Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Блокипан фейсбук профил за 30 дни

Препоръчан отговор

Здравейте, преди повече от 30 дни фейсбук ми брокира профила за 30 дни, които вече изтекоха преди 5 дни, заради нарушение на правилата им  Не знам какви точно правила съм нарушила, а и ровейки се по форумите разбрах, че може някой да те докладва за публикация, която нищо не нарушава и фейсбук пак те блокира / ставало автоматично/. Тъй като за пръв път ми се случва, не съм много наясно. Имаше опция "заявете преглед" и аз заявих. Изписа ми, че докато публикациите ми се разгреждат ще остана блокирана. Искам да попитам някой, който е запознат или е изпадал в подобна ситуация колко време може да отнеме това разглеждане.  Благодаря на всички отзовали се

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Разглеждането" ще трае докато приключи. Единствено от Фейсбук зависи кога ще стане това, и никой друг не може да ти даде информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Страница, за реклама на картините и портретите ми.
Веднъж (много преди пандемията) някой ме тагна, в една група от Добрич, в отговор на въпрос, за добър портретист.
И аз постнах линк към Страницата си, за да видят, как точно рисувам.
На питането отговориха много хора, тагвайки други добрички портретисти.
Някой сметна, че моят линк е нарушил нещо,
или е решил да направи добрина на свой приятел-портретист, измежду другите споменати, тагнати, цитирани ...
(Това са догадки, заради липсата на друга активност и причини към онзи момент)
И Страницата ми изчезна !!! Без никакви обяснения !!! От никого !!!
...
Създадох си нова Страница, създадох и Албуми, напълних ги с картини и портрети.
Почнах да поствам всеки ден по 1 портрет и 1 друга картина
и за около месец събрах около 800 последователи, харесали новата ми Страница.
След около 1 месец, старата Страница се появи. Тя имаше над 3000 последователи, харесали я потребители.
Чета из Фейсбук, че и с Профилите е така, или приблизително така.
Или, може би, малко по-брутално.
Да си знаеш, че на глобалистите са им неудобни теми
като твърде твърд патриотизъм, национализъм, твърде праведно и подробно християнство,
отричане на всякакъв мейнстрийм (BlackLivesMatter, LGBT, САЩ, ЕвроСъюз, МВФ, Световна Банка, СЗО,),
русофилия, антиваксърство, и други от сорта...
Поразмишлявай, къде може да си им пресякла пътя ...
Освен това, Фейсбук си има съвсем оправдани правила против снимки и текстове,
съдържащи или призоваващи към насилие, секс, голота и разни други антирекламни практики ...
И ...да, наскоро получих отчет от Независимите Проверители на Факти, относно една публикация, която цитираше едни неудобни въпроси на един лекар към Правителството. 
Та, подробно ми обясниха верните факти и в какво се състои манипулативното съдържание на оригиналната публикация и нейните версии (вместо "ваксина", да се пише "в@ксина" и много др.)
Споделената публикация я бяха изтрили.
https://proveri.afp.com/http%3A%2F%2Fdoc.afp.com%2F9UR28T-1?fbclid=IwAR0nwyT2Q3gaRZlgAqag50C644EXgtjZdUk3fAqqVxW6SN7Br-6a95QaWl0
https://perma.cc/F2SP-7XDF

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, snood написа:

@Недко, защо не се съветваш с по-големия ти син по тези въпроси?

Само отговарям на въпроса на авторката. Нямам проблеми по тази тема, или нужда от съвет по тази тема, и то от син, който нямам.
Дъщеря ми е доста успешна блогърка, инфлуенсърка и Инстаграмърка със 79,5 К последователи.

