Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп за офис до 1200лв. Най-доброто към днешна дата 16.12.21

Препоръчан отговор

• Отговори 76
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Къде ще се ползва лаптопа е без значение, въпроса е за какво ще се ползва? В офиса може да програмираш, чертаеш, конвертираш видео, ползваш софтуер със сложни изчисления, който иска процесорна и евентуално видео мощ, играеш игри и така нататък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Raze написа:

Къде ще се ползва лаптопа е без значение, въпроса е за какво ще се ползва? В офиса може да програмираш, чертаеш, конвертираш видео, ползваш софтуер със сложни изчисления, който иска процесорна и евентуално видео мощ, играеш игри и така нататък.

Общо взето ще се използва офис пакет на него. Писане и сърфиране в интернет. Просто искам да взема възможно най-доброто за тези пари. 

Казаха ми, че ryzen процесорите на лаптопите били по-скъпи, но пък интелските греели повече. Наистина не съм в час с лаптопите, просто не съм фен, а лаптопа който избираме е за мой роднина. 

П.С. Също не ми е ясно какво да гледам като марка и изобщо има ли смисъл или всичко е едно и също като качество и изработка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За бюджета може да се намери читава машина, сравнително нисък клас. Вече колко ще изкара е въпрос на късмет и на начин на ползване, както и редовна профилактика. Евентуално може да се доплати за удължаване на гаранцията, ако търговеца позволява. Горните предложения не са лоши и според този бюджет горе-долу това са оптималните варианти. И аз не препоръчвам intel процесори заради по-голямата консумация и по-високи температури.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай търсим нещо с процесор Ryzen. Ще помислим и за охладителна подложка, дори и да не помогне много, не вреди. Предполагам, че видеото е вътре в самия процесор, нали? 

И още един въпрос който е малко извън темата, как стои въпроса с Windows 11? Заслужава ли си да купим такъв или за сега по-добрият вариант си остава 10? Дали ще има проблем с някои програми, все пак още е нов  така да се каже?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа е на равна повърхност и има място покрай него, не би трябвало да има проблеми с температурите, особено ако не се товари с тежък софтуер постоянно. Подложка ще помогне единствено, ако лаптопа се ползва на легло примерно или на повърхност, където няма как да е на равно. Също така, ако вентилаторите, които вземат въздух са отдолу. Дали видеото е само в процесора или отделно зависи от модела. Windows 11 го ползвах месец и нещо и пак се върнах на windows 10. В новата ОС има още доста бъгове и не работи достатъчно бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, trklk0 написа:

как стои въпроса с Windows 11? Заслужава ли си да купим такъв или за сега по-добрият вариант си остава 10? Дали ще има проблем с някои програми, все пак още е нов  така да се каже?

Имай предвид това при избора на ОС. От М$ твърдят, че 11 е оптимизиран за по-добра съвместимост с бързите NVMe дискове, въпреки че към момента има оплаквания точно към този детайл. За някои проблема е коригиран, за други не...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето ще се използва офис пакет на него. Писане и сърфиране в интернет. Просто искам да взема възможно най-доброто за тези пари …

След това обяснение - спирам да чета!
Тези неща, ще ги прави всяка машина, която успее да тръгне!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 18.12.2021 г. в 10:40, jhoro написа:

След това обяснение - спирам да чета!
Тези неща, ще ги прави всяка машина, която успее да тръгне!

Щом си казал...

на 18.12.2021 г. в 10:40, jhoro написа:

Просто искам да взема възможно най-доброто за тези пари …

на 16.12.2021 г. в 10:29, trklk0 написа:

лаптоп до 1200 лева

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, trklk0 написа:

Щом си казал...

Кой какво е казал - се вижда в постовете назад.
Поне цитирайте коректно!

image.png.69498a3544be2bee54b52fb2670074a4.png

Втория пост - не е мой!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.01.2022 г. в 0:51, jhoro написа:

Кой какво е казал - се вижда в постовете назад.
Поне цитирайте коректно!

image.png.69498a3544be2bee54b52fb2670074a4.png

Втория пост - не е мой!

Добре де, в бързината без да искам съм цитирал цитата.

Казах, че искам най-доброто което може да се купи за тези пари. Само не знам с какво беше полезно мнението ти в случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, trklk0 написа:

най-доброто

е различно за различните хора!

Фукльовците искат логото на капака да свети в различни цветове, дисплеят да е 18 инча и целия да е в цвят лильав! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, JKirilov написа:

е различно за различните хора!

Фукльовците искат логото на капака да свети в различни цветове, дисплеят да е 18 инча и целия да е в цвят лильав! ;)

И ти си прав, но за 1200 лева чак такива екстри едва ли... Просто така или иначе ще се дават пари, предпочитам да дам малко повечко сега и евентуално да може да се използва повече време. Ако е настолен компютър да речем след време може да се ъпгрейдне, но в случая не знам дали може да се смени някой компонент освен рам паметта. Даже и тя май е вградена в дъното и има един слот за допълнително памет. В крайна сметка се спрях на Lenovo IdeaPad 3 15ALC6 82KU0105RM

AMD Ryzen 5 5500U 2.1/4.0GHz,

15.6" (39.62 cm)

8GB DDR4

256GB SSD

Благодаря на всички отзовали се! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, trklk0 написа:

...но в случая не знам дали може да се смени някой компонент освен рам паметта. Даже и тя май е вградена в дъното и има един слот за допълнително памет.

На много лаптопи - плочките памет не са запоени, а на слотове. Процесори също се сменят, но в по-ограничен периметър.

Пп. Това изглежда доста добре - за твоите изисквания.
Минуси - няма RJ45 и оптично устройство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

На много лаптопи - плочките памет не са запоени, а на слотове. Процесори също се сменят, но в по-ограничен периметър.

Пп. Това изглежда доста добре - за твоите изисквания.

На баща ми лаптопа мисля, че беше Acer (по-стар модел) и се оказа със запоен процесор. Не тези новите лаптопи с Ryzen процесорите не знам как са, но предположих, че ще е някакво подобно извращение. Ако реално не е запоен, ще е супер. Относно рам-та, когато избирах лаптоп, ми направи впечатление, че имаше един такъв с вградена памет и пишеше, че има допълнителен слот (празен). Не се сещам обаче какъв модел беше. До този момент не бях чувал за такова нещо специално за паметите.

Иначе оптично устройство мисля, че няма да трябва в моя случай, но дори и да потрябва, ще вземем външно, не е проблем :)

А какво е това RJ45?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последните години няма процесори за лаптопи, които не са запоени. Изключение са някои модели, които са с десктоп процесори, но те са вече в най-високия клас и са сериозни цифри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Raze написа:

Последните години няма процесори за лаптопи, които не са запоени. Изключение са някои модели, които са с десктоп процесори, но те са вече в най-високия клас и са сериозни цифри.

Значи правилно съм предположил...

Тъкмо прочетох какво е RJ45.

Лошо, това не го предвидих... В такъв случай какво може да се направи? Някакво външно устройство примерно..? 😕

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Външно устройство за какво точно не разбрах? Ако е за LAN, има Wifi, не ти трябват кабели. В краен случай има и lan през USB, вече зависи дали искаш USB2/3/C:

usb ethernet adapter - 🔎 Търсене в - eMAG.bg

Иначе 5 поколение Ryzen са най-добрите процесори за момента, доста по-добри от предните поколения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Raze написа:

Външно устройство за какво точно не разбрах? Ако е за LAN, има Wifi, не ти трябват кабели. В краен случай има и lan през USB, вече зависи дали искаш USB2/3/C:

usb ethernet adapter - 🔎 Търсене в - eMAG.bg

Иначе 5 поколение Ryzen са най-добрите процесори за момента, доста по-добри от предните поколения. 

Точно за LAN питам. Не знам по принцип не е ли по-добра връзката? 

П.С.  От друга страна сега като се замисля, май няма смисъл от цялата тая схема, понеже реално рутера е на няма и два метра от лаптопа. Дали връзката ще е директно през LAN или през Wi-Fi май няма да има разлика в скоростта на интернета... Поправете ме ако греша. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, jhoro написа:

Това е тенденцията на съвременните лаптопи - без DVD и LAN

преди 3 часа, trklk0 написа:

Рисково е добавянето на USB-LAN - много често от там стават пробиви и заминава дъното.
Още повече, че wifi свързаността е гигабитова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, trklk0 написа:

На баща ми лаптопа мисля, че беше Acer (по-стар модел) и се оказа със запоен процесор. Не тези новите лаптопи с Ryzen процесорите не знам как са, но предположих, че ще е някакво подобно извращение. Ако реално не е запоен, ще е супер. Относно рам-та, когато избирах лаптоп, ми направи впечатление, че имаше един такъв с вградена памет и пишеше, че има допълнителен слот (празен). Не се сещам обаче какъв модел беше. До този момент не бях чувал за такова нещо специално за паметите.

Иначе оптично устройство мисля, че няма да трябва в моя случай, но дори и да потрябва, ще вземем външно, не е проблем :)

А какво е това RJ45?

“Разни лаптопи - разни решения! Има и тако, и вако!

Оптичното устройство не ти трябва (вече не помня, кога съм ползвал диск), ама „дупката“ може да ти потрябва. На единия Acer имам две гнезда за HDD/SSD + това място, за caddy.

преди 11 часа, Raze написа:

Много условности! Хем няма, хем има, пък и не е сигурно - откога!

преди 11 часа, Raze написа:

Външно устройство за какво точно не разбрах? Ако е за LAN, има Wifi, не ти трябват кабели.

Глупости!

преди 10 часа, trklk0 написа:

П.С.  От друга страна сега като се замисля, май няма смисъл от цялата тая схема, понеже реално рутера е на няма и два метра от лаптопа. Дали връзката ще е директно през LAN или през Wi-Fi май няма да има разлика в скоростта на интернета... Поправете ме ако греша. :)

Зависи от „чистотата на канала“!

преди 7 часа, цър-вул написа:

Още повече, че wifi свързаността е гигабитова.

И 2,4 GHz ли? Това е нещо ново - за мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, jhoro написа:

И 2,4 GHz ли?

Е, глупости -5GHz (802.11ac), тук-там модели с 802.11ax

2,4GHz - до 430Mbps

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лан порта е много важен и задължително трябва да го има. Това е най-надеждната връзка към локална мрежа и интернет. Wi-Fi много често може да има проблеми поради ред причини.

Когато има опция за връзка през лан, задължително трябва това да е приоритет.

Lenovo... моля те не си навличай тази беля на главата. Ако лаптопа не е закупен все още се ориентирай към някоя друга марка. Консултирай се с някой, който наистина разбира. Тук във форума може да бъдеш подведен. 

Също не винаги най-новите топ процесори може да са добър избор. Много по-вероятно е да има проблеми с тях от различно естество.

Ако лаптопа е закупен и има опция за връщане и съответно замяна за друг модел, възползвай се. 

Иначе Леновото може и да си работи безпроблемно, но все пак ти давам и едно по-различно мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...