Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Слаб WIFI сигнал от рутера.

Препоръчан отговор

току-що, Стойчев написа:

Глупости. Купуваш си рутер. Правиш му wifi настройка, после сменяш му адреса(ако има нужда) да не съвпада с основният рутер. И накрая му махаш dhcp сървъра. Слагаш го в хола. Кабелът го вадиш от стб-то или телевизора и го слагаш в лан порта на рутер 2, вадиш един пач кабел и си свързваш стб, тв или до 3 устройства може да ползваш по кабел от рутер 2. Това е достатъчно да ти хвърля wifi в хола. Може да спреш wifi на основният рутер, все пак има малко дете.

Какъв рутер би ми препоръчал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Cisco

Тези малко скъпички ми идват. Гледам ги около 300лв.  Разглеждам в момента TP-Link Archer C6 AC1200. Има ги за около 60-70лв.

@JohnTRIVOLTA  все пак препоръча нещо поне AC1200.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Tend написа:

Тези малко скъпички ми идват. Гледам ги около 300лв.  Разглеждам в момента TP-Link Archer C6 AC1200. Има ги за около 60-70лв.

@JohnTRIVOLTA  все пак препоръча нещо поне AC1200.

Бюджет ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Разбирам - 30 кинта и да фърля чак до Копитото...

Недей така!

Да разбирам те какво имаш в предвид, но аз все пак бюджет гоня. А той е до 70-80лв. макс. Затова и питах за този TP Link Archer C6 AC1200 дали си струва в този  ценови диапазон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Tend написа:

Да разбирам те какво имаш в предвид, но аз все пак бюджет гоня. А той е до 70-80лв. макс. Затова и питах за този TP Link Archer C6 AC1200 дали си струва в този  ценови диапазон.

Xiaomi AX1800 е твоят рутер тогава ! ... Да обърнеш внимание , че има 3 бр. лан етернет портове модела!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Tend написа:

Тогава, както бе посочено по-горе - втори някакъв за 40 лева примерно, свързан с LAN кабел и максимално отдалечен от основния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от парите, но най-вече ако след време ще искаш гигабитова скорост от доставчика, по-добре инвестирай в гигабитов. Тп линк най-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички за помощта. Реших за сега да взема рутера на Xiaomi и ще го вържа с lan кабел за основния, но ще изключа и wifi на основния. 

Желая ви хубав ден и бъдете винаги здрави. 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Xiaomi AX1800 е твоят рутер тогава !

Сефте виждам , че тия правят рутери като го гледам на характеристики е добре . Но не се знае колко години ще издържи на натоварване .Аз на рутери винаги разчитам на TP LINK.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, adersa написа:

Сефте виждам , че тия правят рутери като го гледам на характеристики е добре . Но не се знае колко години ще издържи на натоварване .Аз на рутери винаги разчитам на TP LINK.

Че то колегата с този вял нет колко ще го натовари - макс 5% 😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се само да оповестя резултатите от новия рутер на Xiaomi.

Преди със стария рутер скороста на 2.4Gh беше около 5 Mbps

Сега скороста със новия на 5Gh е 60 Mbps.

Даже не е нужно вече да слагам другия рутер било то като екстендер или друго за да повишавам скоростта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...