Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп за офис до 1200лв. Най-доброто към днешна дата 16.12.21

Препоръчан отговор

преди 4 минути, kopkaa написа:

Приятелче големи тъпни ръсиш :)  И не нема нужда от обосновка за тва

Флеймър!

И няма нужда от обосновка за това!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 76
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 час, Raze написа:

А и C са стари вече, по-новото е N, най-новото е AX.

C стандарт няма има AC който е по-нов от N, a AX e наследник на AC, като има още един след него, но не е разпространен много и не можа да се наложи за масово ползване AD !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо точно интел? По-слаби, неикономични и горещи процесори... И защо се сравняват лаптопи като марки от преди години, като сега нищо общо няма това? Един ryzen 5 поколение е най-доброто решение, а windows 11 е толкова зле, че не може повече.  Имаше доста бъгове и работеше бавно. Преди около месец го мъчих месец и половина и пак се върнах на windows 10, а хардуера ми въобще не е слаб, даже е доста над средното за десктоп машина. Не знам защо толкова се държи на LAN порт.

Лаптоп HP 255 G8 - 3V5K4EA_16GB ⋙ на цена от 1199.00 — Ardes.bg

Лаптоп LENOVO IdeaPad 3 15ALC6 82KU0052BM 15.6 ", AMD RYZEN 3 5300U, RAM 8 GB, SSD 512 GB, AMD RADEON GRAPHICS, WINDOWS 10, СИН (technopolis.bg)

Държа да има LAN порт защото там където ще се ползва просто няма Wi-Fi. Нали не препоръчвате външен LAN (не знам така ли се води), тоест RJ45 към USB?

Intel не, някакъв Ryzen ще е със сигурност. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за това, че можело да изгори през LAN от токов удар през USB и да повреди дъното, то едва ли през директен LAN порт нещата ще са по-различни, ако има токов удар. Като толкова те е страх от това, продават се защити, през които минава LAN кабела, преди да влезе в лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, trklk0 написа:

Държа да има LAN порт защото там където ще се ползва просто няма Wi-Fi. Нали не препоръчвате външен LAN (не знам така ли се води), тоест RJ45 към USB?

Intel не, някакъв Ryzen ще е със сигурност. 

Взимай този, който препоръча Raze и не му мисли повече. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за това, че можело да изгори през LAN от токов удар през USB и да повреди дъното, то едва ли през директен LAN порт нещата ще са по-различни, ако има токов удар. Като толкова те е страх от това, продават се защити, през които минава LAN кабела, преди да влезе в лаптопа.

Какво точно представляват тези устройства? Може ли линк?

Доооооста съм изостанал с материала :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оф, няма лошо да си философстваш - нагледал съм се на опукани машини от такива конвертори. И не усещаш ли, че така става към това копче един балтон....
Всъщност всеки решава за себе си...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, цър-вул написа:

Оф, няма лошо да си философстваш - нагледал съм се на опукани машини от такива конвертори. И не усещаш ли, че така става към това копче един балтон....
Всъщност всеки решава за себе си...

Мен лично повече ме притеснява това, че един приятел си прецака дъното и процесора с някакъв power bank. Явно е изгорил usb-тата и след няколко дни компютъра тотално приключил курса. На всеки може да се случи, гаранции няма, но все пак според мен наистина по-добрия вариант е да си го има лаптопа. Колкото по-малко допълнителни "екстри", толкова по-добре.

Какво мислите за това: https://ardes.bg/product/acer-aspire-5-a515-44-r0sq-nx-hw7ex-001-181706

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Засега добре се справяш! ;)

Само замени с Интел и си готов, примерно:

https://ardes.bg/product/fujitsu-lifebook-a3510-s-kirilizirana-klaviatura-i-3-godini-garantsiya-fpc04924bp-bg-3-203502

(първия попаднал ми, но супер за целта)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, JKirilov написа:

Същият, но 100 кинт назад:
https://plasico.bg/fujitsu-lifebook-a3510-156-fhd-i5-1035g1-8gb-256gb-ssd-cheren-fpc04924bpbg-205815.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, JKirilov написа:

Засега добре се справяш! ;)

Само замени с Интел и си готов, примерно:

https://ardes.bg/product/fujitsu-lifebook-a3510-s-kirilizirana-klaviatura-i-3-godini-garantsiya-fpc04924bp-bg-3-203502

(първия попаднал ми, но супер за целта)

Тоя Интел нещо не ми вдъхва доверие.

Иначе за този Acer за който питах, мисля да го взема с 12GB рам, че иначе 4GB са на дъното и идва с още 4GB в слота, а предполагам, че не е добра идея да го отварям предвид гаранцията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

Тъкмо и аз това гледам. Абе не знам ама накрая главата в торбата и просто ще поръчам някъв лаптоп, пък каквото стане. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Raze написа:

Не знам защо толкова се държи на LAN порт.

Остава да кажеш, че няма разлика между скоростите по LAN и през WiFi.

преди 3 часа, Raze написа:

Малко е несериозно съвременна машина само с 2 ядра, било то и с 4 нишки и само за офис.

Много е несериозно - да даваш само акъл, без да добавиш и нужната сума!

преди 16 минути, Raze написа:

А така ... Intel-Core-i9-11900K-vs-AMD-Ryzen-5-4500U

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JohnTRIVOLTA написа:

C стандарт няма има AC който е по-нов от N,

G и N са много стари стандарти скоро всеки човек на планетата ще спре да ги използва тъй като много поевтиняха двубандовите рутери  и почти всички нови модели на лаптопи и телефони имат ас стандарт .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Joss Bomon написа:

Това е добро, ама е Lenovo... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, adersa написа:

G и N са много стари стандарти скоро всеки човек на планетата ще спре да ги използва тъй като много поевтиняха двубандовите рутери  и почти всички нови модели на лаптопи и телефони имат ас стандарт .

Ама ... ПОЧТИ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ntm7iv написа:

След бъг в биоса изхвърлих Леново на 2 години. Стана невъзможно да се инсталира каквото и да било. От проблема бяха засегнати много хора по целия свят.

Леново не държат на качеството колкото други марки. Много хора си изхвърлиха и телефоните Леново

Не съм съгласен с теб че леново не били качествени. Леновото си е качествено но и то като всяка друга марка лаптоп може да има някой фабричен дефект. Ще дам пример с едно леново което ми подари, приятелката на братми даже и бях пуснал тема за него. Въпросното леново беше заливано с вода отворих го почистих, го много добре даже и с контактен, спрей го чистих и лаптопа се оправи взе да си бачка нормално. Бачка си известно време нормално без проблеми. И изведнъж напълно умря ни приема ни предава. Отворих го да видя да ли има някакви поражения нещо по дъното нищо не се забеляза на пръв поглед всичко си беше напълно нормално. А малко преди да умре на цяло лаптопа при включване се чуваше едно леко приплякване и си имах съмнения че няма много да изкара така. мина се известно време и викам айде ще го отворя пак да взема да сваля рамта и охладителя ако ми потрябват за нещо и като се загледах малко по добре що да видя? Един кондензатор от тези керамичните, беше дал фира целия черен овъглен, даже се беше отлепил от площадката си. И само с леко почистване с четка целия кондензатор се махна и площадката остана гола. А до него един чип и той леко овъглен в единия ъгъл и гледам му няма покритието и си лъска един такъв абе откачена работа. И викам с това оправия няма и няма въобще да се занимавам да го оправям понеже нямам и поялна система на топъл въздух. И зарезах дъното и съм го оставил за донор. Та имах друго в предвид ако човек си подържа машината добре грижи се за нея не я улива с вода почиства я редовно от прахуляци грижи се добре за температурите то дадената машина може и да го надживее.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, trklk0 написа:

Абе не знам ама накрая главата в торбата

Ами да ти подскажа няколко от бъдещите ти теми:

1. Защо не мога да инсталирам...

2. Син екран при...

3. Няма звук...

Останалите можеш да видиш в Раздела Общи хардуерни въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, trklk0 написа:

Мен лично повече ме притеснява това, че един приятел си прецака дъното и процесора с някакъв power bank. Явно е изгорил usb-тата и след няколко дни компютъра тотално приключил курса. На всеки може да се случи, гаранции няма, но все пак според мен наистина по-добрия вариант е да си го има лаптопа. Колкото по-малко допълнителни "екстри", толкова по-добре.

Какво мислите за това: https://ardes.bg/product/acer-aspire-5-a515-44-r0sq-nx-hw7ex-001-181706

Много добър избор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...