преди 1 час, Miglena7 написа:

Искам да попитам някой, който е запознат или е изпадал в подобна ситуация колко време може да отнеме това разглеждане.  Благодаря на всички отзовали се

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ви е че разчитате да правите бизнес с помощта на една система като фейсбук, на която правила не зависят от вас и тези правила доста често ги сменят.  Направете си собствен сайт където да качвате работите си, да ще трябват допълнителни разходи, по наема на сървър, на домейн и разходи по направата и поддръжка на сайта, но няма работата ви да зависи изобщо от благоволението на Зукърбърг и неговите лайненца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ined написа:

Проблема ви е че разчитате да правите бизнес с помощта на една система като фейсбук, на която правила не зависят от вас и тези правила доста често ги сменят.  Направете си собствен сайт където да качвате работите си, да ще трябват допълнителни разходи, по наема на сървър, на домейн и разходи по направата и поддръжка на сайта, но няма работата ви да зависи изобщо от благоволението на Зукърбърг и неговите лайненца.

Не думай. Интернет (поне уеб) е в рецете на наколко коропорации. Дай да видя някой топ сайт, за каквото и да било, без JS на facebook, google, Cloudflare, Amazon или Azure. Има няколко, с многомилионен държавен бюджет, но от правителства - като BBC. Щом Замунда, filmisub и всякакви пиратски сайтове, с огромно, богато и търсено от стотици хиляди ежедневно съдържание, се предадоха в ръцете на горепоменатите... Чакай да пробиеш в бизнеса независимо от Зуки и компания.. Впрочем Зуки е сред "малкото зло".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, ined написа:

Не е ясно дали авторката на темата ползва Фейсбук за бизнес.
Ако имаш пред вид мен, отдавна съм си направил сайт на платформата weebly.com
само, защото тогава не знаех за wix.com (но все още не е късно да си направя и там)
защото и Фейсбук я търпи и предава (в Месинджър) линковете, за разлика от линковете на weebly.com.
Но, трафикът, продажбите и поръчките ми бяха най-вече през Фейсбук Страницата.
Макар, че по принцип ми харесва начина ти на мислене,
не можеш да отречеш, че Фейсбук е най-масовата платформа
и поради това създава съответната масова популярност и продажби ...
(Предлагам да не се отклоняваме от въпроса на авторката на темата, относно Блокиран Личен ФБ Профил !!!)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Miglena7 написа:

Здравейте, преди повече от 30 дни фейсбук ми брокира профила за 30 дни, които вече изтекоха преди 5 дни, заради нарушение на правилата им  Не знам какви точно правила съм нарушила, а и ровейки се по форумите разбрах, че може някой да те докладва за публикация, която нищо не нарушава и фейсбук пак те блокира / ставало автоматично/. Тъй като за пръв път ми се случва, не съм много наясно. Имаше опция "заявете преглед" и аз заявих. Изписа ми, че докато публикациите ми се разгреждат ще остана блокирана. Искам да попитам някой, който е запознат или е изпадал в подобна ситуация колко време може да отнеме това разглеждане.  Благодаря на всички отзовали се

Просто казано, нощо не зависи от Вас, правило има само едно - каквото поиска ФБ, това ще направи. И вие сте се съгласила с това, когато сте се регистрирали. И това "ми блокираха профила" не е вярно. Вие нямате нищо свое във ФБ, там всичко е на ФБ и/или публично, по усмотрение на ФБ. Нямате свой профил, нямате свои снимки или каквото и да било - всичко е на ФБ. Така са го нарекли, по обясними причини, и думите ми се доказват от споразеумението на което сте сложила отметка при регистрация, както и от изминалите 30 дена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, snood написа:

Просто казано, нощо не зависи от Вас, правило има само едно - каквото поиска ФБ, това ще направи. И вие сте се съгласила с това, когато сте се регистрирали. И това "ми блокираха профила" не е вярно. Вие нямате нищо свое във ФБ, там всичко е на ФБ и/или публично, по усмотрение на ФБ. Нямате свой профил, нямате свои снимки или каквото и да било - всичко е на ФБ. Така са го нарекли, по обясними причини, и думите ми се доказват от споразеумението на което сте сложила отметка при регистрация, както и от изминалите 30 дена.

Има правописни грешки, вероятно от мини клавиатурата на екрана на смартфон,
но, по принцип, ми харесва начина ти на мислене !!! Споделям го !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Не ползвам плофила за бизнес. Объркването ми е от това, че ми изписа блокиране за 30 дни, а минаха повече от 30 дни. Затова писах тук какво да очаквам и кога евентуално може да ми го  "разблокират". Доколкото разбрах т.нар. блокиране става автоматично, а самата проверка се извършва от служител на ФБ. Иначе, да съгласна съм, че могат да си правят каквото решат. Просто исках мнение от хора, по - компетентни от мен или такива, които са се сблъсквали с този проблем за колко време са ги "разблокирали" и колко може да трае тази проверка на постовете ми. За да знам колко горе- долу ще отнеме това. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Miglena7 написа:

Благодаря за отговорите. Не ползвам плофила за бизнес. Объркването ми е от това, че ми изписа блокиране за 30 дни, а минаха повече от 30 дни. Затова писах тук какво да очаквам и кога евентуално може да ми го  "разблокират". Доколкото разбрах т.нар. блокиране става автоматично, а самата проверка се извършва от служител на ФБ. Иначе, да съгласна съм, че могат да си правят каквото решат. Просто исках мнение от хора, по - компетентни от мен или такива, които са се сблъсквали с този проблем за колко време са ги "разблокирали" и колко може да трае тази проверка на постовете ми. За да знам колко горе- долу ще отнеме това. 

Е, аз се сблъквах. "Проверки", "доказване на самоличност" и т.н. И реших да взема нещата в свои ръце - набих им всичките домейни в беклистата ми на ДНС-а наедно с ИП-тата у файъруола, за цяла къща, а не само на моите компютри, та и жената и децата отказах от тях, и всичко приключи. Сега никой няма подобни дерзания, няма месинджър, инстаграм и т.н. Изведнъж стана "то не ми се седи на компютъра, няма какво да се прави"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, snood написа:

Щом Замунда, filmisub и всякакви пиратски сайтове, с огромно, богато и търсено от стотици хиляди ежедневно съдържание, се предадоха в ръцете на горепоменатите...

Кой се е предал? Замундите си работят, Арената също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Хакнаха ми профила във феисбук. Получих имейл

Здравейте,
Получихме заявка за нулиране на вашата парола във Facebook. Въведете следния код за нулиране на паролата

Не съм заявявала нулиране на парола.
След 2 минути получих още един имейл:
Здравейте, 
В акаунта ви във Facebook наскоро е осъществено влизане, използвайки код за потвърждение на Понеделник, 20 декември 2021 г. в 5:09 ч. (UTC+02). 

Не съм била аз, разбира се. В имейла има IP адрес, който естествено  не е моя..Писах на администраторите във фейсбук, до този момента нямам отговор.. Направих си нов профил, от който не мога да харесвам, споделям, да пиша коментари... Моля ви, помагайте. Не знам какво да направя..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, thetemplar написа:

Здравейте. Хакнаха ми профила във феисбук. Получих имейл

Здравейте,
Получихме заявка за нулиране на вашата парола във Facebook. Въведете следния код за нулиране на паролата

Не съм заявявала нулиране на парола.
След 2 минути получих още един имейл:
Здравейте, 
В акаунта ви във Facebook наскоро е осъществено влизане, използвайки код за потвърждение на Понеделник, 20 декември 2021 г. в 5:09 ч. (UTC+02). 

Не съм била аз, разбира се. В имейла има IP адрес, който естествено  не е моя..Писах на администраторите във фейсбук, до този момента нямам отговор.. Направих си нов профил, от който не мога да харесвам, споделям, да пиша коментари... Моля ви, помагайте. Не знам какво да направя..

Така, както го описвате, ми изглежда, че първо са влезли в пощата Ви, изискали са нова парола, пак от пощата Ви са я прочели,
веднага са изтрили отговора на Фейсбук и с новата парола са влезли във Фейсбук, но Вие вече не я знаете.

Ако е така, дали няма да стане да си поискате нова парола и да наблюдавате непрекъснато е-пощата си, докато Фейсбук Ви я изпрати ?
Ако вече не са сменили и адреса на електронната поща
за потвърждения и контакти,
от настройките на Фейсбук-акаунта Ви ...

1. Занапред, много внимателно четете е-мейл адресите, от които получавате подобни съобщения.
Аз съм получавал дори мейли, наглед изпратени от мен до мен, със същото име на кутията и пощата. Не знам как го правят.
И веднага писах на администрацията на е-пощата. Българска е.

2. Направете си дълги и сложни пароли на новия Фейсбук-профил, и на нова електронна поща, от големи и малки букви, цифри и други знаци.
За да си ги помните, може да бъдат фрази, които само вие си знаете или няколко думи или имена, подредени по ред, който само вие си знаете
и които букви приличат на цифри и други знаци, ги заменете с цифри и други знаци.  

Може съветът ми да е напълно погрешен. Вече получи смях от вещо лице, така, че съмнявайте се, проверявайте и търсете повече мнения ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че нямам достъп до фейсбук профила си.. Смених си паролата на пощата, но то белята е станала. Писах на администраторите във фейсбук, никой не ми отговори от 20.12 досега. Пускам снимка на съобщението, което ми излиза. 

facebook 1.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, thetemplar написа:

Проблема е, че нямам достъп до фейсбук профила си.. Смених си паролата на пощата, но то белята е станала. Писах на администраторите във фейсбук, никой не ми отговори от 20.12 досега. Пускам снимка на съобщението, което ми излиза. 

facebook 1.jpg

Разбрах, че нямате достъп до профила си.
Идеята ми е, "пред вратата" на профила си, да щракнете на "Забравена парола ?"
При което Фейсбук изпраща нова парола в пощата, която сте записали за контакти.
Но, много вероятно "гостът" вече да е сменил адреса на пощата за контакти. От 20;12 до сега ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Недко написа:

Разбрах, че нямате достъп до профила си.
Идеята ми е, "пред вратата" на профила си, да щракнете на "Забравена парола ?"
При което Фейсбук изпраща нова парола в пощата, която сте записали за контакти.
Но, много вероятно "гостът" вече да е сменил адреса на пощата за контакти. От 20;12 до сега ...

Не стана, излиза същото съобщение за заявен преглед...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Авторката съм. Днес като опитах да вляза във ФБ ми изписа следното съобщение: "Акаунтът ви е забранен". Искам да попитам някой знае ли каква е разликата между "забранен" и "дезактивиран" акаунт, защото в интертет чета обяснения за дезактивиран, но не и за забранен акаунт във Фейсбук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че проверката вече е минала, не сте я издържала, и можете спокойно да забравите за този си акаунт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Rudy M. написа:

Това означава, че проверката вече е минала, не сте я издържала, и можете спокойно да забравите за този си акаунт.

Благодаря за отговора. Дори и да е така не е края на света. Поне за мен. Но защо пък ще ми дава опция да пратя снимка на лична карта. Не че ще изпратя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Miglena7 написа:

Но защо пък ще ми дава опция да пратя снимка на лична карта. Не че ще изпратя...

Има вероятност това да е начинът да Ви върнат акаунта.
Виждал съм информации, или Общи условия, че номер, ЕГН и др. важни данни може да се закрият, задраскат (на файла със снимката) и т.н.
Вероятно им е достатъчен общият вид на картата, знаците на държавата-издател, снимката и имената Ви.
А може и да е начин да Ви попречат да си откриете нов акаунт, знам ли ...
Решението е Ваше ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...