Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Dynamic IP на рутер TP-LINK WR740N

stefan.
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте!

В съседни помещения се ползват два рутера - от главния по лан кабел е свързан втори рутер TP-LINK WR740N. От известно време не излъчва интернет. Според информацията в Status в раздел WAN има данни само за MAC address, в останалите полета - 0.0.0.0. Срещу Default Gateway: Obtaining network parameters...

Замених WR740N с по-стар рутер TP-LINK WR340G 54М и заработи (т.е. автоматично взема настройки).

Рестартирах WR740N, направих нов Quick Setup и пак дава същите параметри. 

Може ли да се оправи или да се купува нов?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато вкараш кабел в WAN порта - свети ли?

Ако резервираш IP в главния рутер по MAC адрес - какво става?

Трябва ли този рутер изобщо да играе като рутер? Тоест защо не го боднеш в LAN?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи му ресет като за начало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Направи му ресет като за начало. 

И ко?

преди 12 часа, stefan. написа:

В съседни помещения се ползват два рутера - от главния по лан кабел е свързан втори рутер TP-LINK WR740N.
От известно време не излъчва интернет.

Не си казал - втория рутер в мрежата на първия ли работи (повторител) или си създава своя?

Това - „не излъчва“ - какво означава? Че е забранено „Wireless Router Radio“ или че изобщо няма нет?
Защо изобщо ползваш динамично IP"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, jhoro написа:

И ко?

Не си казал - втория рутер в мрежата на първия ли работи (повторител) или си създава своя?

Това - „не излъчва“ - какво означава? Че е забранено „Wireless Router Radio“ или че изобщо няма нет?
Защо изобщо ползваш динамично IP"

Защото може да има някаква настройки или нещо да се е омотал самият рутер. Освен това може и да му направи Upgrade на firmware. Аз съм с такъв рутер и по принцип нямам проблеми, но при последният токов удар трябваше 20 минути да си играя, за да го накарам да заработи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Емил Костов написа:

Защото може да има някаква настройки или нещо да се е омотал самият рутер. Освен това може и да му направи Upgrade на firmware. Аз съм с такъв рутер и по принцип нямам проблеми, но при последният токов удар трябваше 20 минути да си играя, за да го накарам да заработи.

Може, даже почти е сигурно - че има някакви настройки. Но връщането към фабричните - не е гаранция, че ще проработи!
В момента връзката ми е PPPoE. Ако ресетна - ще загубя данните за логване.

За firmware нищо не е казал, при мен е 3.12.11 Build 120320 Rel.51047n от години. И няма проблеми.
Hardware Version - WR740N v4 00000000

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, jhoro написа:

Може, даже почти е сигурно - че има някакви настройки. Но връщането към фабричните - не е гаранция, че ще проработи!
В момента връзката ми е PPPoE. Ако ресетна - ще загубя данните за логване.

За firmware нищо не е казал, при мен е 3.12.11 Build 120320 Rel.51047n от години. И няма проблеми.
Hardware Version - WR740N v4 00000000

Никъде не съм писал, че това е причината или решението. Помолих постващият да го направи като начало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа на всички! Здрави, умни и щастливи, по-малко заядливи! :D

Ако позволите да се включа и аз в темата с "мойте 2 с'тинки". Това, по така описания симптом, ми прилича на проблем с DHCP сървъра на "главния" рутер - опита ли да го рестартираш първо него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Интернетът тръгна, след като исталирах по-нов фърмуер и включих лан кабела (от основния рутер) в един от четирите LAN портове, а не в WAN.

За да се влиза в настройките на WR740N, трябва да се изключи кабелът, тъй като двата рутера са с еднакво IP: 192.168.0.1

Пробвах да сменя IP-то на .1.1 и 2.1, но така интернетът се изгубва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Има какво да се оптимизира по схемата, но ако и така те устройва, да не те мятаме на асмата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако главния ти рутер е 192.168.0.1 - на втория сложи 192.168.0.2 (на LAN интерфейса).

В основния рутер задай DHCP басейна да е след 192.168.0.2 - може направо от 192.168.0.100 до края.

Спри DHCP сървъра на втория рутер.

Глобално може да се провери дали не е сдъвкан порта на проблемния рутер, а може да се провери и за окисляване - ти така и не каза дали свети.

Може да си го пробваш и по следния начин - заместителя TP-LINK WR340G става главен за проблемния рутер и между тях слагаш някой работещ къс кабел - от това което се случва може да се мисли какъв е проблема.

Това с ползване на LAN порта можеш да го направиш и за останалите второстепенни рутери (ако има други, просто ползваш 0.3 .. 0.4 и т.н. за IP) така всички ще сте в една мрежа и ако имаш споделяне ще е налично навсякъде. Разбира се има и лоша страна - ще сте в обща мрежа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...