Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация за игри за около 1500 лева (без монитор)

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам желание да направя нова конфигурация за един (не толкова) малък геймър, но за съжаление имам много слаби познания в тази област. Бюджетът също не е голям (около 1500 лева), затова имам нужда от помощ.

Основното му изискване е да има компоненти равни или по-добри от тези за Ultra представяне в System requirements таблицата на World of Tanks. (Ще прикача файла със System requirements, но също ще ги изброя и по-долу.) Държи и на марката Интел за процесор. Аз държа да има SSD, дори и по-малко като размер и в комбинация с по-голямо HDD евентуално. Компютърът ще се използва и за учене, и за други дейности, но мисля че игрите ще са най-натоварващата дейност.

Изобщо възможно ли е всичко това с този бюджет? Ще ви бъда благодарен да ме насочите и къде да търся, какво да прочета, защото предполагам, че е нужно да има и съвместимост между отделните компоненти, а не само едни сухи показатели като цифри.

Това са параметрите от таблицата на WoT:

Processor (CPU): Intel Core i5-7400 / AMD Ryzen 5 1500 X

Memory (RAM): 8 GB (or more)

Video Card: GeForce GTX 1050ti (4GB) / Radeon RX 570 (4GB)

Sound: DirectX 9.0c compatible

Hard Drive Space: 83 GB

IMG_20211213_232842.thumb.jpg.5368a6d83caf23762e18e582c37aec47.jpg

Благодаря и лека вечер. 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нова система с изканите параметри за тези пари няма.

Ако изключим видео картата от сметките ти трябва нещо такова:

http://nikem-bg.net/cart/69881p1r69068p1r66432p1r68886p1r69160p1r54995p1r64593p1r63025p1rf.html

съвсем примерно от съседната тема, обече за оставащите пари проблема е видео картата - нова, не виждам как. Употребявана .. винаги е риск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има евтини rx570 4гб втора употреба, само че копали етер докато можеше да се копае с 4гб карти. Там вече в какво състояние са зависи колко време са копали и дали са се сетили да ги доунклокнат че да се амортизират по-малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще вдигне малко бюджета, но това е варианта:

Видео карта MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB Low Profile - 912-V809-3848 912-V809-3848 - на топ цена — Ardes.bg

Горния процесор може да се смени с

I3-10100F 3.6GHZ 6MB LGA1200 - цена. (nikem-bg.net) - 4 ядрен с 8 нишки процесор, достатъчен за всичко, дори и за всяка нова игра, особено с тази видеокарта и да се ползва със стоковото охлаждане.

Може да се махне механичния диск и да се вземе SSD 1 TB.

Количка: MSI B560M PRO-VDH LGA1200, Patriot Viper 4 Blackout 16GB 2x8 3600Mhz PVB416G360C8K, PSU SEASONIC B12 BC-550 BRONZE, продукти и цени. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Нова система с изканите параметри за тези пари няма.

Ако изключим видео картата от сметките ти трябва нещо такова:

http://nikem-bg.net/cart/69881p1r69068p1r66432p1r68886p1r69160p1r54995p1r64593p1r63025p1rf.html

съвсем примерно от съседната тема, обече за оставащите пари проблема е видео картата - нова, не виждам как. Употребявана .. винаги е риск.

Има такъв компютър! Вчера предадох подобен на новият си собственик :

pc5.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Май няма да успея да уловя тази маймунка само с трици.

Бихте ли дали предложения, покриващи изискванията, с малко по-висок бюджет? За такава конфигурация какъв е (приблизително) минималният разумен бюджет според вас, без да се правят компромиси с качеството? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, NewbieIn написа:

Благодаря за отговорите. Май няма да успея да уловя тази маймунка само с трици.

Бихте ли дали предложения, покриващи изискванията, с малко по-висок бюджет? За такава конфигурация какъв е (приблизително) минималният разумен бюджет според вас, без да се правят компромиси с качеството? 

По-горе конфигурацията е на цена малко над 1200лв. В този ред на мисли може да подмениш процесора с шестядрен 10400F , за SSD може да се закупи по-обемно NVME пример SILICON POWER A60, може да се погледне и друга кутия , ако тази не е ОК за теб. С видеокартите е трудна работа и си трябва бюджет над 1к лева за нея само, ако искате нещо над 1050ti !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали сме ти дали оферти, кое не ти е ясно?

Със съвременна видеокарта, която ще ти подкара всички игри на 1080p с прилични или максимални настройки и добри кадри, цената е 2700+ лева:

Настолни компютри видео карта - Nvidia GeForce RTX 3060 на супер цена - характеристики, снимки и мнения — Ardes.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново. Много съм далеч от тези неща и не ми е ясна цялата картина може би. Мислех, че много внимателно се избират компоненти, за да са съвместими, но никой не спомена за чак толкова стриктни правила. Затова не пробвах предварително да съставя някакъв "комплект" сам, но изглежда аз съм с грешни представи. 

Досега сме купували само готови (доста) нискобюджетни настолни за обикновена употреба и не е имало геймърски настройки вкъщи. :)

Мислех за изненада, но ще обсъдим и ще разгледаме подробно вашите идеи заедно, ще се опитаме и ние да направим примерни конфигурации и ще видим дали може да мръднем и бюджета по някакъв начин. А след това отново ще помоля за коментар за евентуалните направени от нас конфигурации.

Бъдете здрави! Оценявам помощта ви за човек като мен, който е с много малко познания по темата. А геймърът още повече ще оцени крайния резултат, сигурен съм. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компонентите винаги е трябвало и трябва да са съвместими, за да може да се сглоби и да работи конфигурацията. Добре е и да се подберат правилно, за да може да се получи максимална производителност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, NewbieIn написа:

Много съм далеч от тези неща и не ми е ясна цялата картина може би. Мислех, че много внимателно се избират компоненти, за да са съвместими, но никой не спомена за чак толкова стриктни правила. Затова не пробвах предварително да съставя някакъв "комплект" сам, но изглежда аз съм с грешни представи.

1 - Казваш, че нищо не разбираш

2 - Въобразяваш си, че асемблирането е "ала-бала" и можеш да натъпчеш какво да е в една кутия...

3 - Желая ти успех със запълването на кутията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не си въобразявам, че е лесна работа, иначе нямаше да пусна тема и да си призная колко съм "бос". Затова имам нужда от съвети. Очевидно дори и с цените не съм наясно и ще се наложи да почетем още малко, за да се информираме. 

Вероятно не съм много на място в този форум с никаквите си познания, но го смятам за най-добрия, затова и пиша тук.

Ще се постараем да бъдем по-наясно с последващите въпроси, а който има търпение и желание по-нататък, ще се радвам да коментира и да даде още насоки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, NewbieIn написа:

Мислех, че много внимателно се избират компоненти, за да са съвместими, но никой не спомена за чак толкова стриктни правила.

Тук не е училище по асемблиране и няма нужда да разбираш от материята, за да ти се предложат адекватни и съвместими компоненти. Това което е необходимо си го направил - написал си за какво ще се ползва предимно, написал си и бюджет. Но... с този бюджет се озоваваш на входно ниво геймърски компютър. Много вариации за платформите няма, те са две. Въпроса е в детайлите - дали да се пазаруват по -"маркови" компоненти, като се търси в различните магазини за всеки по отделно, или да вземеш готова конфигурация с повече компромиси. 

Имай предвид, че всяко вдигане на бюджета със 100лв. ще променя нещо в крайната конфигурация към по-добра производителност или качество на компонентите!

Ако сега ще се играе предимно една игра, утре ще си пожелае друга, която ще е с по-високи изисквания, а надали такава  базова машина ще се справи с по-сериозни изисквания на други игри. Затова, или се държи на бюджета, или се прави конфигурация с по-добри параметри, която да покрива поне средни настройки на повечето игри.

Ако бюджета е "разтеглив" се търсят процесори като Ryzen 5-2600/3600 или Intel i5-10400F/ 11400F като минимум, видеокарти GTX 1660 Super/1660 Ti, RTX 2060/3060 Ti/ Super и 16GB RAM. Захранването също има специфични параметри и там "златната среда" започва от 130лв. нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1660 ti 1400лв и още 1100лв от поста на пламен петров http://nikem-bg.net/cart/69881p1r69068p1r66432p1r68886p1r69160p1r54995p1r64593p1r63025p1rf.html =2500лв за останалите части ще събере една прилична машина за игри на средни настройки и малко над средни в зависимист от това коя игра ще се играе и коя година е. До 2021г ще играе на средни половината игри а другата половина на под средни. Ако е от 2018 надолу ще играе средни и малко над средни. От 2016 ще играе всичко на макс настройки. Това го казвам ориентировачно, иначе е много относително има по стари игри които си искаха яки видео карти и процесори повечето тук знаят за кои игри става дума. Опитвам се да обясня разбераемо на създателя на темата че тук нещата зависят от мощноста на хардуера, колкото по мощен хардуер толкова по добро качество при игри от близките 2,3 години до сегашните. Но парите винаги са били проблем. Ако му идва много този бюджет от 2500лв то тогава ще включи 1050tı и цената ще е макс до 2000лв цялата машина и ще играе новите игри на ниски настройки и фпс-то ще е ниско разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1400 лв за 1660 TI не си струва, при условие, че за малко повече отгоре се взема RTX 3060

Gainward RTX 3060 Pegasus 12GB GDDR6 • 199858 ⋙ Цена | Plasico IT Superstore

EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB GDD6 LOW HR • 204720 ⋙ Цена | Plasico IT Superstore

или готова конфигурация с 3060 TI

【 Настолни Компютри на ТОП Цени ️ 】 Лизинг ✔️ Евтини PC | Plasico IT Superstore

RTX 3060 12 GB е с около и над 30% по-мощна от 1660 TI, а за 3060 TI нещата отиват 2х, а и ще има повече памет, Ray tracing и DLSS:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно предложение - потърсете употребявано видео - вече знаете двата модела от таблицата и лесно ще намерите информация за по-добрите от тях. Също така компромисно потърсете и картите от графа препоръчителни и всички между тях и ултра - вижте какви оферти и от къде ще намерите (тоест ако е от някой познат е едно, ако е от китай е съвсем друго, а от български търгаш в olx трето) така вече ще имате поне ясна представа какъв план Б имате (някакво видео за да закърпите положението сега (видео карта винаги може да се смени в последствие). Също така потърсете и самостоятелна нова карта (тоест продукт без обвързване към някаква система или ако ще се обвързва, то системата да е с компоненти по ваш избор) така ще имате и план А1 (няма общо с онези А1), като за план А2 ви остава наистина готова система - отново събирате достатъчно оферти за да може да се отсее кое е най-доброто за вас - параметри/цена. Хубаво е освен да ги гледате на сайтовете да бъде потвърдено, че гледания хардуер е наистина наличен.

Успех!

Между другото какви са параметрите на монитора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дето ще дава 1600 лв. само за карта на нивото и малко по-бавна от 6600xt, или пък безумните 1400лв. за 1660ti, направо да доплати още 600 лв. и да взима това https://gplay.bg/gplay-fighter-red-devil за 2218 лв. с код за отстъпка nothx. 6600xt, 16gb ram, i5 11400f.
Цените на видеокартите са ужасни, много лош момент за покупка на машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам, но ако автора още не купил конфигурация може да погледне нашето предложение:
Factor Bravo Gaming Semi-Pro - 1605лв.

Конфигурацията е напълно достатъчна за WoT на Full HD резолюция. В youtube има достатъчно клипчетра как върви играта на 11400+1650 на ultra.
В цената е включена доставката и инсталирането на операционна система с всички необходими драйвъри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

Малко късно се включвам,

Кат гледам нищо не сме изтървали !

Хора май всеки вече разбира и продава компютри. То как да го кажа по-меко значи 1650 за къмто 700 левчета и едно оср@но дъно. Въпросче имам, на тая конфигурация бутана ли е някоя настройка в Uefi на дъното?

B560 disaster

B560 Тест

Гледай ко става с i5 дефолт

image.thumb.png.fe63fb4b027d47a11c7881c3ff004f71.png

Кат махне лимит и ъпгрейдне Cpu

image.thumb.png.4af46aa0be75845709c25bfcb699835f.png

The Gigabyte B560M DS3H AC didn’t avoid throttling either, though it only periodically dropped down to around 2 GHz, which is out of spec, and that meant the average frequency achieved was 4.1 GHz, or 300 MHz shy of the target. 

image.thumb.png.129e04029a4b134378fadc5c34355960.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравняваш висок клас дъна със среден.Изтипосал си и I7-ца? GIGABYTE B560M DS3H е едно от добрите бюджетни решения и дава по-добри резултати от MSI B560M PRO-VDH, дъно което е по-скъпо на всичко отгоре и е предложено в конфигурация в съседната тема. Предложение на което си отговорил:

Цитат

Супер е 👍 Предостатъчна за 1650 супер на FULLHD.

От твойте линкове с 11400:
The Gigabyte B560M DS3H AC was pretty ordinary at 59C for the VRM, though good voltage tuning allowed the 11400 to run at 3.5 GHz when following the TDP spec. With those limits removed the VRM temp shot up to 78C, which is a slightly better result than what we saw with the MSI B560M Pro.

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Gaming_Solutions написа:

Сравняваш висок клас дъна със среден.Изтипосал си и I7-ца? GIGABYTE B560M DS3H е едно от добрите бюджетни решения и дава по-добри резултати от MSI B560M PRO-VDH, дъно което е по-скъпо на всичко отгоре и е предложено в конфигурация в съседната тема. Предложение на което си отговорил:

От твойте линкове с 11400:
The Gigabyte B560M DS3H AC was pretty ordinary at 59C for the VRM, though good voltage tuning allowed the 11400 to run at 3.5 GHz when following the TDP spec. With those limits removed the VRM temp shot up to 78C, which is a slightly better result than what we saw with the MSI B560M Pro.

Не дрънкаай глупости ей ! Msi B560m pro е много различно дъно от Pro vdh. Много е далече залухания Гигабайт от този MSI , последната графика с махнати лимити е 20-30 градуса разликата на двете. Msi pro vdh с лимити 46 градуса с и7, без лимити 73. Колко е Гигабайт с и7 без лимит????

Пълно осиране е дъното дето слагате на тая конфигурация и без махнати лимити на дефолт гърби дори i5 !!! Вижда се в първата таблица. Кат гледам кво знаеш със сиг не му махате лимитите и си го паткат така ората с двуцифрен процент по-слаб.

Дека си тръгнал да сравняваш pro vdh и b560m-ds3h, то МСИ го отвява

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай с изказа. Моя грешка, гледал съм резултатите от линковете ти с Msi B560m pro, не с MSI B560M PRO-VDH.

Както и да е, Gigabyte-a си е едно нормално бюджетно дъно за бюджетни конфигурации и дава нормални резултати като за такова.
ПП. Как сметна картата 700 левчета?

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къмто. И 650 левчета са мн за таквази карта, по клиентски цени са толкоз някъде.

Лятото кат дропят бомбата в Етх и се затрупа пазара с употребявани карти на всички хорица с 1050 ти и 1650 по 600 и 700 лева няма да им се вярва направо ! Това са карти които още на лаунч години назад бяха нисък клас.

Няма ко да направиш не променяш ти пазара, но да се усетят хората кви безумия правят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, kopkaa написа:

Лятото кат дропят бомбата в Етх и се затрупа пазара с употребявани карти на всички хорица с 1050 ти и 1650 по 600 и 700 лева няма да им се вярва направо ! Това са карти които още на лаунч години назад бяха нисък клас.

Забрави това да се случи скоро. И за сегашното лято, дето мина, се чуваше това, и за есента, зимата, още няма такова нещо, няма и да има. Цените са такива, каквито са и едва ли скоро ще се подобрят нещата, може и по-зле да станат. Който иска, нека да чака някакво бъдеще-неопределено, дето може и да не се случи. С корона кризата и липсата на чипове не чакай скоро подобрение, а и никой няма да тръгне да си продава картите, ако не са изгодни за копаене на дадена крипто валута, има достатъчно други, които ще си останат доходни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...