Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не се вижда SSD, при опит за инсталиране на ОС

Препоръчан отговор

@vlado1985 , @цър-вул , @Kolev71 , @Joss Bomon 
a kaжете сега вие - аз къде греша ??????????? 
ето ви клипче на опита ми за инсталиране 

а приложението с което съм създал флашката с Уиндоус от сайта на Майкрософт е "Media Creation Tool 21H1 " 
Флашката е Kingston 32 , 2.0 , перфектно инсталира на всички други устройства 
Забележете , че при напълно изключен лаптоп , само с отварянето му на матрицата - той се включва а това не е ли странно ??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 120
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 21 минути, tarlyo написа:

Пробвай през LiveDisc (Сергей Стрелец, Хиренс) дали ще стане. 

не не , аз чакам да се събудят ТОП ЕКСПЕРТИТЕ 
да изгледат клипчето и да се произнесът 
като в студио на бТВ :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

инсталира на всички други устройства 

Това трябва да ти покаже, че източникът на проблемите е твоето устройство. Прочети внимателно всичко за него.

преди 10 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

само с отварянето му на матрицата - той се включва

На лаптопите това е въпрос на настройки. Крайно време е вместо да подскачаш непрекъснато, да седнеш и да си разучиш ДОБРЕ възможностите на лаптопа и на уиндоуса, който инсталираш. Нещо, което ние няма да направим вместо теб, да не насърчаваме твоя мързел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, NEVADA написа:

Това трябва да ти покаже, че източникът на проблемите е твоето устройство. Прочети внимателно всичко за него.

На лаптопите това е въпрос на настройки. Крайно време е вместо да подскачаш непрекъснато, да седнеш и да си разучиш ДОБРЕ възможностите на лаптопа и на уиндоуса, който инсталираш. Нещо, което ние няма да направим вместо теб, да не насърчаваме твоя мързел.

ееееееееееееееей СЛЕПОК ! ЧЕТИ БААААААААААААААВНО 
показам че лаптопа се влючва при вдигането на капака , при положение че е НАПЪЛНО ИЗКЛЮЧЕН 
 Няма настройки , кви настройки като той няма операционна система ? У да е............................ 
И кви проблеми има моето устройство - след като ТОЧНО ТОВА обяснявам , че на всички други лаптопи , компютри и т.н. Уиндоус 10 се инсталира БЕЗ проблем , без грам спънка ! 
Имам и външна записвачка и друг релийз на Уин 10 - и от там не става , тръгва и стига до момента в който трявба да види хард диска за да го цепя 
НО НЕ ГО ВИЖДА - както ти не виждаш 
Ах , кога ще ви сложат задължителните ваксини , че да понамалеете малко от малко поне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

Забележете , че при напълно изключен лаптоп , само с отварянето му на матрицата - той се включва а това не е ли странно ???

Тая глупост със стартирането с отваряне на капака е настройка в биос - Flip to BOOT, която ще изключиш с Disable и запаметяване на настройката.

След като бутнеш от флашката трябва да инициализираш диска.

Тук има решения

преди 1 час, Детелин Василев Кирчев написа:

не не , аз чакам да се събудят ТОП ЕКСПЕРТИТЕ 
да изгледат клипчето и да се произнесът 
като в студио на бТВ :)

А заради тази ирония, доста се замислих дали да продължа да ти помагам !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Детелин Василев Кирчев написа:

като в студио на бТВ

Това е достатъчно, за да бъдеш окачествен. Никой няма да ти е виновен, че избираш да си чукаш главата, да направиш един куп поразии, до като разбереш какво и как става, вместо да послушаш. 

Екранна снимка (42)_cr.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз , за разлика от 95% тук присъстващите ЛАЛАДЖИИ САМО - чета много бавно , внимателно и се хващам на тъпите им акъли , правя го и нищо ! 
Направил съм и КЛИП , за да видят , че ПРАВЯ - каквото казват и резултата е НУЛА ! 
Направих и флашка през rufus-2.1 - тогава пък лаптопа и флашката дори не вижда 
закачам външна записвачка с ДВД диск Уиноус 10 на 5 години - вижда го , започва инстал и пак до момента в който не вижда SSD-то 
ееееееееее - какво още да направя ? 
 Отивам и го връщам в Технополис ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

Направил съм и КЛИП , за да видят , че ПРАВЯ - каквото казват и резултата е НУЛА ! 

кьорав пенсионер съм и не видях нищо в това видео, което да ме ориентира
само като идея, а ти си решаваш, а не после да "мелиш"
в BIOS  намерѝ „SATA Operation“ (обикновено е менюто на  „Advanced“) и го променѝ от RAID на AHCI

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

Май устата ти е много голяма... и май не заслужаваш помощ. Отиваш в сервиз и ти инсталират Windows срещу съответното възнаграждение...
Това компютрите не са като компотите...т.е. не са лъжица за 'сяка уста!
Като зареди инсталаторът и зададеш регион/език, натисни Shift+F10. В черната конзола напиши
diskpart
list disk
select disk n
(тук буква n номерът, под който се вижда ssd дискът)
attributes disk clear readonly
convert gpt
(този ред - в случай, че искаш да преминеш на uefi/gpt)
online disk
exit

и проддължаваш с инсталирането.

преди 20 минути, дръндю написа:

кьорав пенсионер съм и не видях нищо в това видео

Ми, то малко са иска, ама на време да ти доди. Авторът кат не се сеща да завърти камерата на 90 градуса и тъй да снима, усучи си ти главата/лаптропа на 90 градуса.... 😎
'ма,иначе сички са му длъжни - с к'во - не е ясно.

Колкото по-нова е машината, на която ще се инсталира Win, толкова повече ще важи правилото "It's not for Indians"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

Връщай го, само че нямаш основание, защото на лаптопа всичко си му е наред. То и без друго с този умрял двуядрен-двунишков процесор и 4GB RAM става само за пишеща машина и сураттефтер. Добре, че са се сетили да му сложат това nvme, че с обикновен hdd щеше да се видиш в чудо.

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-LENOVO-IdeaPad3-15ITL6-82H8005RBM/p/518373

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Детелин Василев Кирчев написа:

аз , за разлика от 95% тук присъстващите ЛАЛАДЖИИ САМО - чета много бавно , внимателно и се хващам на тъпите им акъли , правя го и нищо ! 
Направих и флашка през rufus-2.1 - тогава пък лаптопа и флашката дори не вижда 
закачам външна записвачка с ДВД диск Уиноус 10 на 5 години - вижда го , започва инстал и пак до момента в който не вижда SSD-то 
ееееееееее - какво още да направя ? 

И сега ако кажеш че хората от технополис са ти виновни ще те призная

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, цър-вул написа:

Май устата ти е много голяма... и май не заслужаваш помощ. Отиваш в сервиз и ти инсталират Windows срещу съответното възнаграждение...
Това компютрите не са като компотите...т.е. не са лъжица за 'сяка уста!
Като зареди инсталаторът и зададеш регион/език, натисни Shift+F10. В черната конзола напиши
diskpart
list disk
select disk n
(тук буква n номерът, под който се вижда ssd дискът)
attributes disk clear readonly
convert gpt
(този ред - в случай, че искаш да преминеш на uefi/gpt)
online disk
exit

и проддължаваш с инсталирането.

Ми, то малко са иска, ама на време да ти доди. Авторът кат не се сеща да завърти камерата на 90 градуса и тъй да снима, усучи си ти главата/лаптропа на 90 градуса.... 😎
'ма,иначе сички са му длъжни - с к'во - не е ясно.

Колкото по-нова е машината, на която ще се инсталира Win, толкова повече ще важи правилото "It's not for Indians"

след list disk излиза : There are no fixed disks to show. 
Въпреки това пиша и select disk ****************** ( номера на ssd-то ) 
и казва няма такъв the disk specified is not valid 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

И сега ако кажеш че хората от технополис са ти виновни ще те призная

Естествено - продават нови модели...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

Въпреки това пиша и select disk ****************** ( номера на ssd-то ) 

:lol6:Ни моа... И какъв номер пишеш, като диска не се вижда в list disk ?! mzalq256hbjd-00bl2 ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

:lol6:Ни моа... И какъв номер пишеш, като диска не се вижда в list disk ?! mzalq256hbjd-00bl2 ?!

то и с Shift+F10 не излиза cmd но с комбинация на още бутони го изкарах 
за това и реших за всеки случай да опитам да напиша номера на ssd , въпреки че не вижда и под cmd 

3.jpg.1b021c25811ebac4bac136c1e5660761.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я пробвай да заредиш настройки по подразбиране в BIOS.
Пробвай да заредиш системата от Windows PE (примерно Стрелец)

преди 11 минути, Детелин Василев Кирчев написа:

то и с Shift+F10 не излиза cmd но с комбинация на още бутони го изкарах 

Прекаляваш/ставаш нагъл!!! На кривата ракета космосът й пречи!
Спирам да следя темата - има сервизи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, цър-вул написа:

Прекаляваш/ставаш нагъл!!!

Що бе, виж какъв номер е написал и пак ни стаааа... и ТОП ЕКСПЕРТИТЕ ни стааат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

порових малко в нета, изгледах на сериозно видеото и се оказа, че биоса му е стар
трябва му обновяване
https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/3-series/ideapad-3-15itl6/82h8/82h8005ubm/downloads/driver-list/component?name=BIOS%2FUEFI

Цитат
Flash BIOS update - Flash from Operating System version for Lenovo S14/15 G2 ITL & Ideapad 3 14/15/17ITL6 & Lenovo V14/15/17 G2 ITL

Version GGCN26WW

Applicable OS Win10(64-bit)

Installation README
Updated Date: 2021-04-26
This package updates the basic input/output system (BIOS) on Lenovo S14/15 G2 ITL & Ideapad 3 14/15/17ITL6 & Lenovo V14/15/17 G2 ITL , abbreviation of Basic Input/Output System, is integrated in ROM chip on main board, which contains the basic input/output program, system configuration information, system startup self-check and pre-setup programs. BIOS provides most basic low-level hardware operations; it is the connection between software and hardware, and interfacing window of hardware and operating system.

Note: Make note of any settings you have changed in the BIOS Configuration Utility. These settings may have to be re-entered after updating the BIOS.

Attention: Do not power off or restart your computer during the BIOS flashing process, which will cause serious damage and improper functioning of your computer.

Print this file so that you can refer to it during the installation.

Downloading the package
=======================
1. Click the file link to download the file from the web page.
2. When prompted, select a drive and directory in which to save the downloaded file.

Installing the package in Windows.
======================
Please follow bellowed step to update BIOS in Windows:
1.  Locate the file GGCN26WW.exe that has been downloaded.
2.  Double click the GGCN26WW.exe icon.
3.  Follow wizard UI by making sure what BIOS to flash and flash on what platform
4.  Finally press Install & Finish to start flashing. During the process, you are advised not to turn off the computer.
5.  When the update finishes, the computer will automatically reboot for the changes to take effect.

Updated Information:

Latest Version BIOS fixed all merged issues from previous.

Summary of changes
==================
General Information:
GGCN26WW:
BIOS Notification    :
1. Fixed
   1) Fix PCIe Gen3&Gen4 SSD instability issue.
   2) Fix memory ID show "0000" not "Smart" issue.
   3) Fix Lenovo Bluetooth Mouse resuming lag issue.

2. Add
   1) Add variable BuiltAsSecuredCorePC to support new OS requirement.
   2) Add new brazil Adata DDR4 4G onboard memory supported.
   3) Add support SR SKU for S360ITL , CPU/MEM match(I5 8+8,I7 4+4)

3. Modified
   1) Update ME to 15.0.23.1706.
   2) Update MCU to m_80_806c1_00000086

EC Notification      :
1. Fixed
   1) None.

2. Add
   1) None.

3. Modified 
   1) Disable 8s reset when updating BIOS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Joss Bomon написа:

Може, ама това .ехе къде ще го изпълни...

със "стрелеца"

ама вярно съм кьорав
чак сега видях на последната снимка че е написана версията, а аз умньото се тормозя да гледам видео...баси акъла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дръндю написа:

порових малко в нета, изгледах на сериозно видеото и се оказа, че биоса му е стар
трябва му обновяване
https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/3-series/ideapad-3-15itl6/82h8/82h8005ubm/downloads/driver-list/component?name=BIOS%2FUEFI

Той първо трябва да инсталира някакъв уиндоус, след това да обнови биоса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, дръндю написа:

със "стрелеца"

ама вярно съм кьорав
чак сега видях на последната снимка че е написана версията, а аз умньото се тормозя да гледам видео...баси акъла

@дръндю 
навремето съм работил с Hirens Boot CD , Стрелеца подобно ли е ? 
Искам да си преинсталирам BIOS-а на този лаптоп 
ОК , ама като нямам ОС инсталирана - как да стане ?   
 нямам идея как ще стане това ? Как да вмъкна .ехе-то в Стрелеца и как да инсталирам ?!!? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ДзВяРа! написа:

Той първо трябва да инсталира някакъв уиндоус, след това да обнови биоса.

потърси в нета "Сергей Стрелец"

преди 1 минута, Детелин Василев Кирчев написа:

аве нали ти дадох линк към жива флашка
и да, някакво подобие на хиренса е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Детелин Василев Кирчев написа:

@дръндю 
навремето съм работил с Hirens Boot CD , Стрелеца подобно ли е ? 
Искам да си преинсталирам BIOS-а на този лаптоп 
 нямам идея как ще стане това ? Как да вмъкна .ехе-то в Стрелеца и как да инсталирам ?!!? 

Навремето и аз съм преинсталирал биос със дискета, без значение дали има инсталирана някаква операционна система. Сега няма такива файлове за обновление, или поне аз не занам да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...