И на едната машина като застърже сваляне с 50Mbps, за втората не остава лента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

Маршрутизатора ти е със 100 мбит/с портове. Плащаш за 50 мбит/с на доставчика. С колко процента според теб ще запълниш максимално канала на този 100 мегабитов порт когато сваляш нещо на максимално достижима скорост от доставчика ? Казано просто колко е 1/2 от 100 ?!?

Относно бавния интернет на втората машина - или си лимитираш скоростта на сваляне в браузъра/клиента на първата машина, или задаваш QoS в настройките на маршрутизатора.

Благодаря ти за урока по математика.Мисля,че го схванах от предния урок.За даскали сте родени

преди 59 минути, цър-вул написа:

В случая проблемът не е в устройството, а в абоплана. И на едната машина като застърже сваляне с 50Mbps, за втората не остава лента.

Да.Може да потърся оферта за 100мбпс или да спъна даунлоуда.Благодаря на всички

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, bojoviki написа:

Да.Може да потърся оферта за 100мбпс или да спъна даунлоуда.

Не! Първото няма да има смисъл без второто, защото от маймундата вече ще се дърпа със 100км/ч! ;)

Но аз не виждам смисъл от това? Всяко дърпане става за 1-2-3 хайде да са 5 минути. Другия комп ще си почине малко...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, JKirilov написа:

Не! Първото няма да има смисъл без второто, защото от маймундата вече ще се дърпа със 100км/ч! ;)

Но аз не виждам смисъл от това? Всяко дърпане става за 1-2-3 хайде да са 5 минути. Другия комп ще си почине малко...

О,да.Това е така.Просто за първи път се случи да се засекат даунлоуд + плей.И ми стана хикс какво се случва.Но тук ми обясниха.Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване