Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра ми се изключва сам

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем с компютъра как работи и се исключва сам все едно му дърпаш щепсела и се пуска накратко рестартира се ,,чистен е сменена паста на процесора купища пари хвърлих по компютърни сервизи но нщ и вече се отчаях и ви моля за помощ ако някои знае моля помогнете 

Параметрите са

Rx570 4gb 

1tb 

i7 960 4-3.20 

10 gb ram

Windows 10 home 

Asustek computer INC rampace III  GENE

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че можеш да се справиш по-добре с описанието на компонентите, като добавиш информация и за захранването!

Добре е също да се обясни от кога е проблема, от кога имаш тези компоненти, кога какво е добавяно.

Заподозрени са:

- захранващ блок

- дъно

- оперативна памет

- видео карта

...

Твърдия диск може лесно да го изключиш с проверка - Crystal DiskInfo, но пък остава OS-a.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точен модел на захранването и температури преди това изключване на видеокарта и процесор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Компютъра ми се изключва сам
преди 4 часа, GalaXY12 написа:

как работи и се исключва сам все едно му дърпаш щепсела

На какъв интервал? Т.е. колко често на ден?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От папка C:\Windows\System32\winevt\Logs копирай на десектопа следните файлове:
Application
Hardware
System
С тези файлове създай архив, който да качиш на https://dox.abv.bg/
В следващия си пост сподели линк към архива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е важно да се знае в какви моменти се случва рестарта, дали е при по сериозен товар например или когато се извършва определена дейност.
Виж Пътъчко какво ти е написал и го направи, също дръпни speccy направи една снимка на екрана с включената програма да се видят температурите особено при повечко товар.
Също може да опиташ да почистиш добре всички използвани слотове и да ги напръскаш с контактен спрей.
Прегледай и кондензаторите по дъното дали някой не се е надул, нереядко точно те правят подобни изпълнения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, GalaXY12 написа:

Здравейте имам проблем с компютъра как работи и се исключва сам все едно му дърпаш щепсела и се пуска накратко рестартира се ,,чистен е сменена паста на процесора купища пари хвърлих по компютърни сервизи но нщ и вече се отчаях и ви моля за помощ ако някои знае моля помогнете 

Параметрите са

Rx570 4gb 

1tb 

i7 960 4-3.20 

10 gb ram

Windows 10 home 

Asustek computer INC rampace III  GENE

А компа чистен ли е?Имам предвид със сгъстен въздух(за предпочитане компресор)?!Защото съм виждал компютри....с половин торба от прахосмукачка прах в тях,и да рестартираха се самостоятелно.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Илиян Делчев написа:

А компа чистен ли е?Имам предвид със сгъстен въздух(за предпочитане компресор)?!Защото съм виждал компютри....с половин торба от прахосмукачка прах в тях,и да рестартираха се самостоятелно.....

Чистен е да напълно с компресор и пак го прави 

преди 19 часа, plamen_petrov_80 написа:

Мисля, че можеш да се справиш по-добре с описанието на компонентите, като добавиш информация и за захранването!

Добре е също да се обясни от кога е проблема, от кога имаш тези компоненти, кога какво е добавяно.

Заподозрени са:

- захранващ блок

- дъно

- оперативна памет

- видео карта

...

Твърдия диск може лесно да го изключиш с проверка - Crystal DiskInfo, но пък остава OS-a.

Screenshot_20210425-171554_Gallery.jpg

преди 3 минути, GalaXY12 написа:

Чистен е да напълно с компресор и пак го прави 

Screenshot_20210425-171554_Gallery.jpg

И проблема е от може би месец но сега взе да го прави все по често и по често вече при вкл след 2 мн и се а температурите неса никак високи и започнах даси мисля дали захранването подава достатачно ток

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, JKirilov написа:

можеше да ми отговориш!!! :mad:

Нали го е направил!!! !!! !!!

преди 1 час, GalaXY12 написа:

вече при вкл след 2 мн

Е, не те е цитирал в отговор - голяма грижа...чак, пък, и нерви, бря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се включва след рестарт изписва ли нещо на дисплея?Гледам че си с 10 гига рам-какви плочки са и ако си в двуканален режим как са рапределени?Може и биос-а да отчита грешно някой датчик/вентилатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Илиян Делчев написа:

Като се включва след рестарт изписва ли нещо на дисплея?Гледам че си с 10 гига рам-какви плочки са и ако си в двуканален режим как са рапределени?Може и биос-а да отчита грешно някой датчик/вентилатор.

Screenshot_20210425-192229_Gallery.jpg

току-що, GalaXY12 написа:

Screenshot_20210425-192229_Gallery.jpg

Мхм и аз си мисля че е биоса ама как се поправя неми е ясно .. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Илиян Делчев написа:

А честито НОВО захранване-на 99%..

Да и аз така си мисля но как видяхте че е захранване аз се опитах да видя дали е от него но така и не разбрах 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, GalaXY12 написа:

Да и аз така си мисля но как видяхте че е захранване аз се опитах да видя дали е от него но така и не разбрах 

Точна диагностика-в сервиза,естествено не безплатно!А така по съфорумски-играл съм го това занятие,добре че имаше друг изгорял комп,но пък захранването беше здраво и съвместимо.Смятам че и при теб е същото-най-добре е ако можеш да намерш друго захранване за "проба"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване