Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свързване на бойлер без инсталация за топла вода

Сподели

Виж решението Разрешен от Proshark,

Препоръчан отговор

Както и да е. Сложен в този шкаф си е просто катастрофа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Емил Костов написа:

От капанът ще тече вода

Щото ни е шантаво налягането ... :) 

п.п. Аз за това съм на студена бира! :beer:

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Както и да е. Сложен в този шкаф си е просто катастрофа.

Ако не е монтиран от правоспособен водопроводчик. ;) 

Цитат

ВНИМАНИЕ!Монтирането на водонагревателя и свързването му към водопроводната инсталация се извършва само от правоспособни лица в съответствие с изискванията на инструкциите от тази книжка и актуалните местни норми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, dioib написа:

Щото ни е шантаво налягането ... :) 

п.п. Аз за това съм на студена бира! :beer:

Ако не е монтиран от правоспособен водопроводчик. ;) 

Задължително тече вода, особено при постоянно включен бойлер. Това е правилният начин на работа на такова устройство. Налягането на водата няма нищо общо.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Задължително тече вода

Не е задължително!!! Моя клапан примерно не тече, щото при загрята вода не достига налягане, което да накара въпросния клапан да се отвори. 

Що тече ли?! Щото е около 8+, а не

Цитат

Номиналното налягане е 4 – 6 атмосфери (0,4 – 0,6 MPa)

от тук

НО, както каза ти: както и да е, щото, то, няма начин да не се намери решение хем да работи, хем да не тече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, dioib написа:

Не е задължително!!! Моя клапан примерно не тече, щото при загрята вода не достига налягане, което да накара въпросния клапан да се отвори. 

Що тече ли?! Щото е около 8+, а не

от тук

НО, както каза ти: както и да е, щото, то, няма начин да не се намери решение хем да работи, хем да не тече

Не е нормално нищо да тече. Ако налягането във водопровода е по-високо, се слага редуцир вентил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че бойлера няма да стане с този смесител, защото няма от къде да взима студена вода! Когато крана е отворен тогава тръгва вода отгоре където ще вържа връзката. Когато е затворен няма вода... Надявам се да сте ме разбрали

1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, nik_ov написа:

Мисля, че бойлера няма да стане с този смесител, защото няма от къде да взима студена вода! Когато крана е отворен тогава тръгва вода отгоре където ще вържа връзката. Когато е затворен няма вода... Надявам се да сте ме разбрали

От там откъдето ще захраниш бойлера със студена вода, ще сложиш един тройник и ще захраниш и смесителя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смесителя се захранва със студена вода от тук (снимка) значи ако захраня бойлера с тройник ще трябва едното гнездо отгоре на смесителя за студената вода да го затапя, защото там в случая ще остане празно...

Snapshot_1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nik_ov написа:

Смесителя се захранва със студена вода от тук (снимка) значи ако захраня бойлера със тройник ще трябва едното гнездо отгоре на смесителя за студената вода да го затапя, защото там в случая ще остане празно...

Snapshot_1.png

Да, ще затапиш това което е предвидено да снабдява евентуалния проточен бойлер постоянно със студена вода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност най-лесно и просто ще стане, ако свържеш студената вода към смесителя отзад и бойлера над него с две меки връзки както се свързва проточния. Така ще отпадне тройника и затапването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, nik_ov написа:

Смесителя се захранва със студена вода от тук (снимка) значи ако захраня бойлера с тройник ще трябва едното гнездо отгоре на смесителя за студената вода да го затапя, защото там в случая ще остане празно...

Snapshot_1.png

Една муфа (ако смесителят е на 1/2") (или кран) (или редукция 1/2" към размера на резбата на смесителя) от отвода за студена вода към смесителя, свързваш смесителя и към него меките връзки от бойлера.
Това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Proshark написа:

Screenshot-1.png  Screenshot.png

:shower2:

Да това е решението, но на този смесител отворът на бх.вода е мн. малък, просто трябва да се разпробие  с поголямо свредло. иначе дрбитът .ще е мн.малък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...
на 17.10.2021 г. в 8:54, Proshark написа:

Screenshot-1.png  Screenshot.png

:shower2:

може ли да знам едно, защо на бойлера на снимките, топлата вода е от ляво, и е свързан с батерията за студената вода, не трябва ли да е червено с червено и така и със синьото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, divxxx написа:

може ли да знам едно, защо на бойлера на снимките, топлата вода е от ляво, и е свързан с батерията за студената вода, не трябва ли да е червено с червено и така и със синьото

Абсолютно вярно...просто заменяш тапите на смесителя....което е по-лесно...вместо да кръстосваш меките връзки...на кой,както му е удобно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...