Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Преинсталация от хр на win 10 от Usb проблем

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема е следния, искам да си преинсталирам компа, от  хр на win 10 от флашка. Настроил съм биоса да стартира от usb то, и когато трябва да ми изпише Press any key to boot from CD/DVD  

ми излиза това

IMG_20211120_220947.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

то ти пише какво да направиш 

зимай речника  и превеждай

настрой в биоса uefi

Не legacy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за машината що не вземеш да споделиш? Каква е дънната платка? Поддържа ли uefi?
Ако не поддържа, си направи отново флашката с Windows 10, но за MBR BIOS!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Боот-а може да ти е най-малкия проблем. Чудно кой е този компютър дето ще работи перфектно с W10, но до сега си го ръчкал с XP пропускайки 7, 8 (8.1).

Защо не ползваш инструмента на M$ за създаване на boot USB?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За деца в предучилищната, които за първи път виждат компютър - толкова! Родителите им не ги възпитават и не обръщат никакво внимание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, B-boy/StyLе/ написа:

За деца в предучилищната, които за първи път виждат компютър - толкова! Родителите им не ги възпитават и не обръщат никакво внимание.

Еми, човек аз  като не разбирам от нещо питам, не може всички да разбираме, никой не се е родил научен нали така айде лека вечер. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, артлик написа:

Еми, човек аз  като не разбирам от нещо питам, не може всички да разбираме, никой не се е родил научен нали така айде лека вечер. 

И сега цяла нощ ще се чудим какъв е хардуера ти ... не е хубаво така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Той вече е саърдит и си легна...

Да, само 3 съобщения, определено не е запознат със стила на българския форум.

Дано утрото е по-добро за всички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Грешката ти е . че я правиш флашката с Rufus, а не с тулса на Microsoft. Не че не работи , но с Rufus-а не е толкова универсална и на някои компютри не зарежда, докато с майкросовската работи.

2. С коя версия 10-ка ти е флашката? 21H2 нещо ми прави проблеми, и засега продължавам да си инсталирам с 21H1 и после я ъпгрейтвам до 21Н2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, ined написа:

но с Rufus-а не е толкова универсална

преди 6 часа, ined написа:

21H2 нещо ми прави проблеми

А може би е въпрос на настройки(умения). По-подробно за проблемите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

артлик  - Изтеглете си версия на rufus поне от 3.13 нагоре, когато си създавате зареждащата флаш памет в програмата rufus в полето "Дялова схема" маркирайте MBR. Ако  биоса поддържа "secure boot",  трябва да го изключите. Руфус не обича много Бил Гейтс и не смята secure boot за нещо ефикасно. :) 

С инструмента на MS може да не изключвате тази опция, ако въобще я има де.

А иначе всичко си е точно, задаваш въпрос в български форум и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп! Господа, необходима ни е малко емпатия, ако всички се държим любезно, нещата ще тръгнат нагоре. Информацията, която подаде човека е малко, но почти е достатъчна. Човека попита във форума с надежда за помощ, а не за подигравки. Ще ви е приятно ли, някой знаещ, да ви се подиграва. И майстора си има майстор!

п.п. Има вероятност и дъното да е много старо и да не е съвместимо с WIN10. Ако ще си купувате нова машина втора употреба, освен версията на TPM -а, погледнете изискванията за процесорите от Microsoft, има неприятни изненади.

Успех с флашката и много здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От XP към 10... нещо не ми се връзва схемата как ще работи тая система с този Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, S197 написа:

От XP към 10... нещо не ми се връзва схемата как ще работи тая система с този Windows.

Що да не бачка добре с 10 ката и мойто дъно е дърто https://www.cpu-upgrade.com/mb-Biostar/GF7025-M2_TE_6.x.html дават го само за vista и xp ама си бачка добре на 7 на 8 и на 10 си върви екстра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vlado1985 написа:

Що да не бачка добре с 10 ката и мойто дъно е дърто https://www.cpu-upgrade.com/mb-Biostar/GF7025-M2_TE_6.x.html дават го само за vista и xp ама си бачка добре на 7 на 8 и на 10 си върви екстра

До вчера с XP ли го ползва? Та чак днес да си се сетил за 10-ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

До вчера с XP ли го ползва? Та чак днес да си се сетил за 10-ката.

Не съм го ползвал до вчера с xp а за 10 не съм се сетил днес това че дъното ми е старо неозначава нищо всеки си избира каква ос да ползва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, vlado1985 написа:

Не съм го ползвал до вчера с xp а за 10 не съм се сетил днес това че дъното ми е старо неозначава нищо всеки си избира каква ос да ползва

Странен е скока от XP към 10. Ако тази машина е можело да работи със 7 или 8.1 какво е чакано до сега и защо днес точно пък 10?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Странен е скока от XP към 10. Ако тази машина е можело да работи със 7 или 8.1 какво е чакано до сега и защо днес точно пък 10?

Тук става дума за занемарен компютър, който не става за нищо друго, освен за офис да принтира! Подарен му е, изхвърлен и човека сега иска наивно да мине към последната система без да е наясно може ли, става ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пламене xp неизползвам от много години вече. На единия ми хард е 7 а на другия 10 все ми е тая кой хард ще пусна и коя ос ще бъде и на 7 на 8 на 8.1 на 10 нямам проблеми върви си добре без забележки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, vlado1985 написа:

Пламене xp неизползвам от много години вече. На единия ми хард е 7 а на другия 10 все ми е тая кой хард ще пусна и коя ос ще бъде и на 7 на 8 на 8.1 на 10 нямам проблеми върви си добре без забележки

Именно, тогава защо питащия не е пробвал до сега 7 или 8.1 ако системата му без проблеми може да работи с тях?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Именно, тогава защо питащия не е пробвал до сега 7 или 8.1 ако системата му без проблеми може да работи с тях?

Автора може да не е имал проблеми с работата на xp и програмите които ползва и за това да не е преминал към друга версия на windows А с какво дъно процесор рам е машината на автора това той не го е написал и ние няма как да знаем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, plamen_petrov_80 написа:

защо питащия не е пробвал до сега

Инспектор Дюдю, това ли е темата? Има зададен въпрос, ти отново се впускаш в несъществено разплитване.
Иска да инсталира Windows 10,  не е дал информация за дъно и процесор, може и да го изхърли инсталорът, ако процесорът е твърде стар.
Край, темата се приключва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, цър-вул написа:

Инспектор Дюдю, това ли е темата? Има зададен въпрос, ти отново се впускаш в несъществено разплитване.
Иска да инсталира Windows 10,  не е дал информация за дъно и процесор, може и да го изхърли инсталорът, ако процесорът е твърде стар.
Край, темата се приключва...

Не е приключила! Темата да го агитираш и обучаваш е излишна при условие, че компютъра въобще не става за Windows 10! Ако всички виждат финала, останалото се спестява на потребителя и той остава доволен от решението!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, B-boy/StyLе/ написа:

компютъра въобще не става за Windows 10!

И как така реши че компютъра нестава за windows 10? Пред мен стои още старата ми кошница с едноядрен процесор семпрон на 1.6 заводско и 2гб рам повече и да иска неможе да получи дъното и съм му качвал стотици пъти до сега 10 и си върви много добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване