Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам един проблем,как да гледам свалени филми,песни,клипове свалени на моят компютър на телевизор Hitachi 32",който не е смарт по стар модел?Питам защото,той няма по-новите видео формати.Когато сваля някой филм на флашката от някой сайт например и я бодна в телевизора излиза неразпознат файл.Някой формати ги чете,като AVI video,MP4 video, XviD.И тук идва проблема,че трябва да ги конвертирам в такъв формат.Сега ще ми кажете ами пусни един HDMI кабел към телевизора и готово.Да правил съм го преди със стар тел.Велико Търново да обръщам сигнала чрез видео картата ама сега не искам така.Има ли друг начин и как?Или се спираме на ТВ Бокс с Андроид.Ако е така,моля да ми обясните как става свързването.Ще излезели моят компютър в Бокса като икона или как?И аз оттам да си пусна каквото желая на телевизора.В момента компютъра е свързан с интернет по кабел към А1 с интернет и телевизия през рутер Tenda W311R+ Wireless-N.Четох,че бокса трябва да има DLNA AirPlay Miracast support.Става и с флашка на която съм свалил нещо и да я сложа в USB на бокса ама искам предишният вариант.Благодаря на всички които ми пишат.

'

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Здравейте! Вярно е, че в постовете ви са казани много неща от ваша страна, но! Вярно е и това, че не много добре знаете точно какво искате, а най важното е, което трябва да се направи за случая,

Шерваш папките с филмите на компа и от ТВ бокса примерно с KODI ги пускаш да се гледат на телевизора. Компа и ТВ бокса е най-добре да са вързани с LAN кабел към рутера, а не безжично.

Проблема на евтините плеъри са ъпдейтите. Не получаваш ъпдейт на андроида, а в същото време някои приложения постоянно се ъпдейтват и след 2-3 години става една каша дето най-лесно се решава с купуван

Шерваш папките с филмите на компа и от ТВ бокса примерно с KODI ги пускаш да се гледат на телевизора.

Компа и ТВ бокса е най-добре да са вързани с LAN кабел към рутера, а не безжично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на телевизора? Има ли WiFi или кабелен интернет, както и плеъра му може ли да стриймва от мрежа?

преди 3 минути, ined написа:

Шерваш папките с филмите на компа и от ТВ бокса примерно с KODI ги пускаш да се гледат на телевизора.

Компа и ТВ бокса е най-добре да са вързани с LAN кабел към рутера, а не безжично.

Това е в случай че телевизора има поне wifi и медиен плеър. След като не е умен, малко съмнително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под TB бокс имам в предвид външен HD media player , който да ги пуска на несмарт телевизора

Нещо от тоя род или по-ново https://www.emag.bg/smart-tv-boks-r69-android-7-1-tv-box-quad-core-2-4-ghz-ddr-iii-1gb-hdmi-wi-fi-internet-tv-4k-kodi-player-tv-box-r69/pd/DNCL06BBM/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора няма WiFi но имам интернет през рутер и ползвам кабелна телевизия и интернет към А1

Външен media player нямам,телевизора не е смарт и няма WIFI.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава имаш 3 варианта - щом няма как да пуснеш интернет или мрежова връзка до телевизора.

1. Конвертираш видео файловете на компютъра в съвместим с телевизора формат и си ги гледаш без проблеми.

2. Медиен плеър или мини компютър с windows, който свързваш към телевизора и той декодира видео файловете или стриймва от компютъра/онлайн.

3. Свързваш компютъра с HDMI кабел към телевизора и си пускаш каквото искаш, чрез клониране или раздвояване на екрана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това питам,ако се наложи ще се купува външен HD media player.Защото четох по форумите,че Player трябва да подържа DLNA AirPlay Miracast support

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има как да свържеш компютъра с кабел, няма смисъл от подобни гимнастики. Плеъра е достатъчно да поддържа wifi и да можеш да му инсталираш допълнителни приложения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 и 3 вариант съм написал още в началото,че не ми се занимава вече писна ми с конверт и обръщане на екрана.Как става с 2 вариант с Бокса трябва ли да е с Андроид и как да го свържа.Още един кабел HDML ли да пусна от рутера до Lan на Playera и от там с др.кабел дето идва в комплекта.който е HDML да свържа телевизора.Той има 2 входа за HDML.В единият вход е вкаран канела за цифровата телевизия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеъра се свързва към безжичната мрежа и на компютъра правиш медиен сървър или просто шерваш файловете да може да се виждат през плеъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казват,че през WIFI филмите може да накъсват заради връзката аз съм с 70Mbps скорост.А трябва ли да пипам кабелите от кутията на А1 ще пречи ли на кабелната или нея ще я гледам през Тв бокса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще предложили хубав Мултимедия плеър до 100лв.за да си гледам от компютъра каквото искам на него.Не си падам по стриймване на телевизий радиа и др.Да има поне 4Gb Ram i 16Gb свободно пространство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pancho1960 написа:

Някой ще предложили хубав Мултимедия плеър до 100лв.за да си гледам от компютъра каквото искам на него.Не си падам по стриймване на телевизий радиа и др.Да има поне 4Gb Ram i 16Gb свободно пространство.

Добрите боксове почват от този: Ugoos X3 Pro

Иначе около твоя бюджет ТОX1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, pancho1960 написа:

Здравейте!

Вярно е, че в постовете ви са казани много неща от ваша страна, но! Вярно е и това, че не много добре знаете точно какво искате, а най важното е, което трябва да се направи за случая, като вашият. Има добри предложения четейки цялата тема от хората. Има и това, че много от нещата не са ви наясно. 

Съветът ми към Вас е най добронамерен.

Намирате човек от вашият град или регион, който ще ви посети в къщи и дословно ще му обясните какво вие точно искате да се постигне в случая.

Във форум, няма тази възможност за препоръки, които ще ви се направят от КВАЛИФИЦИРАН техник или инженер в тази област, защото след всичко това следва неговото изпълнемие. А както вие се лутате ту на една, ту на друга страна е ясно на всеки, че изграждането на нещата няма да са ви по силите , за да се справите без проблемно. Най учтиво ви моля да не се обиждате на поста ми.  И...Успех от мен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Г-Колев71.Това,което искам е това:Чрез закупен от мен Медиа плеар Тв бокс с андроид или не да мога да си пускам филми,музика,клипове от моят кhttps://www.emag.bg/google-chromecast-3-hdmi-streaming-media-player-chromecast3/pd/D18RKCBBM/?ref=fav_pd-titleомпютър на телевизора ми,който няма WIFI и не е Smart.Тези ще станат ли?Просто пример.https://ontimebg.com/elektronika/dzhadzhi/android-tv-box-mxq-pro-4k

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, pancho1960 написа:

Здравейте Г-Колев71.Това,което искам е това:Чрез закупен от мен Медиа плеар Тв бокс с андроид или не да мога да си пускам филми,музика,клипове от моят кhttps://www.emag.bg/google-chromecast-3-hdmi-streaming-media-player-chromecast3/pd/D18RKCBBM/?ref=fav_pd-titleомпютър на телевизора ми,който няма WIFI и не е Smart.Тези ще станат ли?Просто пример.https://ontimebg.com/elektronika/dzhadzhi/android-tv-box-mxq-pro-4k

За да дам точен отговор за нещо, което за Вас е важно, аз задължително трябва да съм го пробвал в реалноста поне веднъж. Това ми е коментарът!

В горен пост какво сте написал?:    "Защото четох по форумите,че Player трябва да подържа DLNA AirPlay Miracast support"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата не са толкова сложни. Обаче не казваш откъде ще идва това, което да се показва на екрана на ТВ? Ако е по LAN кабел от втора LAN карта в компютъра примерно (по-добрия вариант), то първият показан няма да стане, вторият ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на евтините плеъри са ъпдейтите. Не получаваш ъпдейт на андроида, а в същото време някои приложения постоянно се ъпдейтват и след 2-3 години става една каша дето най-лесно се решава с купуването на по-нов плеър.

Втория проблем е че не поддържат 24кадров режим, а 99% от филмите и сериалите са такива. 24 кадри като ки разделиш на 60 кадъра получаваш не особено равномерно движение - някои кадри се преобразуват на 2 а други на 3 кадъра. А скъпите плеъри като DUNE които имат 24 кадров режим надхвърлят бюджета в пъти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е,но аз искам само да си гледам филми от Замунда,Арена обикновени формати не се занимавам с стриймване ютуб гугъл тях си ги гледам на компютъра.Добре,ако можеш предложи ми да кажем 150-180лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е така, защото пак

на 7.04.2021 г. в 23:51, JKirilov написа:

не казваш откъде ще идва това, което да се показва на екрана на ТВ?

Кутийката, която ще купиш, ще стои до ТВ апарата и ще се свързва с него с обикновен 1.5м примерно HDMI кабел. А до кутийката как ще стигат файловете, които са ти на компа??? Предстваих си една сервитьорка с къса поличка, носи табличка с данни... ;),

И дай модела на тоя ТВ, може да се окаже приятна изненада!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеъра се свързва към безжичната мрежа и на компютъра правя медиен сървър или просто шервам файловете да може да се виждат през плеъра.А четох,че може като пусна един кабел 3 метра от рутера ми до LAN входа на Тв бокса.

Ето в този форум пише така:https://hardwarebg.com/forum/showthread.php/254353-Как-да-свържа-X-tremer-Android-TV-Box-към-компютъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Искам да попитам на този телевизор:Hitachi 32H8L02 със Serial №V11J02910 можели да се ъпдейтне,защото,като свалям филми на флашка някой от тях не ги чете,т.е с по нови формати за медия,аудио,субтитри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Панчоу, ще се напикая от смях с тебе...

Питам пак - напиши подробно модела на телевизора, за който се говори в тая тема!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване