Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със CD плеър

portugal
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за съвет относно CD плеър. Две думи за начало. Приемам себе си за някакъв вид старомоден меломан и имам няколкостотин музикални компактдиска, половината от които оригинални, част от другата половина записани от легален даунлоуд, друга част от не толкова легален. От няколко месеца CD плеъра ми отказва да плейва новозаписаните ми дискове. На дисплея излиза надпис "No disk".

Реших да си закупя нов плеър, още повече, че този е много стар. Преди да го закупя, обаче има една загадка за мен, за която искам съвет. Както казах, плеърът отказва да плейва новозаписаните компактдискове. След като спря да плейва новозаписаните дискове, смених записвачката. Пробвах отново, като даже смених марката на CD-тата. Пак не иска да плейва. Смених записвачката за втори път – сложих трета записвачка. Пак не иска да плейва.

Загадката за мен е следната: от една страна всички останали плеъри с които разполагам - на домашния компютър, на двете семейни коли плейват въпросните новозаписани дискове без проблем (пробвах над 10 броя), което означава че плеърът е прецакан. От друга страна плеърът отказва новите, но спокойно си плейва всички стари, записани преди да почнат проблемите, което означава че записите са прецакани, въпреки че смених 3 записвачки. Умувам, но не знам къде е истината и си мисля дали новия плеър няма да прави същия проблем. Благодаря предварително за съветите.

Стария плеър е Technics SL-PG490 (прилагам снимка)

Новия, който все пак съм набелязал за закупуване е: https://besthifistore.com/product/1291/onkyo-c-7030.html

IMG_20211128_170527.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно така описано изглежда все едно грешно записвате новите дискове.

Нова програма, нова версия на програмата, неволна промяна на някоя настройка, .. нещо друго свързано със софтуерната част на процеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нова програма, нова версия на програмата, неволна промяна на някоя настройка, .. нещо друго свързано със софтуерната част на процеса.

Записвах с Nero, деинсталирах, сложих по-нова версия, пробвах и с Уиндоус Медиа плеър - във всички случаи си записва нормално, дава инфо че записа е съксесфули приключен и резултата отново е "No disk" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Подкрепям мнението на Пламен.

Би било редно да кажете  с какъв софтуер записвате новите дискове, дали последният е настроен правилно и т.н.

От как съм почнал да правя записи преди мнооооого години, до ден днешен ползвам "NERO"" - платена версия. Почнал съм с NERO 3,a сега версията е може би 22 или 23.

На лично мога да Ви дам версия 11  с регистрация, купувана от Германия. Сега ползвам портативна версия на същата програма която не се инсталира и никога не съм имал проблем. Портативната е безплатна и също мога да ви я пусна като линк. CD и DVD, купувам предимно Werbatim 4,7 или 8,4 двойна плътност. Но съм записвал и на калпави дискове без проблем. Съвсем друго е положението с по калпавите дискове, защото човек не знае колко време ще се запази диска със записа.

По въпроса с Technics SL-PG490 - Доста стар модел(над 30-тина години) и е важно колко дискове сте "прочел" до сега с него. Ремонта му е само в смяна на дисковото устройство с ново.

Прочети тук:   https://hardwarebg.com/forum/archive/index.php/t-269979.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, portugal написа:

Пробвах отново, като даже смених марката на CD-тата.

преди 3 минути, Raze написа:

Смени подложките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах стара уредба, дава но диск . Очистих окото и се оправи ,за оригинални дискове . Записвани на компа даваше но диск,и то само на някой дискове.С две суми четеше които  си искаше.Така че помисли за ново устройство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Kolev71 написа:

Подкрепям мнението на Пламен.

Би било редно да кажете  с какъв софтуер записвате новите дискове, дали последният е настроен правилно и т.н.

От как съм почнал да правя записи преди мнооооого години, до ден днешен ползвам "NERO"" - платена версия. Почнал съм с NERO 3,a сега версията е може би 22 или 23.

На лично мога да Ви дам версия 11  с регистрация, купувана от Германия. Сега ползвам портативна версия на същата програма която не се инсталира и никога не съм имал проблем. Портативната е безплатна и също мога да ви я пусна като линк. CD и DVD, купувам предимно Werbatim 4,7 или 8,4 двойна плътност. Но съм записвал и на калпави дискове без проблем. Съвсем друго е положението с по калпавите дискове, защото човек не знае колко време ще се запази диска със записа.

