Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гледа ли някой през моят личен монитор?

adyy
 Сподели

Препоръчан отговор

• Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Популярни дни

В действителност нещата за следене на даден компютър се вземат от доставчика на интернет. 

Всяка мрежова карта има идентификационен номер, но хакерите не се занимават с индивиди. 

Трябва да ти обърна внимание и на следното: Има отделна дума за злонамерени хакери - кракер. Те не са "словоохотливи" и едва ли ще ти кажат какво са ти сложели на компютъра. 

Ако си с лицензен софтуер и не си посещавал съмнителни сайтове от където да си инсталирал някакъв софтуер, то не би следвало да се притесняваш. 

За да задаваш този въпрос (да повдигаш тема), то, до колко компютъра ти е конфигуриран законно?! Самият ти си съмнителен .... 

Не би следвало, ако си порядъчен да се притесняваш от хакери. Да считаш, че някой нарочно ще тръгне да ти прави "мръсно" е признак на някакъв психологически проблем или, че самият ти не си добронамерен. 

п.п. Ако има някаква инсталирана програма за отдалечен достъп до компютъра ти е възможно някой да ти гледа монитора, но теб не може да види, стига да не си слагал лични снимки в компютъра си ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, adyy написа:

Във facebook или от форум може ли да бъдат взети някви неща с които хакер да ми проследи компютъра?

Може най лесно и често се използва фишинг атака

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, dioib написа:

В действителност

си написал много глупости!

преди 22 минути, dioib написа:

не си посещавал съмнителни сайтове от където да си инсталирал някакъв софтуер, то не би следвало да се притесняваш. 

Може да посетиш редовен легитимен сайт, който е компроментиран и пак "да лепнеш" нещо

преди 26 минути, dioib написа:

В действителност нещата за следене на даден компютър се вземат от доставчика на интернет. 

Смях! Как се вземат? С молба в 3 екземпляра?

преди 24 минути, dioib написа:

до колко компютъра ти е конфигуриран законно?

Как се конфигурира компютър незаконно, м?

преди 21 минути, dioib написа:

Има отделна дума за злонамерени хакери - кракер

Грешка - кракерът се занимава с кракване на софтуер...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, цър-вул написа:

Смях! Как се вземат? С молба в 3 екземпляра?

:) 

Не е точно молба ... 

Мене неме  притеснява, че изписвам глупости. ;) Все пак умните се учат и от чуждите направени глупости. :) 

Благодаря ти, че ме развесели! 

п.п. Сега си опреснявам "погубените" знания по това:

image.png.eef8879bf0e56d9cf9167d9d514e3fc7.png

Мда ... голяма глупост е, но какво да се прави ... уви ... почвам отново от нулата ... Определено с възрастта се вдетинявам и се радвам, че отново имам ентусиазма си от детските години, когато всичко свързано с компютрите ме забавляваше и не ме интересуваха дали ще ми гепят софтуера който пишех ... :) Ех ... да .... носталгия, носталгия ... :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, adyy написа:

Във facebook или от форум може ли да бъдат взети някви неща с които хакер да ми проследи компютъра?

Фейса,може да ти вземе,последните мозъчни клетки.И когато започнеш,да мажеш форумите с едно и също-тогава,имаш сериозен проблем.

Най-дабре,изключи камери,компютри и т.н.И се научи да...Плетеш примерно.Как бяха "Пачи крак","Ажур","Гучи","Фистон бод".

И ако все пак държиш,да си онлайн-има достатъчно софтуер,за почистване и предотвратяване на атаки.Задавай правилните въпроси.

пп За да седне някой,да се занимава с теб(защото си е работа),трябва да си интересна-политически или портфейлно.Ако имаш по-малко от ххххххлв,никой няма да те търси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвет по търговия и технологии 

Този форум е от решаващо значение за глобалното лидерство по редица ключови въпроси“, написа в Twitter Вестагер.

Американският търговски представител Катрин Тай също заяви, че съветът ще обсъди общите предизвикателства.

Съветът се събра за първи път на 29 септември в Питсбърг. Тогава присъстваха държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен, министърът на търговията Джина Раймондо, Тай, както и еврокомисарят по търговията Валдис Домбровскис и Вестагер.

Една от целите на организацията е създаването на по-единен подход към ограничаване влиянието на технологичните гиганти, както и определянето на стандарти и правила за 21 век. 

преди 3 часа, The Rage написа:

Фейса,може да ти вземе,последните мозъчни клетки.И когато започнеш,да мажеш форумите с едно и също-тогава,имаш сериозен проблем.

Най-дабре,изключи камери,компютри и т.н.И се научи да...Плетеш примерно.Как бяха "Пачи крак","Ажур","Гучи","Фистон бод".

И ако все пак държиш,да си онлайн-има достатъчно софтуер,за почистване и предотвратяване на атаки.Задавай правилните въпроси.

пп За да седне някой,да се занимава с теб(защото си е работа),трябва да си интересна-политически или портфейлно.Ако имаш по-малко от ххххххлв,никой няма да те търси.

Обаждат се от Delimano и Топ шоп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, The Rage написа:

По монитора ли?

С пазаруване онлайн с покупката примерно искат телефон и правят промоции за лоялен клиент, а примерно има само една покупка и предлагат клубна карта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, adyy написа:

С пазаруване онлайн с покупката примерно искат телефон и правят промоции за лоялен клиент, а примерно има само една покупка и предлагат клубна карта

Явно,аз ще трябва...Ще пробвам,на твоя език.

При посещение,на всеки един сайт(без значение),на секундата ти се записва ip,os...Както тук-може да си направиш сто акаунта,просто те виждат,че си ти.А като натиснеш приемане на бисквитки,вече могат,да се разпореждат,с трети страни(реклами и т.н.).Напълно нормално е,да те зарибяват с оферти.Съгласила си се(с бисквитките).Така че,излез от филма и се наслаждавай на живота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, adyy написа:

Не! Единственият хакер си ти самият, ако не знаеш какво правиш и нямаш компютърна култура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Bubbles написа:

Абе ти да'н си съседа на поничката?

Нещо такова ще е май!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Нещо такова ще е май!

:offtopic_s:МИ, ходи налей акъл или друго ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, dioib написа:

:offtopic_s:МИ, ходи налей акъл или друго ... :) 

Няма смисъл!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Няма смисъл!

По-важното е да опиташ. ;) Не храни надежда, но то е в зоната на хазарта, та, остани в зоната hard. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, dioib написа:

По-важното е да опиташ. ;) Не храни надежда, но то е в зоната на хазарта, та, остани в зоната hard. ;) 

Не, няма смисъл. Човек обича да е жертва и да му съчувстват, отколкото да се хване в ръце. Ако постващият прочете малко ще разбере, че темата му е смешна. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма смисъл.

Един мой познат, който се занимава с hardware, се наложи да прави и софта, та => Срамна работа няма. -> Парите са без мирис ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dioib написа:

Един мой познат, който се занимава с hardware, се наложи да прави и софта, та => Срамна работа няма. -> Парите са без мирис ... 

Не ме разбрахте сър. Няма смисъл да обяснявам на някой, че няма как да го следят просто така. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Не ме разбрахте сър. Няма смисъл да обяснявам на някой, че няма как да го следят просто така. 

Да, така е, но не това е целта ми.

Давам ти друга гледна точка, а не търся разбирателство!!! Споделям с теб тъй както и ти с мен. ;) 

п.п. Отчаяние няма, а има неща които да направиш!!! Успех!

p.s. на п.п. Ти си бъдещето, а не аз!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dioib написа:

Да, така е, но не това е целта ми.

Давам ти друга гледна точка, а не търся разбирателство!!! Споделям с теб тъй както и ти с мен. ;) 

п.п. Отчаяние няма, а има неща които да направиш!!! Успех!

p.s. на п.п. Ти си бъдещето, а не аз!!!

Всеки е бъдещето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки е бъдещето!

Моето е по-малко от твоето ... ;) 

От теб зависи!!! Вярвай си!!!

п.п. Мен не ме мисли ... добре съм ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dioib написа:

Моето е по-малко от твоето ... ;) 

От теб зависи!!! Вярвай си!!!

п.п. Мен не ме мисли ... добре съм ...

Въобще не съм ви мислил и не е ставало на въпрос за такива неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Емил Костов написа:

Въобще не съм ви мислил и не е ставало на въпрос за такива неща.

:offtopic_s:Знам!

Просто подхождам по модерно = по симпатия ... ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...