Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Климатик- температури

Препоръчан отговор

Здравейте и честита коледа на всички .В офиса използвам климатик до преди 2 месеца го пусках на 22 градуса .Сега декември като паднаха доста максималните температури под нулата го надух на 25 включва изключва на 5 мин.Въпроса ми е ще се надуе ли много сметката за ток като е на 25 градуса .Някои викат на 22 по икономично идвало да ама според мен не ,  трудно стопля помещението и така според мен се набутвам здраво с ток.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли твоят начин е по правилният. Аз също бих процедирал така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

едик климатик генерира най много икономии когато се върти повече фреона - така че сметката ще е по висока но с малко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В офиса, в който работя "хората" са задали 29С температури, но за сметка на това във вкъщи стоят с ватенки и ушанки.

У нас климатиците 4 броя са на 23С и 24С почти през цялата зима и потреблението е 20кв/дневна - 6-7кв/нощна тарифа.

Въпроса е и какъв клас е климатика и дали е 9, 12, 18ка?

Поздрави и весели празници!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е как никой не разбира работата на термостата, показанията на дистанционното на климатика и т.н.

Това не печката Лъч от село, дето си има 1-2-3-4.

Съвременните устройства се слагат на толкова, колкото искаш да бъдат. Когато го сложиш на 30 градуса, знай това ще стане къде юли месец...

Т.е. след като на 22 е било комфортно - не го пипаш никога.

Бяхме на гости за празниците. Записах показанията на електромера и оставих дистанционното на 21 градуса в 60 кв. м.

Изразходвано е 27 квч дневна и 12 за нощна - само климатик 9-ка и хлдилника (1.70м висок).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да е на 25 градуса в офиса няма окачен таван което е лошо и като е на 22 а на вънка -5 изобщо не се усеща да е включен . Онзи ден го надух на 25 и започна на 5 мин да включва и изключва .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В един друг форум казват така:

"Вдигаш градусите да ти е топло и плащаш колкото дойде или намаляваш градусите, зъзнеш и се радваш на ниските сметки".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.12.2021 г. в 18:46, adersa написа:

Решил съм да е на 25 градуса в офиса няма окачен таван което е лошо и като е на 22 а на вънка -5 изобщо не се усеща да е включен . Онзи ден го надух на 25 и започна на 5 мин да включва и изключва .

Не  зная какво си решил, а още по малко е ясно какво питаш.За капак на всичко и този неясен израз

на 26.12.2021 г. в 18:46, adersa написа:

като е на 22 а на вънка -5 изобщо не се усеща да е включен

който оставя четящия да гадае дали климатика е включвал и въобще как  работи.

Ами започни с марка и модел, за да разберем дали е инвертор и логиката на управление.

Вкл/изкл на 5мин при конвенционален климатик е много лош режим на работа.При инвертор компресора не изключва,но тогава какво се включва и изключва?

Разбира се поддържането на 22гр. безусловно е по-икономично от поддържането на 25.И не се набутваш с повече ток.Усещането за комфорт обаче е индивидуално.Ако няма условия за работа, то самата работа става по-неефективна и така всъщност носи загуби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.12.2021 г. в 23:41, adersa написа:

...

Добави умна розетка с енерго-монитор и в реално време ще гледаш разхода на електроенергия.

умна

Избор богат. Започват от 8$ и стигат до 18$. Зависи от престижа и протокола.
Пример:

пример

Климатик да ме грее е все едно сешуар на тавана и не ме кефи. Ползвам го само през лятото и под 1500кW разход не падам. Грея се с маслени радиатори и то ако падне под +18'С. Компът плюс огънатия монитор стабилно греят стаята  около +24"С 🤣.

Да живее Санта Клаус!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...