Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Краш на игра и черен екран след това

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следният проблем: Както си играя любимата игра и мониторът ми замръзва, след това дава черен екран. После се включва за малко и ми изписва "crash detected". След това пак дава черен екран. Компютърът продължава да работи, но монитора си стои на черен екран. Изключвам ги от контакта за 10-15 мин и след това ги включвам в мрежата. Понякога тръгват, понякога е нужно повече време. Вентилаторите на картата работят. Това се случва по 1-2 пъти в седмицата. Какъв може да е проблема? Това е моята машина:

AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4    
8G DDR4 3200 ADATA GAMMIX D30    
MSI B450M PRO-M2 V2 AM4    
HDD Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB NCQ AF bulk HDWD110UZSVA    
SSD WD Green 3D NAND 240GB M.2 2280 SATA SLC WDS240G2G0B    
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE    
GAINWARD GTX1660 GHOST 6GB 426018336-4481    
DeepCool Case E-ATX E-ESHIELD DP-ATX-E-SHIELD

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно проблем с видеокартата, но може да е от памет и така нататък. Тествай компонентите 1 по 1 на друга машина или най-добре сервиз. Ако си правил клок на някой компонент, върни го на стандартни честоти. Какви са температурите на видеокарта и процесор по време на игра и преди крашването?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Играта се казва?
Оргинална е/Лекувана е?

По поринцип така както го описваш това звучи като твърде много херци(Или така наречения рейндж) при което монитора спира да аботи понеже не поддържа съответния сигнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

А Играта се казва?
Оргинална е/Лекувана е?

По поринцип така както го описваш това звучи като твърде много херци(Или така наречения рейндж) при което монитора спира да аботи понеже не поддържа съответния сигнал.

По принцип, видеокартата като спре да дава сигнал, точно това се получава! Едва ли ще си променя честотата по време на игра и после при изключване ще се оправя. По-добре мисли малко, преди да пишеш глупости! Това, че е нужно време, за да се включи отново, говори за прегряване, но без допълнителна информация за температурите не се знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

Най-вероятно проблем с видеокартата, но може да е от памет и така нататък. Тествай компонентите 1 по 1 на друга машина или най-добре сервиз. Ако си правил клок на някой компонент, върни го на стандартни честоти. Какви са температурите на видеокарта и процесор по време на игра и преди крашването?

Не съм правил клок на нито една част. Температурата на картата е 56-64 градуса по време на игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

По принцип, видеокартата като спре да дава сигнал, точно това се получава! Едва ли ще си променя честотата по време на игра и после при изключване ще се оправя. По-добре мисли малко, преди да пишеш глупости! Това, че е нужно време, за да се включи отново, говори за прегряване, но без допълнителна информация за температурите не се знае.

Може и да е така, обаче ако играта е лекувана тия неща се случат като страничен ефект(Изпитвал съм го навремето когато играех лекувани игри), все пак ние само предполагаме, пък и ето на човека казва температури под 70 градуса което изключва прегряване. Да видим все пак и на процесора каква е температурата както казваш, пък тогава. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Може и да е така, обаче ако играта е лекувана тия неща се случат като страничен ефект(Изпитвал съм го навремето когато играех лекувани игри), все пак ние само предполагаме, пък и ето на човека казва температури под 70 градуса което изключва прегряване. Да видим все пак и на процесора каква е температурата както казваш, пък тогава. :)

Повечето игри, които съм играл или пробвал, са 'лекувани', но никога не ми се е случвало нищо подобно. Проблема е най-вероятно хардуерен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Raze написа:

А на процесора?

63 градуса на видеокарта и 63 на процесор. Нормално ли е да е 54 градуса без натоварване на видеокартата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, зависи каква е околната температура, вентилацията в кутията и видеокартата. Къде и как ги гледаш тези температури? Инсталирай hwinfo например, пусни сензорите и пусни играта за половин час. След това виж на сензорите какви максимални температури са отчетени. Може да ползваш и msi afterburner, да наблюдаваш температурите в реално време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Може, зависи каква е околната температура, вентилацията в кутията и видеокартата. Къде и как ги гледаш тези температури? Инсталирай hwinfo например, пусни сензорите и пусни играта за половин час. След това виж на сензорите какви максимални температури са отчетени. Може да ползваш и msi afterburner, да наблюдаваш температурите в реално време.

