Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвместимост на РАМ от различни производители.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Понеже и грам не отбирам от рам ще попитам ако има някой вещ в темата да даде малко акъл.Закупих си наскоро нова машинка и поставих само 16 ГБ рам и сега се оказа че ми трябва още 16 но немога да намеря от същият пройзводител.Всички сайтове в БГ я нямат,звънях и питах навсякъде.Та на въпроса - на компютъра ми е поставена следната - Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz Black RGB BL2K8G36C16U4BL.От магазина от който закупих компютъра ми предлагат - G.Skill Trident Z RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz F4-3600C16D-16GTZRC и ми казват че е напълно съвместима с моята но "приятели" ми казват че двете рам нямало да се разбират и незнам си какво и нямало да работи стабилно компютъра ми.Има ли нещо вярно или мога да си взема от G.Skill и да я сложа заедно с CRUCIAL-a.И двете са CL-16 на 3600MHZ но имат разминавания в други стойности който не ми говорят нищо.Не ми се иска да вземам кит 32 директно и да изхвърлям "старата ми".

Благодаря предварително

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Nikolai Kotsev написа:

MSI B450 Tomahawk MAX II

Ето ти лист с паметите, които поддържа това дъно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

Дъното не поддържа този модел на G.Skill.

преди 4 минути, Mr. ?? написа:

Виж тук дали не е твоята памет:

16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz Crucial Ballistix RGB

Мисля че звънях и нямаха но не помня със сигурност понеже звънях на 100 места.Ще пробвам пак в понеделник иначе това е моята точно.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Nikolai Kotsev написа:

Благодаря,

Дъното не поддържа този модел на G.Skill.

Мисля че звънях и нямаха но не помня със сигурност понеже звънях на 100 места.Ще пробвам пак в понеделник иначе това е моята точно.

Благодаря.

Като смесиш две различни кита памет с различни тайминги, не означава че няма да тръгнат паметите. По вероятно е ръчно, ще трябва да направиш настройките , без да използваш XMP.2.0

Памет Crucial Ballistix RGB White DIMM Kit 16GB BL2K8G36C16U4WL

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това какво пише, че официално поддържа дъното, изобщо не го гледай! Мислиш ли, че даден производител на хардуер, ще тества всяка дънна платка поотделно с абсолютно всички марки и модели памети на пазара и ще продължава да тества и след като е приключил поддръжката? Вземаш памет и пробваш, ако не става връщаш. В повечето случай, ако е с подобни параметри, няма причина да не работи и да не е съвместима. Най-много да се наложи ръчно да настроиш тайминги и волтажи, ако искаш по-висока честота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Raze написа:

Това какво пише, че официално поддържа дъното, изобщо не го гледай! Мислиш ли, че даден производител на хардуер, ще тества всяка дънна платка поотделно с абсолютно всички марки и модели памети на пазара и ще продължава да тества и след като е приключил поддръжката? Вземаш памет и пробваш, ако не става връщаш. В повечето случай, ако е с подобни параметри, няма причина да не работи и да не е съвместима. Най-много да се наложи ръчно да настроиш тайминги и волтажи, ако искаш по-висока честота.

То е ясно, че е така, но все пак с тези памети в списъка уж се дава гаранция, че са съвместими.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те може и да са съвместими с дъното, но пак да не са съвместими една с друга, като са различни марки и модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Raze написа:

Те може и да са съвместими с дъното, но пак да не са съвместими една с друга, като са различни марки и модели.

И това го има!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...