Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Старите айфони срещу новите

Препоръчан отговор

Привет банда, жалко, че няма обща тема за айфоните, понякога има общи въпроси, заради, които не си заслужава да се пуска отделна тема. Два въпроса имам. Първия е как да настроя айфона си, та че под всеки пост да ми излиза, че е пуснат от айфона. Втория е, възможно ли да има кабели за зареждане ментаци? Имам нужда от по-дълъг кабел около 2 метра. За около 7 месеца вече трети купих и след около 2 месеца спира да зарежда. Купувам ги от един супермаркет, за това почвам да си мисля, че е възможно да не са оригинални и от там да идва проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.07.2021 г. в 20:31, PsyManDelic написа:

Няма по-добър и по-лош iPhone. Това, че лаги е умишлено. Моя 5все още си работи, но лаги с iOS 12.4.5. Тъй като политиката на ябълката е да правят следващия ъпдейт по-"тежък" за да минеш на по-нов айфон, ако си със стар.

Ти нещо смислено ще кажеш ли някога? Или просто ей така лаф моабет?

От овен слънчасал какво можеш да очакваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Граф Монте Кристо написа:

Привет банда, жалко, че няма обща тема за айфоните, понякога има общи въпроси, заради, които не си заслужава да се пуска отделна тема. Два въпроса имам. Първия е как да настроя айфона си, та че под всеки пост да ми излиза, че е пуснат от айфона. Втория е, възможно ли да има кабели за зареждане ментаци? Имам нужда от по-дълъг кабел около 2 метра. За около 7 месеца вече трети купих и след около 2 месеца спира да зарежда. Купувам ги от един супермаркет, за това почвам да си мисля, че е възможно да не са оригинални и от там да идва проблема.

На Амазон кабелите ползвам и съм доволен.

https://www.amazon.de/dp/B07FGKV1YM

Не ми е правил проблем кабелите.

Батериите им са също много добри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега звъннах до един магазин, който продава продукти на Ейпъл искат 30 евро за оригинален 2 метра. Купува ги тариката по 10 евро и айде на баламите. Сега ще се метна до ейпъл сторе, да видим там какви пари им искат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Граф Монте Кристо написа:

Сега звъннах до един магазин, който продава продукти на Ейпъл искат 30 евро за оригинален 2 метра. Купува ги тариката по 10 евро и айде на баламите. Сега ще се метна до ейпъл сторе, да видим там какви пари им искат.

Станцията за зарежда не ти ли устройва? Защо ти е толкова дълъг кабел?

47225_macally-3-in-1-apple-charging-stan

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone X - имате ли ситуации, когато не можете да регулирате яркостта? Екранът просто не реагира на това място. Нулирането помага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато купих преди почти 3 години XS Max-а (US version) на 10-тата минута минах в режи "бета-тестер" в момента съм с 15.2 бета и телефона не е дал и един проблем. Състоянието на батерията от 2 годни се е застопорило на 84% и не е мръднало. Единственият проблем, който реално сам си направих беше при един от ъпдейтите да не направя архив на данните, но те и от Епъл са си написали, че бета-тестерите си носят отговорност за данните. Та от тогава 07.08.2020 г. излязоха бая ъпдейти и проблем ЙОк. :) Както писах в другата тема, у нас се ползва и чист 12. Бързодействието му не е толкова осезаемо, единствено мобилните данни са супер, но при 5G тест дава с около 50 -70Mbps по ниска скорост от Xiaomi Mi 10T в мрежата на А1, което ме озадачи.

За момента апарата е перфектен, но все пак ще трябва да се сменя отново с американска версия, защото има разлика в менютата с тази, предлагана за ЕС.

Поздрави!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Ползвам iPhone XS вече три години. За този период ми се е бъгвал само фейсбука, ама това си проблем  Марк Цукенберг(или както му там фамилията) и няколко дребни бъгчета в системата, но Apple си ги корегират доста бързо. Епъл-ските устройства могат да лагват, когато здравето на батерията падне под определн процент. Това е направено умишлено, иначе в противен случай телефона ще се рестарира/ изгаси, защото няма да може да смогне на пиковите изчисления на процесора. iOS е затворена система също с цел. Даваш 100 лв, сменяват ти батерията и си в джаза. Тук хардуера и софтуера(OS) работя в хармония. Те са създадени един за друг. За това и старите модели с 1-2 гб рам работят мазно в сравнения тъпия андроид, който го взимат 10 компании, слагат му външна обложка и той (андроида) пак не работи добре, бъгва се след няколко месеца работа. Започва да лагва и ти се иска да го засилиш с 200 в стената. Не дай си боже да попаднеш на китаец с 2гб рам, просто е трагедия. Чакаш някоя програма да зареди 10 секунди и повече. За това ги рестаритат всеки месец, а и по-често. Apple-ските устройства имат голяма поддръжка(софтуерна). Дори iPhone 6S получи последната версия 15, а е модел появил се 2015 година. Дори гугълските телефони не получават ъпдейти за толкова време. Масово скъпите андроиди получават по две основни версии и после няколко месеца секюрити ъпдейти и до там. По-евтините карат по една години поддръжка, а някои даже и не получават.

Сега по темата: както писах, аз съм с iPhone XS. Модел на три години. След този вариант има iPhone 11, който е с малко по-различен дизайн и по-добри камери. От там нататък, версиите 12 и 13 почти не се различават, освен камерите и разлчните цветове и новия процесор, който за средностатистическия юзер няма значение. Плюс някой дребни работи по софтуера, но  нищо което няма да усетиш ако си с 11 или 12 в сравнение с 13.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Със сигурност повече харесвам старите айфони аз лично. Лошото е, че нарочно прецакват операционните системи за тях, за да те накарат да си купиш новия модел. Дори официално ги осъдиха за това.

Новите модели обаче на мен не ми харесват. 2000 лева за телефон и батерията на Самсунг за 400 лева да държи повече е смешна работа. Фен съм на айфон, но съм много разочарован лично аз последните години. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.04.2022 г. в 17:38, joropetkov93 написа:

Със сигурност повече харесвам старите айфони аз лично. Лошото е, че нарочно прецакват операционните системи за тях, за да те накарат да си купиш новия модел. Дори официално ги осъдиха за това.

Новите модели обаче на мен не ми харесват. 2000 лева за телефон и батерията на Самсунг за 400 лева да държи повече е смешна работа. Фен съм на айфон, но съм много разочарован лично аз последните години. 

Не заради системата ги съдиха, а заради това, че когато батерията се износи под определен процент, телефона става бавен и компанията не го е обявила. Иначе ако не забавят системата, при първото сериозно натоварване, телефона няма да издържи и ще се рестартира. На един приятел продадох Iphone SE, първия модел, след 6цата. Ъпдейтва се, бачка си без грешка. За игри е ясно, че е стар, но системата се държи отлично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...