По въпроса с Technics SL-PG490 - Доста стар модел(над 30-тина години) и е важно колко дискове сте "прочел" до сега с него. Ремонта му е само в смяна на дисковото устройство с ново.

Прочети тук:   https://hardwarebg.com/forum/archive/index.php/t-269979.html

Благодаря за инфото, прочетох, но не мисля да сменям дисковото устройство, предпочитам да сменя плеъра. Що се отнася до NEROто, ще ви бъда благодарен ако ми пуснете версията с регистрация, както и портативната версия. Въпреки това не мисля че софтуера е проблема, нито скоростта на запис (най-бавната) нито марките подложки (Вербатим или Сони) защото, както казах в двете коли нямам проблеми с плейването. Но, нека да знам че съм пробвал всички варианти преди да купя ново устройство. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, нушо написа:

Имах стара уредба, дава но диск . Очистих окото и се оправи ,за оригинални дискове . Записвани на компа даваше но диск,и то само на някой дискове.С две суми четеше които  си искаше.Така че помисли за ново устройство.

Замо, че при теб не е четяля никакви дискове, а при него чете всички които са отлежали без значение дали са матрични или записани - тогава кои са новите фактори?

- нови подложки (вероятно) обаче записите върху тях работят на други устройства

- изхабена записвачка (и така 3 поредни - да няма никаква информация за тях) и записите с тях работят на други устройства

- промяна на метода на запис - с толкова, че е проблем само за това устройство, защото на други две работи

- късмет ... или по-скоро липсата му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, portugal написа:

Благодаря за инфото, прочетох, но не мисля да сменям дисковото устройство, предпочитам да сменя плеъра. Що се отнася до NEROто, ще ви бъда благодарен ако ми пуснете версията с регистрация, както и портативната версия. Въпреки това не мисля че софтуера е проблема, нито скоростта на запис (най-бавната) нито марките подложки (Вербатим или Сони) защото, както казах в двете коли нямам проблеми с плейването. Но, нека да знам че съм пробвал всички варианти преди да купя ново устройство. Благодаря предварително.

На лично ще ви пусна двата линка. А линкът ми в горният пост е за това, да не предприемате никакви други мерки освен със смяна на CD четеца. Всички четящи устройства от този род имат срок на ползване. Аз по този въпрос съм писал 2-3 пъти във форума. Като направя 200 - 250 записа с DVD-то, го подменям с НОВО, без значение, че последното все още може да чете и записва. Представете си, че правите поръчка за някого и си "мислите" че дискът е записан. Да, ама при него, не се чете, а ви е платил. Или това, че това ви е за лична колекция. Какво правим в този случай? Всяка седмица поне 2-3 пъти записвам за личната ми колекция - до сега нямам оплакване от запис който не се чете от DVD или CD. А тази процедура я правя повече от 22 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, portugal написа:

Technics SL-PG490

Този плейър е с много качествен механизъм/лазер на Филипс. Остави си го. Почистването естествено остава.

На компютъра провери properties на един новозаписан диск и на някой стар, който се чете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли си заслужава да се ремонтира този плеер. Разкарай го и си търси Marantz CD6000 OCE и няма да споменаваш за проблеми. Качеството е в много пъти над Техникса. Първия път като го прослушах на слушалки щях да падна от стола. Уникален звук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://bazar.bg/ads/user/701765

Виж обявите на този потребител. Обади му се. Има много неща, които ги няма в обявите. Може да си харесаш нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

За 30 години дет що е лазер все се е насветил. Ано някъде се продават "нови" то обикновено са по-зле от старите, просто китайски ментета. Съмнява ме и на някой сервиз да се занимава.

Има предостатъчно изписано за носителите. Търсене по ATIP. Имам стари на над 20 години и се четат, нови боклуци тип Princo след 2 месеца пожълтяват и са за гюма.

Примерно за начало: https://www.kaldata.com/forums/topic/273621-качествени-аудио-cd-r-printable

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Филипов написа:

За 30 години дет що е лазер все се е насветил

Това не е вярно, но авторът се покри и не желае да комуникира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване