Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ при избор на лаптоп

Препоръчан отговор

Привет,първо да кажа Весела коледа на всички!

Та да си дойдим на думата търся си лаптоп до 3300.Главно ще се използва за работа и понякога да се гледат филми.Ако обичате ми дайте няколко предложения,че нищо не разбирам в тази сфера.Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

А каква е работата?

Някакви лични предпочитания и изисквания?

Ами ще работа главно с: (Excel,Word,PowerPoint и др.),както споменах не разбирам от компютри.Извинявам се,че немога да бъда по-полезен.😅

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Excel,Word,PowerPoint - никога не съм виждал система която да не може да работи с тях, глобално и поне с разминаване до 5 години гарантирано.

Няма нужда да се разбира за да се обясни - искам 13" ултрабук или 17" работна станция :)

Желая да го ползвам поне толкова часа на батерия, ще го разнасям или ще е закован на бюрото.

Иска ми се да имам толкова USB -та, че да мога да включа принтер, USB памети, телефон, и т.н. едновременно ..

Разбираш какво искам да кажа, аз също не разбирам от яхти или самолети, но ако трябва да си поръчвам - мога да измисля какво искам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Excel,Word,PowerPoint - никога не съм виждал система която да не може да работи с тях, глобално и поне с разминаване до 5 години гарантирано.

Няма нужда да се разбира за да се обясни - искам 13" ултрабук или 17" работна станция :)

Желая да го ползвам поне толкова часа на батерия, ще го разнасям или ще е закован на бюрото.

Иска ми се да имам толкова USB -та, че да мога да включа принтер, USB памети, телефон, и т.н. едновременно ..

Разбираш какво искам да кажа, аз също не разбирам от яхти или самолети, но ако трябва да си поръчвам - мога да измисля какво искам.

Добре да кажем за  работна станция да мога да пускам всякакви устройсва, ако се наложи.И батерията да издържа дълго време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да идете някъде с някой разбиращ от техника и да огледате на живо много лаптопи (не е нужно да закупите след това от там, просто да добиете представа).

За бизнес лаптоп може би е добре да заложите на HP, Dell, Fujitsu ... и то не всяка серия от тези производители.

Според мен на вас ви трябва не повече от 15,6" FullHD (но е добре вие да видите това с вашите очи) процесор с интегрирано графично ядро, 2х8GB памет са предостатъчни и 500-1000GB SSD - тук отново вие най-добре знаете колко ще ви трябва.

Според това колко е важен лапропа за вас, може да се помисли каква гаранция е най-добрата за вас, виждам, че някой предлагат допълнителни екстри - като защита от инцидентни счупвания и поправка в следващия работен ден - да тези неща не са евтини, но вие трябва да прецените това.

Друг аспект е клавиатурата - аз изобщо не харесвам тези малки стрелки нагоре и надолу - вижте дали за вашата употреба това е важно! Оптика - повечето нови лаптопи нямат такава - добре е да знаете това също. Като цяло е наистина добре да знаете какво ви е необходимо и кое може да бъде компромисно. Ако има някакъв друг специализиран софтуер добре е да се знае какъв точно е той.

При бърз преглед се спрях на този

https://www.dell.com/en-us/work/shop/dell-laptops-and-notebooks/new-inspiron-15-laptop/spd/inspiron-15-5510-laptop/smi155w11p1c15011c

сигурно не е най-доброто за вас, дори не съм сигурен дали такава конструкция за отваряне е подходяща за вас. Преглеждайте внимателно, мислете и питайте.

Както виждате този лаптоп идва с лицензиран Win10Pro и обция за ъпгрейд до 11 (която все още не мисля, че е по-добрия вариант за вас към този момент), но това не включва office пакета - трябва да сте наясно там какво правите.

Успех!

Кирилизацията на клавиатурата също е добър въпрос!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И както винаги:

преди 55 минути, plamen_petrov_80 написа:

Стана малко дълго, да нищо конкретно не казах затова ще се повторя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Ти и на Коледа ли ставаш с 3 те букви нагоре?

А ти и на Коледа ли ще дрънкаш само глупости?... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rudy M. написа:

А ти и на Коледа ли ще дрънкаш само глупости?... 

Уча се от "легенди" като теб, определено си модел за подражание ... вижда се от километри ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Уча се от "легенди" като теб, определено си модел за подражание ... вижда се от километри ...

Говориш много (Или пишеш в твоя случай), а не казваш нищо. По-добре като тръгнеш да пишеш някой коментар, в момента, в който си готов, вместо "Добави отговора", то натисни хикса. Това е от една камара време, още когато аз бях по-активен... как пък не се усети за толкова време

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, kyoshinn написа:

Говориш много (Или пишеш в твоя случай), а не казваш нищо. По-добре като тръгнеш да пишеш някой коментар, в момента, в който си готов, вместо "Добави отговора", то натисни хикса. Това е от една камара време, още когато аз бях по-активен... как пък не се усети за толкова време

Ето, ще го напиша кратко:

Питащия да си намери разбиращ човек който да му помогне в избора на хардуера и после да му подготви машината софтуерно. Логично е предварително да си се уговорят за заплащането му. Иначе рискува да даде много пари и напрая да остане разочарован.

Така по-добре ли е?

И още нещо, от предложените лаптопи до сега, кой ти се струва по-удачния за това за което ще го ползва питащия - след като го посочиш обоснови се (+ и - за всеки).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ето, ще го напиша кратко:

Питащия да си намери разбиращ човек който да му помогне в избора на хардуера и после да му подготви машината софтуерно. Логично е предварително да си се уговорят за заплащането му. Иначе рискува да даде много пари и напрая да остане разочарован.

Така по-добре ли е?

Пак пълни глупости :mad: 

Предложил съм модел, който като ниво на хардуер съответства на бюджета, и е с достатъчно възможности, за да не се разочарова питащият. И съм го направил напълно безплатно и безкористно. Готов съм да помогна и със софтуера, ако е необходимо . 

Затова на времето админите ме включиха в "Лига на легендите" - защото се старая да помагам. А не като тебе да сипвам по един кош плява във всяка тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rudy M. написа:

Пак пълни глупости :mad: 

Предложил съм модел, който като ниво на хардуер съответства на бюджета, и е с достатъчно възможности, за да не се разочарова питащият. И съм го направил напълно безплатно и безкористно. Готов съм да помогна и със софтуера, ако е необходимо . 

Затова на времето админите ме включиха в "Лига на легендите" - защото се старая да помагам. А не като тебе да сипвам по един кош плява във всяка тема.

Хайде сега ми кажи, че питащия му трябва външно видео и 32GB RAM! Това, че е дал голям бюджет - къде виждаш ползата им при работа с офис пакета?

Забравих, аз вземам пари за всеки пост тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам пазара, освен Dell, друго читаво няма. И то последните модели 5510/5515. https://www.pic.bg/laptop-dell-vostro-5510-n7500cvn5510emea012205ubu16gb500ssd-233660 или AMD варианта https://www.pic.bg/laptop-dell-vostro-5515-n1001vn5515emea01220116gb-208357 и на място да отиде да пита да му препоръчат, то отново ще е това, просто друго читаво няма 😀 Аз лично бих набил пари и в по-голяма гаранция, защита, оригинален уиндоус и т.н. Но питащия вече да си прецени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, kyoshinn написа:

Аз като гледам пазара, освен Dell, друго читаво няма. И то последните модели 5510/5515. https://www.pic.bg/laptop-dell-vostro-5510-n7500cvn5510emea012205ubu16gb500ssd-233660 или AMD варианта https://www.pic.bg/laptop-dell-vostro-5515-n1001vn5515emea01220116gb-208357 и на място да отиде да пита да му препоръчат, то отново ще е това, просто друго читаво няма 😀 Аз лично бих набил пари и в по-голяма гаранция, защита, оригинален уиндоус и т.н. Но питащия вече да си прецени.

Интересно ... много интересно ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, plamen_petrov_80 написа:

Интересно ... много интересно ...

Аз не знам от къде да те блокирам теб, не че и влизам толкова често, ама пак ще ми е по-приятно без кралското мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, kyoshinn написа:

Аз не знам от къде да те блокирам теб, не че и влизам толкова често, ама пак ще ми е по-приятно без кралското мнение.

Виж какво съм написал аз, виж какво пишеш ти.

Виж кой лаптоп съм предложил аз, после виж твоето предложение.

Коментара е излишен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Виж какво съм написал аз, виж какво пишеш ти.

Виж кой лаптоп съм предложил аз, после виж твоето предложение.

Коментара е излишен.

Аз пределно знам какво си дал ти, едно нищо, поне за автора. Мислиш ли, че човека ще се ориентира по твоя линк ? Аз мога, ама той дали може се съмнявам. Да не говорим, че обикновения човек още като види цена в долари и не български сайт и директно бие хикса, ама ти това не можеш да го проумееш и видиш ли "чакай да пратя линия от официалния сайт, че уж разбирам", както казах, в момента който и да погледне лаптопите за офис дет' се вика, все на това ще се спре, но ти продължавай да натякваш какво си дал. Не ми се искаше аз да ти го казвам, но спри да си избиваш комплексите, че уж всичко знаеш, всичко можеш и що де има електроника си му Бог. Като толкова си знаещ, то ще влезеш, ще прочетеш темата и ще дадеш 1-2 линка примерно, ще кажеш защо и какво е хубавото и до там. Най-много, ако имаш наблюдения върху продукт, който колега е дал, то да кажеш "този модел това му е калпавото", а не по шаблон всеки коментар да ти е "ама що, ама къде, ама какво" 7 накрая един абстрактен модел от сайт, който обикновения потребител няма и да разгледа 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, kyoshinn написа:

Аз пределно знам какво си дал ти, едно нищо, поне за автора. Мислиш ли, че човека ще се ориентира по твоя линк ? Аз мога, ама той дали може се съмнявам. Да не говорим, че обикновения човек още като види цена в долари и не български сайт и директно бие хикса, ама ти това не можеш да го проумееш и видиш ли "чакай да пратя линия от официалния сайт, че уж разбирам", както казах, в момента който и да погледне лаптопите за офис дет' се вика, все на това ще се спре, но ти продължавай да натякваш какво си дал. Не ми се искаше аз да ти го казвам, но спри да си избиваш комплексите, че уж всичко знаеш, всичко можеш и що де има електроника си му Бог. Като толкова си знаещ, то ще влезеш, ще прочетеш темата и ще дадеш 1-2 линка примерно, ще кажеш защо и какво е хубавото и до там. Най-много, ако имаш наблюдения върху продукт, който колега е дал, то да кажеш "този модел това му е калпавото", а не по шаблон всеки коментар да ти е "ама що, ама къде, ама какво" 7 накрая един абстрактен модел от сайт, който обикновения потребител няма и да разгледа 

Направо ми пълниш душата, но не спирай, давай смело, покажи цялата си програма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, tepmu написа:

Не всеки желае да дава 300лв за Windows :)

Аз го показвам просто като идея - какъв хардуер според мен трябва да има машина за толкова пари. Не е задължително да е с Windows, да е тази марка, или от този магазин. Въпрос на личен избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Направо ми пълниш душата, но не спирай, давай смело, покажи цялата си програма.

Казвам ти всичко за тяое добро, ти мисли каквото искаш. Преди не знам колко вече години, май 5-6, когато бях активен тук, то бях същия като теб, мислех, че съм най-добрия и на всяка манджа все аз. После осъзнах, че не съм прав и затова ти го казвам сега, ама файла.. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...