Ползвам Open hardware monitorimage.thumb.png.d85ee46db3b20be9ae65488c0b78299b.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Bubbles написа:

А Играта се казва?
Оргинална е/Лекувана е?

Херците ми са 165 на монитора. Играта е fortnite и съм я изтеглил от epic games launcher. От няколко месеца ми прави този проблем. Температурата в стаята е 21 градуса.

преди 2 минути, Raze написа:

Тези температури след колко време игра са? Качи някъде лога от event viewer/windows logs/system.

Тези температури са винаги повреме на игра, цял ден да играя, такива си остават.

Картата е гаранционна, монитора също, незнам към кой сервиз да се обърна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, kiki4a написа:

Картата е гаранционна, монитора също, незнам към кой сервиз да се обърна.

С гаранционната карта на видеокартата нямаш ли информация за връзка с гаранционен сервиз?
Нищо чудно при това положение да дава някакъв дефект.
Апропо това само по време на тази игра ли става? Други играеш ли, как се държи машината при тях?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега забелязах, че процесора за вдигна 75 градуса, възможно ли е проблема да е от него? Термопастата не е сменяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, kiki4a написа:

Сега забелязах, че процесора за вдигна 75 градуса, възможно ли е проблема да е от него? Термопастата не е сменяна.

Ако не е сменяна с години вее е станала на бетон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Bubbles написа:

С гаранционната карта на видеокартата нямаш ли информация за връзка с гаранционен сервиз?
Нищо чудно при това положение да дава някакъв дефект.
Апропо това само по време на тази игра ли става? Други играеш ли, как се държи машината при тях?

Да, имам, но исах и мнения тук. Забелязвам, че машината от към fps е много стабилна, но крашва 1-2 пъти на седмица. Възможно ли е краша да е от ssd-то?

току-що, Bubbles написа:

Ако не е сменяна с години вее е станала на бетон.

Да, февруари прави 2 години xD . От това ли ще е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да вдига висока температура и да сваля честотите си при продължително натоварване . С какъв охладител е този 1600 ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Може да вдига висока температура и да сваля честотите си при продължително натоварване . С какъв охладител е този 1600 ? 

Този който идва с процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, февруари прави 2 години xD . От това ли ще е?

Не ! Не може да имаш такива проблеми само заради паста поставена преди две години . Вероятно е хардуерен проблем . Дали е от графичната карта , проблемно ссд , високи температури и прегряване ..... Нужни са тестове . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали каза, че 

преди 36 минути, kiki4a написа:

Тези температури са винаги повреме на игра, цял ден да играя, такива си остават.

? Последно? Аз затова ти казах да пуснеш играта поне за половин час и да покажеш температурите! Не виждам и лог файла, който поисках. Най-добре си изтегли hwinfo, там температурите се отчитат най-точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Не ! Не може да имаш такива проблеми само заради паста поставена преди две години . Вероятно е хардуерен проблем . Дали е от графичната карта , проблемно ссд , високи температури и прегряване ..... Нужни са тестове . 

Благодаря на всички ще посетя сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, kiki4a написа:

мониторът ми замръзва, след това дава черен екран. После се включва за малко и ми изписва "crash detected". След това пак дава черен екран. Компютърът продължава да работи, но монитора си стои на черен екран. Изключвам ги от контакта за 10-15 мин и след това ги включвам в мрежата. Понякога тръгват, понякога е нужно повече време. Вентилаторите на картата работят.

Пробвал ли си компа на друг монитор да ли пак ги прави тези номера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, vlado1985 написа:

Пробвал ли си компа на друг монитор да ли пак ги прави тези номера

Не, не съм, утре ще посетя сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване