Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Флашка която се мисли за друго.

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Подариха ми една неработеща USB flash памет която искам да подкарам от спортен интерес.Снимката е от Win8.1.Пробвах на XP и 7, там ситуацията е аналогична.На компютъра ми излиза в Devices and printers като 2268 PRAM.Въпроса е как да накарам флашката да се държи като флашка?

Flaschka.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

вероятно ще покаже 0 Мб
четох, че трябва да се деинсталира устройството и пъхане на флашката в друг порт
не знам до колко е вярно
аз си възстановявам запаметяващи устройства-HDD, SSD, флашка -със UltraIso
правя празен стартиращ запис, при което се изтрива всичко и се създава нов дял, форматиран с FAT32

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Rudy M. написа:

Форматирай я под DOS (Command prompt).

Може ли линк да чета, че не съм много наясно как се прави в случая?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз опитах по този начин.

https://www.youtube.com/watch?v=KWUM6iwPKvA

Изписами това.Не ми написа, че е избран диска.

diskpart.jpg

При втори опит написа това.

1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ivan_pop написа:

Аз опитах по този начин

сега опитай по другия начин
пробвай празен запис или някакво ISO... да запишеш с програмата UltraIso като стартираща флашка
33137402_.jpg.c6d174b02112e454b5d5f714b5368d14.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е заминала.

Цитат

"No Media" means the flash memory controller cannot communicate with the NAND flash memory on the drive. Because of this, it appears to the computer as an empty disk drive. This is usually caused by the NAND flash failing. To the computer, the drive is not much different than a floppy or optical drive with no disk inserted.

As a result, it is not possible to access any data on the drive, nor is it possible to repartition or reformat the drive. Again, from the standpoint of the computer, there is no medium in the drive to be formatted or repartitioned.

https://superuser.com/questions/871850/usb-flash-drive-not-working-or-is-appearing-as-an-empty-disk-drive-disk-managem

Цитат

You can try to use “clean” in diskpart. I don't think it will work.

When a flash drive reports as “xxxx Pram” it's only the controller firmware reporting that it doesn't see the flash memory. It's possible the firmware is damaged, but most likely the flash chip died completely or one of the physical pins isn't connected. There is no fix for a broken physical device.

For a corrupt firmware there might be a manufacturer tool to rewrite the drive. I've done this once and it worked. Then it failed again. My trust in any flash drive repaired this way is about zero. YMMV, and good luck. Unless your time is worthless just toss it.

https://www.quora.com/My-USB-stick-now-becomes-2307-PRAM-USB-device-on-device-management-It-doesnt-show-up-on-my-computer-and-there-is-no-media-on-diskpart-How-do-I-fix-it

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ме човъркаше от вътре, не можах да чакам до утре.Успях да я съживя флашката.Отворих я и вътре видях един чип Hison 2251-68.От Руснаците свалих това тулче, портативна програма и форматирах.Флашката вече се самоопределя като KINGSTON.Може да се записва и чете от нея-проверено!

https://flashboot.ru/files/file/435/

Flashka.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivan_pop написа:

Понеже ме човъркаше от вътре, не можах да чакам до утре.Успях да я съживя флашката.Отворих я и вътре видях един чип Hison 2251-68.От Руснаците свалих това тулче, портативна програма и форматирах.Флашката вече се самоопределя като KINGSTON.Може да се записва и чете от нея-проверено!

https://flashboot.ru/files/file/435/

това беше идея на "цър-вул" и мисля че е редно да маркираш неговият пост като решение 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, цър-вул написа:

Що, като можеше да се определи с тул, пак от там... 

Ами защото това ми изкара търсачката, като написах чипа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, ivan_pop написа:

Ами защото това ми изкара търсачката, като написах чипа.

Точно иповете се определят с тулчета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Точно иповете се определят с тулчета.

След ръчкане с научна цел, доведох флашката до изходно положение.И едно тулче дето е за чипа от Руския линк, не можа да каже какъв е чипа.Причината е, че тулчето е за флашки.А флашкята като не се разпознава като такава, тулчето не върши работа.Сега пак работи флашката и спирам с експериментите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...