Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наистина ли е вредно възстановяването на фабричните настройки на Huawei P10Lite?

Препоръчан отговор

Huawei P10Lite? - го закупих чисто нов от Виваком през 2018 година, до преди два месеца работеше перфектно, но напоследък започна да забива и да мисли, а не е натоварен особено с кой знае какви програми, наясно съм че вече е поостарял малко, та мина ми през акъла да му нулирам, възстановя фабричните настройки и след което да го актуализирам, но чух няколко мнения да не съм го правил че било вредно. В един магазин за техника ми казаха че ако му нулирам фабричните настройки и вече нямало да било същото и щял да се прецака повече, но защо? Това не е ли нещо като преинсталация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо му няма. Имай в предвид, че абсолютно всичко ще ти се изтрие - качени приложения, акаунти и всичко подобно, което е в паметта на телефона, така че си направи архив на компютър или карта памет, ако нямаш облачна синхронизация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Reckitjesok написа:

Huawei P10Lite? - го закупих чисто нов от Виваком през 2018 година, до преди два месеца работеше перфектно, но напоследък започна да забива и да мисли, а не е натоварен особено с кой знае какви програми, наясно съм че вече е поостарял малко, та мина ми през акъла да му нулирам, възстановя фабричните настройки и след което да го актуализирам, но чух няколко мнения да не съм го правил че било вредно. В един магазин за техника ми казаха че ако му нулирам фабричните настройки и вече нямало да било същото и щял да се прецака повече, но защо? Това не е ли нещо като преинсталация?

Къде ги намирате тези техници? И как реши, че това е вредно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същия модел ползвам и преди няколко месеца върнах фабричните настройки понеже ми се видя малко бавен. Естествено всичко ми е на карта памет и се наложи да инсталирам само всички нужни приложения наново. Нищо му няма, но това няма да го направи по-бърз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Къде ги намирате тези техници? И как реши, че това е вредно?

Не техник а магазин за техника, там е пълно с "разбирачи", честно казано винаго съм имал чувството че тия ги назначават с конкурс за най голям дебил.
Не че и по сервизите не е пълно с такива...

По темата : Нищо няма да му стане на телефона, в противен случай не би имало такава опция.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

Не техник а магазин за техника, там е пълно с "разбирачи", честно казано винаго съм имал чувството че тия ги назначават с конкурс за най голям дебил.
Не че и по сервизите не е пълно с такива...

По темата : Нищо няма да му стане на телефона, в противен случай не би имало такава опция.

Абе и ти не си запознат. Като го ресетне и телефонът ще спре да пере, чисти и готви. ;)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Reckitjesok написа:

Това не е ли нещо като преинсталация?

Не, изобщо!

Преинсталирането на ОС му система е съвсем друго.

Иначе както вече ти отговориха на телефона няма да му стане нищо.

Лошо е ако искаш да се върнеш от по-нова към по-стара версия, препоръчително е да не се прави, доколкото знам това важи не само за андроид а и за всички останали мобилни ОС.

Иначе както вече ти отговориха на телефона няма да му стане нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се първо си изтрил кеша, защото ако не се трие рано или късно всеки телефон ще почне да забива. Колкото до връщането до фабрични настройки евентуално би помогнало ако проблемът идва от кеша или от някакви настройки или приложения, които си вкарал, но ако проблемът идва от слабите параметри на телефона нищо освен нов няма да помогне. По-скоро не мисля, че това е проблемът при теб, защото е с 8-ядрен процесор, вече ако е версията с 3GB RAM може това също да допринася.
Иначе както са ти казали и по-горе един factory reset ще ти помогне да разбереш къде е (бил) проблемът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване