Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо не мога да гледам онлайн телевизия БТВ с браузър Гугъл Хром? С Мозила нямам такъв проблем

liusien
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Не знам дали тук е мястото за проблема ми, но ще го напиша. Ползвам браузъра на Гугъл Хром по ред причини. Обаче не мога да пусна онлайн телевизия БТВ, а също така, когато във Фейсбук има препратка към същата телевизия да се види техен клип, рекламите им вървят без проблем, но същинския видеоклип не тръгва - стрелката на плеъра е задраскана и не е активна! Определено става въпрос може би до някаква настройка, но не съм силен в компютърната техника и не знам къде и какво да променя за да се оправи проблема! На екрана се изписва надписът от снимката по-долу... Моля за помощ и съвет!!!  Благодаря ви!...

Без име.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, liusien написа:

ред причини.

например? Аз не го ползвам и нямам проблеми с нищо, ползвам waterfox (firefox базиран) и ms edge (който е chrome базиран, но се води по-бърз и ползващ по-малко ресурси, въпреки че не съм правил сравнения). Иначе, сега пробвах https://btvplus.bg/live/ през google chrome и си работи нормално.

С друг браузър имаш ли проблем? В България ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Петър Ангелов написа:

Нещо линк да дадеш?

Без значение е линка. Каквото и да поискам да гледам на сайта на телевизия БТВ, ми излиза надписа от предния ми пост!  Има нещо в настройките на браузъра, но не ми е ясно какво да направя! Ето примерен линк:

https://btvplus.bg/live/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи без проблем. Все още не си отговорил на въпросите ми. Като не искаш, оправяй се както знаеш. Все пак не съм врачка, да знам какъв браузър ползваш, каква ОС и билд, какъв интернет и дали си в България или в чужбина. Говори с доставчика си за проблема, който имаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В една друга тема го бореха същия проблем и там пишеше че е от някакви кодеци на Хрома

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам chrome да има опция за инсталиране на кодеци. Моя chrome е vanilla, дори добавки нямам и нямам проблем с гледане на btv онлайн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

например? Аз не го ползвам и нямам проблеми с нищо, ползвам waterfox (firefox базиран) и ms edge (който е chrome базиран, но се води по-бърз и ползващ по-малко ресурси, въпреки че не съм правил сравнения). Иначе, сега пробвах https://btvplus.bg/live/ през google chrome и си работи нормално.

С друг браузър имаш ли проблем? В България ли си?

Да, в България, в София съм! В заглавието на темата написах, че с Мозила нямам проблем! Нея пък не я ползвам, защото е много бавен браузър, а при възпроизвеждане на видеоклипчета във Фейсбук, много засича плеъра, а много често започва възпроизвеждането и след около 5-6 секунди спира и не може да продължи! При мен най-лошото е, че не съм първа младост, а и не ми е било нужно да изучавам компютъра както днес го правят младите хора! Явявам се активен потребител, но поддръжката на машината ми е почти непозната!.... Нямам идея защо при Вас тръгва, а при мен не иска. Да не би пък да не съм качил някоя програма и от там да идва проблема? Ще кача снимка на програмите с които работи в момента компютъра - дано намерите някаква основна липсваща програма, която не съм качил, евентуално!..... 

Без име 0.jpg

преди 1 час, The Rage написа:

BTV (bg-gledai.live)

Иска регистрация-20 секунди.

п.п.И аз съм с edge / waterfox.

Направих регистрация и телевизията тръгна. Въпроса сега е, че когато искам да гледам клип от което и да е предаване на телевизията, примерно пропуснал съм новините, плеъра не тръгва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ползвай браузър, който работи, ако трябва само за btv, за другите неща си ползвай chrome. Проблема може и да е от ОС, която ползваш - горната картинка ми прилича на windows 7? Инсталирани ли са всички обновления, които са налични? Пробвай да спреш антивирусната или да и зададеш изключение за chrome (аз съм с windows 10, не ползвам антивирусни, вградения windows defender съм го деактивирал). Пробвай и с друг browser (не е като да няма варианти).

8+ Best Browser for Windows PC in 2022 for PC and Laptops (browserhow.com)

Fix: The Media Could Not be Loaded, Either Because the Server or Network Failed or Because the Format is Not Supported - Appuals.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, liusien написа:

Без значение е линка. Каквото и да поискам да гледам на сайта на телевизия БТВ, ми излиза надписа от предния ми пост!  Има нещо в настройките на браузъра, но не ми е ясно какво да направя! Ето примерен линк:

https://btvplus.bg/live/

image.png.aef479c5969eba44f43ed75b1ca7b5fd.png

Нулирай настройките ако не се получава.

Chrome е актуален
Версия 100.0.4896.127
Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Raze написа:

Ами ползвай браузър, който работи, ако трябва само за btv, за другите неща си ползвай chrome. Проблема може и да е от ОС, която ползваш - горната картинка ми прилича на windows 7? Инсталирани ли са всички обновления, които са налични? Пробвай да спреш антивирусната или да и зададеш изключение за chrome (аз съм с windows 10, не ползвам антивирусни, вградения windows defender съм го деактивирал). Пробвай и с друг browser (не е като да няма варианти).

8+ Best Browser for Windows PC in 2022 for PC and Laptops (browserhow.com)

Fix: The Media Could Not be Loaded, Either Because the Server or Network Failed or Because the Format is Not Supported - Appuals.com

Да, с Win 7 съм в момента! Антивирустната ми програма е Avast - Free. До момента така си играех, като пускам Мозила и през нея да гледам, но не е удобно така. Друго е като има препратка и цъквайки върху линка, веднага да тръгне видеото, а не - да копирам линк, а след това да го търся с друг браузър! ОС е във вида, в който съм я свалил от нета... Забранил съм ъпдейта, защото в противен случай ще ми блокират компютъра!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, liusien написа:

Да, с Win 7 съм в момента! Антивирустната ми програма е Avast - Free. До момента така си играех, като пускам Мозила и през нея да гледам, но не е удобно така. Друго е като има препратка и цъквайки върху линка, веднага да тръгне видеото, а не - да копирам линк, а след това да го търся с друг браузър! ОС е във вида, в който съм я свалил от нета... Забранил съм ъпдейта, защото в противен случай ще ми блокират компютъра!

Аз също съм с Windows 7 но без Аваст - ползвам друга защита.

Нулирай настройките на браузъра и пробвай отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, nikssi написа:

image.png.aef479c5969eba44f43ed75b1ca7b5fd.png

Нулирай настройките ако не се получава.

Chrome е актуален
Версия 100.0.4896.127

Нищо не съм пипал в настройките на браузъра! А и не знам от къде става нулирането... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Raze написа:

Ами ползвай браузър, който работи, ако трябва само за btv, за другите неща си ползвай chrome. Проблема може и да е от ОС, която ползваш - горната картинка ми прилича на windows 7? Инсталирани ли са всички обновления, които са налични?

Е , стига с тия обновления бре. Хайде да не показвам какви никакви няма на компа ми и то не от вчера ...

Нищо не съм пипал в настройките на браузъра! А и не знам от къде става нулирането... 

711428906_.JPG.1c5f60881f3cf091cc0f80f1ceda5cf7.JPG

преди 3 часа, liusien написа:

Без име.jpg

https://www.google.com/search?q=The media could not be loaded%2C either because the server or network failed or because the format is not supported.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, nikssi написа:

Е , стига с тия обновления бре. Хайде да не показвам какви никакви няма на компа ми и то не от вчера ...

711428906_.JPG.1c5f60881f3cf091cc0f80f1ceda5cf7.JPG

https://www.google.com/search?q=The media could not be loaded%2C either because the server or network failed or because the format is not supported.

Нулирах браузъра, но пак не тръгва телевизията! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikssi написа:

Посетих сайта. Направи ми впечатление следното: "...

4. Деактивирайте или активирайте VPN

Въпреки че VPN мрежите защитават вашата поверителност, те понякога могат да попречат на вашето сърфиране. Така че, ако осъществявате достъп до видеото, докато VPN е активиран във вашия браузър, деактивирайте го. Тази корекция работи и по обратния начин, така че можете да получите достъп до видеото, като използвате VPN, ако не сте го използвали преди."

Имам последна молба - къде да погледна за въпросното VPN? Всичко друго в съветите написани в линка съм ги направил...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, liusien написа:

Направих регистрация и телевизията тръгна. Въпроса сега е, че когато искам да гледам клип от което и да е предаване на телевизията, примерно пропуснал съм новините, плеъра не тръгва!

Сори,аз съм те/се подвел.VPN-не търси,нямаш.Ако имаш adblock,изключи го.Само за сайта на БТВ.Виждам видео-драйвър от десет години...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да се копират връзки или каквито и да е подобни гимнастики. Запамети си връзката на телевизията в bookmarks toolbar-а и имаш точно 2 клика - отваряш браузъра и цъкваш на връзката.

Виж и в настройките на chrome - privacy and security/site settings въпросния сайт да не би да има някакви забрани.

преди 9 часа, nikssi написа:

А откъде си сигурен, че неговата версия на ОС не е по-стара от твоята?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

А откъде си сигурен, че неговата версия на ОС не е по-стара от твоята?

до колкото помня,  през 2020-та година бяха дали 18 месечно предупреждение-предизвестие, че спират поддръжката на гугълхром

преди 10 часа, liusien написа:

Нулирах браузъра, но пак не тръгва телевизията! 

пробвай със стара версия 
примерно с :
https://www.centbrowser.com/

преди 11 часа, liusien написа:

примерно пропуснал съм новините, плеъра не тръгва!

https://www.seirsanduk.us/btv-hd-online?player=2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, The Rage написа:

Сори,аз съм те/се подвел.VPN-не търси,нямаш.Ако имаш adblock,изключи го.Само за сайта на БТВ.Виждам видео-драйвър от десет години...

Не съм инсалирал adblock! Когато търсих драйвер за видеокартата, попаднах на този, който съм качил... Може ли насока за по-нов?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм инсалирал adblock! Когато търсих драйвер за видеокартата, попаднах на този, който съм качил... Може ли насока за по-нов?

Driver Booster

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, The Rage написа:

Благодаря! Инсталирах програмата, а тя поправи каквото е преценила за нужно. Единствено ми изтри драйвъра на LAN картата на дънната платка, но го възстанових и всичко си дойде на мястото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...