Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ресивър за тонколони Sony

Stellina BG
 Сподели

Препоръчан отговор

Не, усилвателчето струва 20-30 до 50-60 лева, устройството DAC трябва да е поне над 100 лева, за да има ефект. Като се добави един по-качествен оптичен кабел, става към 200 лева.

Примерно

https://aliexpress.ru/item/1005003063197475.html?spm=a2g2w.productlist.0.0.14663720z6KIfT&sku_id=12000023704920002

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JKirilov написа:

Но нямат оптичен вход. Почти.

Евтин и сравнително качествен вариант е усилвателче с чипа ТА2020 и някакъв DAC, приблизително 200 лева. Може и по-евтино, но няма да е по-качествен полученият звук!

Дали нямат според теб?

Edifier R1280DB

Edifier имат модели около 200 лв. със оптичен вход, даже някой модели са и с блутут.

Предложените от теб усилватели от TPA2020, който предлагаш в Ali-то са ОК, като цена. Но, като им добавиш и DAC-a  и добро захранване, ще се получи сума пак около 200 лв. (приблизително).

Но, DAC-a ще е доста зле откъм звук и сила сравнен с вградените в активните ОТ.

А при бюджет от 500 лв. по добре е да се спре на добър вариант, който "отвява" всички саундбар-и (отъм звук) в този ценови диапазон и отгоре. (пуснат е по-горе в темата):

Edifier S350DB 2.1 Активни колони

EDIFIER S350DB [SOUND DEMO] _ (Z Reviews)

Бюджетен вариант: ново (без гаранция на усилвателя):

Douk Audio G3  + DAC UM1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да си ги мерим ли? Немаш шанс! ;) Поне се научи да четеш с разбиране: Почти съм написал...

А и съм се опитал да запазя желанието на Стела да си използва старите ОТ.

Аз конкретно съм си сложил две английски ОТ около ТВ и специално съм си купил стар рисийвър Тийк за около 200 лева тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, JKirilov написа:

Искаш да си ги мерим ли? Немаш шанс! ;) Поне се научи да четеш с разбиране: Почти съм написал...

А и съм се опитал да запазя желанието на Стела да си използва старите ОТ.

Аз конкретно съм си сложил две английски ОТ около ТВ и специално съм си купил стар рисийвър Тийк за около 200 лева тогава.

Ама във чужбина са твоите неща.
Ако, ще се плаща и мито и чака 2 месеца какво се получава...

Amp-a който си дал линк е с по бюджетен чип и само 2 x 20 W..

Мисля че авторката а темата може на предложенията в темата и да реши на какво ще се спре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.01.2022 г. в 17:58, JKirilov написа:

Не, усилвателчето струва 20-30 до 50-60 лева, устройството DAC трябва да е поне над 100 лева, за да има ефект. Като се добави един по-качествен оптичен кабел, става към 200 лева.

Примерно

https://aliexpress.ru/item/1005003063197475.html?spm=a2g2w.productlist.0.0.14663720z6KIfT&sku_id=12000023704920002

Благодаря за полезните съвети и съдействие! Извинявам се, че чак сега отговарям, но ми възникна внезапен здравословен проблем и не бях на линия. Ще разгледам примера и дано да се справя сама 🙂

на 28.01.2022 г. в 12:04, Mr. ?? написа:

Ама във чужбина са твоите неща.
Ако, ще се плаща и мито и чака 2 месеца какво се получава...

Amp-a който си дал линк е с по бюджетен чип и само 2 x 20 W..

Мисля че авторката а темата може на предложенията в темата и да реши на какво ще се спре.

Ще прегледам последните ви съвети и примери веднага щом се справя със здравословния си проблем и съм в настроение да продължа да умувам да търся ли стар ресивър за старите си любими колони, но несъвместим с нов тв и подобни, или да мина на нещо и да преценя как ще надграждам във времето. Санремо със сигурност няма да го слушам през колони, но това е положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да обобщя в темата, която е доста изписано и с риск да повторя някой - не съм чел всичко изписано до тук. Въпросните тонколони са служили на аудио система от 90-те години - не висок клас, не high end клас, нямат филтри, от което следва че биха звучали добре на всеки стерео усилвател до 30W изходна мощност. За ресивър ще бъде нужен и субуфер за допълване в нискочестотния диапазон звука. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Stellina BG написа:

Благодаря за полезните съвети и съдействие!  Санремо със сигурност няма да го слушам през колони, но това е положението.

Готова си да даеш 500 лв за усилвател, на който да ползваш стари колони. За тези пари можеше досега да си купиш прекрасна чисто нова микросистема, комплект с колони, и да си слушаш Сан Ремо с кеф. Ама ... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оня Емо ви зарази всичките - ново, та ново...

Ново Порше? Или новите ОТ на

преди 2 часа, Rudy M. написа:

прекрасна чисто нова микросистема

ще са пълни с филтри?:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...