Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Търсим оператор по млеконадоя на биологични единици.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е кравар.  В случая е дояч.  По комунизма ги измислиха тези благовидни думи и съчетания, за да звучат по-възвишено.  Оператор на водна струя пък беше чияч на улиците. Простотията продължава и в днешно време, защото една чистачка, опа - хигиенистка, ми каза, че се била явила на кастинг!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, balki65 написа:

Бая има да търсиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, jojopara написа:

Това е кравар.  В случая е дояч.  По комунизма ги измислиха тези благовидни думи и съчетания, за да звучат по-възвишено.  Оператор на водна струя пък беше чияч на улиците. Простотията продължава и в днешно време, защото една чистачка, опа - хигиенистка, ми каза, че се била явила на кастинг!

Да от соца е обявата, но не е кравар

преди 14 минути, Емил Костов написа:

Бая има да търсиш!

И каква е връзката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, balki65 написа:

Да от соца е обявата, но не е кравар

И каква е връзката

Каква връзка те гони. Няма вече доячи. Знаеш ли, че сегашното поколение не знае какво е крава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Каква връзка те гони. Няма вече доячи. Знаеш ли, че сегашното поколение не знае какво е крава.

Не е кравааа, е постарото поколение да вземе отношение тогава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, balki65 написа:

Не е кравааа, е постарото поколение да вземе отношение тогава

Ако не е крава за кози и овце даже няма и да говорим. И за твое сведение аз съм точно от старото поколение, което се е занимавало с такава дейност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Oвца

Овца не е професия

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ако не е крава за кози и овце даже няма и да говорим. И за твое сведение аз съм точно от старото поколение, което се е занимавало с такава дейност.

Е тогава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

А каква е професията на говедаря? А на доячката?

Много грубо се изказваш, говедар,доячка, дай оформи с по нежни думи , ако беше така на обявата щеше да пише търсим овчар, и щеше ли да се явиш на конурс. А сега като прочете обявта не се ли запита за какво става въпрос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

А каква е професията на говедаря? А на доячката?

правилно разсъждаваш
начи преди 40-50 години имаше хора, дек са занимаваха само с доилните агрегати 
на тех викаха оператори по млеконадоя на биологични единици и дори си имаха някакъв код на професията
краварите обслужваха животните, без да се занимават с доилните машини
до преди въвеждането на агрегатите, с доенето се занимаваха доячки, а за животните се грижеха краварите
не знам причината за отделяне на доячите като отделна професия, но имам спомен че се оплакваха че са претоварени, тъй като били малко хората занимаващи се с доене

пп

намерих днес как ги наричат

https://bg.campwaltblog.com/4309159-profession-quotmachine-milking-operatorquot
Image

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, balki65 написа:

ПО млеконадоя не е овчар, дояч се нарича..или доячка...

Изясни си термините...

Пастира или овчаря ( когато се пасат овце , за кози-козар, за крави -кравар )  отговаря основно за пасенето, а за доенето отговаря дояча... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, jojopara написа:

Тия думи бяха верни по комунизма и става въпрос наистина за оператор. На машини, наречени доилни агрегати! В големите стопанства ръчното доене е забравено още в средата на миналия век. А вие си помислете кои са простите в случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Радул написа:

Тия думи бяха верни по комунизма и става въпрос наистина за оператор. На машини, наречени доилни агрегати! В големите стопанства ръчното доене е забравено още в средата на миналия век. А вие си помислете кои са простите в случая.

И се занимаваха само с доене и общи работи във фермите , а не пасане на същите из полята ...  Доячи ги наричаха и по документи  ... А лафовете за оператор и сие, бяха по скоро на бъзик ...

Например за овчар имаше лаф че било Оператор на биологична единица... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване