Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

Войната в Украйна

Това е част 1 от дискусията Войната в Украйна.

Featured Replies

преди 2 минути, kirko12 написа:

Косе организираха ПВО-то в Белгород и хрупате марули

 Акции като вашите минават слава богу рядко.  Пак някоя спирка или линейка ще нападнете.

  Я кажи сега за реактивния дрон с обсег 270км :) Смотаняци сте и такива ще останете.

Чудесно е че изядохте стария миризлив тротил нощес 

Комуникационен обект казал губернатора, Кире..

  • Отговори 202,9k
  • Прегледи 7,4m
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Най-популярни публикации

  • Идва Лавров при Путин и съобщава,че през нощта са изнасилили Урсула фон дер Лайен в Брюксел. Путин пита "Цяла Русия ли обвиняват или само мен?"

  • Колев 74
    Колев 74

    Я да Ви почерпя  та белким се успокоите поне на празника. Пожелавам ви живот и здраве и от дясно и от ляво. 24 часа - МИР И ЛЮБОВ

  • crazy katon
    crazy katon

    Днес укроуродите отново убиха хора в Донбас ... с тяхно или мериканско оръжие, няма значение, има значение, че убиват предимно беззащитни хора. Но това не е новина, новина е, че руснаците са избомбили

Публикувани изображения

Косе

  без американското джепане сте без топки, боксова круша. В момента хабите резерва и се дървите.

Хората ви казаха да си налегнете парцалите и да си трайкате,

Представям си след месец какъв балон ще сте :)

Ако ще 3 обекта да ударите - след това ще горят заводи и ПВО.

Шойгу час през час ходи по заводите и пита как могат да увеличат пво-производството. Ще ви изпият соса другарче.

И 7 милиона китайски пръчки да залепите - все тая.

Нефтодоларите са при Путин, при вас има чушки.

"НАТО отчаяно иска да попречи на Русия да подсигури цялата територия на изток от река Днейпър.

d9c740bc-4db8-44b1-a4af-593f7363157f_100

До този момент страните от НАТО са позволили престъпната дейност на Украйна и не са понесли никакви последствия.

Те тълкуват неуспеха на Русия да отговори като признак на слабост. Те бъркат търпението с невежеството. Като се има предвид нарастващите сътресения в Киев, докато борбата за контрол между  Зеленски и Залужни се разгорещява, руснаците изглеждат доволни да продължат стратегията си за изтощение, тъй като систематично демонтират украинската армия.

Русия обаче се радва на неочаквана полза - НАТО също се демилитаризира."

 

преди 1 час, attj написа:

При нас в България  има хиляди бежанци - украински руснаци.  Те са ни като нападнали,  бягайки от безобразията на бандеровските хохли.   Руснаци от РФ - за да ни посетят, трябва да пътуват през Турция.   Излиза им златно да си посещават имотите в България.    Бандеровците са причина за всички усложнения.   Заради идеите си за НАТО.      

Да се сърдят на Путлер.

Путлер нахлу

преди 3 минути, glen написа:

Те тълкуват неуспеха на Русия да отговори като признак на слабост. Те бъркат търпението с невежеството. Като се има предвид нарастващите сътресения в Киев, докато борбата за контрол между  Зеленски и Залужни се разгорещява, руснаците изглеждат доволни да продължат стратегията си за изтощение, тъй като систематично демонтират украинската армия.

Русия обаче се радва на неочаквана полза - НАТО също се демилитаризира."

 

Стратегия на изтощение се прави когато имаш минимални загуби.

преди 35 минути, kirko12 написа:

Нефтодоларите са при Путин, при вас има чушки.

Ама как така ? Нали бута долара?

преди 35 минути, kirko12 написа:

Косе

  без американското джепане сте без топки, боксова круша. В момента хабите резерва и се дървите.

Хората ви казаха да си налегнете парцалите и да си трайкате,

Представям си след месец какъв балон ще сте :)

Ако ще 3 обекта да ударите - след това ще горят заводи и ПВО.

Шойгу час през час ходи по заводите и пита как могат да увеличат пво-производството. Ще ви изпият соса другарче.

И 7 милиона китайски пръчки да залепите - все тая.

Нефтодоларите са при Путин, при вас има чушки.

Кире, всичко по ПЛАНА ли е? За какво са му долари - нали не струват и ей сега ще се сринат.

Ванката

  Кога стана експерт :)

Обясни това на Сирски който контраатакува в Авдеевка и мори населението.

Когато минете в глуха отбрана - тогава си отвори жълтата човка.

И да те попитам 

  Къде са кинтите ?

Реджепчо 

  Европа не може да ви помогне - скопена е :)

 

преди 10 минути, kirko12 написа:

Ванката

  Кога стана експерт :)

Обясни това на Сирски който контраатакува в Авдеевка и мори населението.

Когато минете в глуха отбрана - тогава си отвори жълтата човка.

И да те попитам 

  Къде са кинтите ?

Аз не съм експерт, само констатирам фактите. Ако това е целенасочена тактика на Путин, значи е иди*т и не цени живота на руснаците.

преди 5 минути, kirko12 написа:

Европа не може да ви помогне

Само БВП на Италия е колкото БВП на Русия.

Как си я представяш мухосранската икономика да издържи срещу високотехнологичните европейски мощности ?

преди 3 минути, Реджеп Иведик написа:

Само БВП на Италия е колкото БВП на Русия.

Как си я представяш мухосранската икономика да издържи срещу високотехнологичните европейски мощности ?

Ама в евро и долари , ама те не струват. Кажу му бре @kirko12 , друго си е в банани :)

преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

Как си я представяш мухосранската икономика да издържи срещу високотехнологичните европейски мощности ?

Къде ги видя тези мощности? Обикновени снаряди не успяха да доставят в срок, какво остава за нещо наистина високотехнологично

С такива тежки финансисти няма да споря

  Но обикновения украинец почна да подозира нещо ...

 

IMG_20240207_180727_627.jpg

За разлика от България Гърция отказа да дари ракети за C-300 на Украйна : Няма да рискуваме отбраната си

 
06.02.2024
 
 
 
За разлика от България Гърция отказа да дари ракети за C-300 на Украйна : Няма да рискуваме отбраната си Система за ПВО С-300ПМУ1, снимка: МО на Гърция

Гърция няма да изпраща ракети за зенитната система за противовъздушна отбрна С-300 в Украйна, заяви Павлос Маринакис, говорител на гръцкото правителството, цитиран от Parapolitika.

„Трябва да има граница на фалшивите новини, особено когато са свързани с интересите на страната и нейния международен имидж. Няма такова нещо и категорично го отричам. Нямаше дори никакво намерение Гърция да рискува отбраната на страната“, заяви говорителят.

Слуховете, че Атина може да прехвърли своите системи за противовъздушна отбрана С-300 в Киев, се появиха на фона на новината, че САЩ са предложили да се разгледа възможността за доставка на Украйна на определено количество съветско/руско оръжие и военна техника, които гръцките въоръжени сили имат в своите активи.

Изявлението на Маринакиз се отнася не само до системата за противовъздушна отбрана С-300ПМУ-1. Гърция има и други системи за противовъздушна отбрана на въоръжение: „Тор-М1“, „Оса-АКМ“, както и системите за противовъздушна отбрана ЗУ-23-2 в размер на повече от 500 единици, но редица от тях са инсталирани на БМП-1, отбелязва Defense Express.

Въпреки че е вероятно Гърция да продължи да бъде непоколебима по въпроса за прехвърлянето на оръжие в Украйна, „САЩ й предлагат доставката на военно-транспортни самолети, двигатели за патрулни самолети и десетки бойни машини на пехотата „Брадли“ (безплатно), както и продажбата на три фрегати“ в замяна на прехвърлянето на „излишък от оръжие“ в Киев, се казва в публикацията.

В изявлението си Павлос Маринакис посочи, че както системата С-300, така и системите за противовъздушна отбрана Tor-M1 и OSA-AKM, закупени по-рано от Русия (някои OSA-AKM бяха получени от Атина от Германия), не могат да бъдат доставени/продадени, тъй като „има голям правен проблем и Русия може да се обърне към международни съдилища за нарушаване на условията на сертификата за краен потребител“.

Athens News цитира изявление на руските власти, в което се посочва, че всяко възможно решение за прехвърляне на С-300, Tor-M1 или OSA-AKM на Украйна би било прието като враждебни действия, което, „засилва решението на Гърция да не доставя тези системи на Украйна“.

За разлика от гръцките власти, управляващите в България гласуваха решение за изпращане на ракети за C-300 на Украйна, тъй като били „дефектни“, а нямало как да искат замяната им от МО на Русия, или с изтичащ срок на годност.

преди 14 минути, kosyo написа:

Потери нет!

Затова ли Върховната Рада прие днес на първо четене скандалния законопроект за моГилизация, според който още поне нови 500 000 хохли трябва да бъдат изпратени насила в месомелачката?!

Столтенберг казва ли нещо за "потерите" на Бандеристан?!

 

Грузия: Украйна иска да пренесе войната на наша територия

 

Иракли Кобахидзе СНИМКА: Ройтерс Иракли Кобахидзе СНИМКА: Ройтерс

Номинираният за грузински премиер Иракли Кобахидзе обвини днес Украйна, че иска да пренесе войната на грузинска територия, след като властите на Грузия заловиха камион с експлозиви, пътуващ за Русия, предаде Ройтерс.

Грузинската Служба за държавна сигурност заяви вчера, че е заловила тайна пратка с експлозиви, пътуваща за руския град Воронеж и скрита в акумулатори, която е преминала от Украйна през територията на Румъния, България и Турция.

 

Инцидентът напомня взривяването на Кримския мост през октомври 2022 г., за което Москва твърди, че е извършено от Киев с използването на експлозиви, скрити в камион, изпратен от Украйна и преминал отново през няколко трети страни, предаде БТА. 

"Това за пореден път потвърждава нещо, което високопоставени представители на украинското правителство по принцип открито заявяват, че са искали и вероятно все още искат: втори фронт в нашата страна", каза номинираният за грузински премиер, цитиран от "Интерпреснюз".

Кобахидзе беше номиниран за приемник на Иракли Гарибашвили, който подаде оставка като министър-председател миналата седмица, за да позволи на управляващата от 2013 г. в страната партия "Грузинска мечта" да номинира нов кандидат за премиер на изборите тази година.

Украинското посолство каза, че разглежда обвиненията на грузинската Служба за държавна сигурност, "отнасящи се до участието на украински граждани в незаконни дейности" и призова Тбилиси да не политизира инцидента, посочва Ройтерс.

преди 16 минути, Flashback написа:

Затова ли Върховната Рада прие днес на първо четене скандалния законопроект за моГилизация, според който още поне нови 500 000 хохли трябва да бъдат изпратени насила в месомелачката?!

Столтенберг казва ли нещо за "потерите" на Бандеристан?!

 

Е няма то и на видеата няма, тия дни се разсипаха пак да няма. Един 3 молитви направи на дрона преди да помисли че дървото ще го спаси.

И тука няма загуби:

 

РуZката техника трябва периодично да се подгрява:

 

 

175 студента :)

 

Нека се учат да работят със поялник и въглеродни влакна

Ех колко е готино да го напиша това :)

 Косе ако американците не отпуснат пари другия месец няма да имате ПВО, хаймарсови ракети че и обикновени снаряди.

Ще останете на обикновени дрони - най хубавите - украински.

Европа хаймарс не прави, може да ви даде някакъв отпадък - евентуално.

Гледам в Полша  директно конфискуват пари за да ви ги дадат -така сте закъсали.Та да видим април дали пак ще сте толкова ербап .

Айде дронвай - Шойгу ще си купи станции за заглушаване. Путин с един подпис ще даде кинти :)

Реджепчо - готин готви пепел.

Ванката - кажи сега - взе ли 8 клас или те върнаха в началните.

ПП

 В момента тече жалък напън да вкарате някоя ракета в Белгород.

 Май урока от вчера не е усвоен .

преди 58 минути, Реджеп Иведик написа:

Само БВП на Италия е колкото БВП на Русия.

И как аджеба БВП на Италия грее прокси полигона?!

Джепе, къде са кинтите?

Politico пише, че "спасяването" на Украйна от ЕС на стойност 50 милиарда евро за период от 4 години по същество са трохи и няма да решат нищо. В същото време Международният валутен фонд изчислява, че бюджетният дефицит на Украйна ще надхвърли 40 милиарда долара само тази година.

Politico: 50-те милиарда евро на ЕС за Украйна на практика са нищо

След като републиканците осуетяват усилията на САЩ да одобрят 60 милиарда долара за Киев, Европа е изправена пред още по-голяма сметка. Какво следва?

Финансовите нужди на Украйна нарастват с всеки изминал ден, докато неразрешимата война с Русия се проточва вече трета година, а Западът - и Европа в частност - се сблъскват с неудобната истина, че ще трябва да платят още много. 

ЕС смяташе, че може да разчита на САЩ поне за значителен принос към поддържането на Украйна в добро финансово състояние. Но неспособността на президента Джо Байдън да прокара през Конгреса пакет от 60 млрд. долара военна помощ не само оставя опустошената от войната страна на произвола на съдбата в момента, но и е може би предзнаменование за това, което може да донесе президентството на Доналд Тръмп. Това само засилва опасенията в средите на ЕС, че блокът ще трябва да поеме по-голямата част от разходите на Киев. 

Докато 50-те милиарда евро на ЕС са предназначени за разгръщане в периода до 2027 г., Международният валутен фонд оценява недостига на средства за Украйна на повече от 40 милиарда долара само за тази година.

За Киев един от най-големите рискове е, че недостигът на помощ вероятно ще го тласне по инфлационния път на печатане на значителни суми нови пари.

"Всички осъзнават, че 50 млрд. евро не са достатъчни", каза Йохан Ван Овертвелд, белгийски консерватор, който председателства бюджетната комисия на Европейския парламент. "Европа осъзнава, че трябва да увеличи усилията си." И под това той има предвид намирането на пари от другаде.

Според оценки на Световната банка дългосрочните нужди на Украйна от възстановяване възлизат на 411 млрд. долара.

Един от плановете за набиране на парични средства за Украйна, който се проучва от САЩ и други страни, е да се конфискуват активи на стойност над 200 милиарда евро, замразени главно в ЕС след нахлуването на Путин.

Но този план е съпътстван от трудности. Срещу него вече се противопоставят трите най-големи държави в блока - Германия, Франция и Италия - защото се притесняват от правните и финансовите последици, включително отлив на инвеститори от Еврозоната и загуба на доверие в еврото, и че това ще накара Путин да отвърне с кибератаки.

Киев разчита на западни заеми и безвъзмездни средства за покриване на основни социални разходи, като заплатите на държавните служители, медицинските и образователните работници.

Международните финансови органи алармираха, че спирането на западната подкрепа за Украйна би означавало катастрофа за разкъсваната от война страна.

Ръководителят на EBRD Одил Рено-Басо заяви, че съществува "реален риск" намаляването на чуждестранната подкрепа за Киев да доведе до рязко покачване на инфлацията в Украйна.

Гавин Грей, ръководител на мисията на МВФ в Украйна, многократно е предупреждавал западните съюзници, че изтеглянето на помощта от Украйна ще предизвика финансов хаос в страната.

Но политиката на Европа е трудна. Комисарят по бюджета на ЕС Йоханес Хан заяви пред репортери през декември, че "мнозинството от държавите членки също бяха пределно ясни в различни дискусии, че "сделки за финансиране на Украйна, които не са съчетани със споразумения за европейските разходи в други области, "също няма да бъдат приемливи".

Това напрежение ще отвори отново най-голямата разломна линия в ЕС: Между тези, които твърдят, че Русия трябва да бъде победена, и тези, които искат да се сложи край на войната, дори и без украинска победа. Засега последният лагер е само шепот в коридорите на властта, но гласовете му ще стават все по-силни с нарастването на сметките.

https://www.politico.eu/article/eu-ukraine-aid-war-50-billion/

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

Голям чаршаф простотии

Aха, "Политико" пише "простотии", щото не пасват на твоята тъпа и отдавна пробита бандеровска пропаганда. 

Свиквай с "простотиите", демек истината, киевският терористичен режим го чакат тежки времена! :)

Реджепчо ти си простака готин.

Когато тръгнете в атака (никога повече) ми пей Слава Украине.

Да видим как ще върнете наборниците в Крайна :)

Смотаняци . Хем голями - хем посрани.

Помни - Нам пизда !

ще ви бомбят по график, а Буданов ще търси балъци да палят супермаркети .

 

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Разглеждащи това в момента 1

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.