Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да boot-на Windows 11 от флашка?

bootlicker (Мазния)
 Сподели

Препоръчан отговор

Може ли някой да ми обясни как да буутна Windows 11 от флашка, без да го инсталирам на лаптопа? Когато използвам Rufus да изведа файловете от .iso файла на Уиндоус 11, и рестартирам компютъра за да натисна F12 и да буутна от флашката, ми излиза ето този инсталатор:

How to install Windows 11 from USB, DVD, or ISO - Digital Citizen

Скрийншота го вземах от интернет....

Така, ако натисна на "Инсталирай сега", какво и къе ще се инсталира? Ако ще се инсталира във флашката - добре... но мен ме е страх да не би инсталатора да изтрие сегашната ми лицензирана ОС, Windows 10, и да я замени с нелицензирания Windows 11, както и всичките ми файлове да бъдат изтрити в процеса.

Какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, bootlicker (Мазния) написа:

какво и къе ще се инсталира?

Ще се инсталира, където му кажеш - естествено не и на boot медията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, baitexpo написа:

Какво точно се опитваш да направиш? Искаш да пробваш уинодус 11 или друго?

Да, искам да го пробвам - но без да се налага да го инсталирам на диска, на който се намира Windows 10 и файловете ми. Искам да буутна Уиндоус 11 от флашка.

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Ще се инсталира, където му кажеш - естествено не и на boot медията

Защо не на буут медията? Има ли някакъв начин да направя така, че Уиндоус 11 да може да се буутва от флашка, както правя с linux mint и kali linux?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, bootlicker (Мазния) написа:

Да, искам да го пробвам - но без да се налага да го инсталирам на диска, на който се намира Windows 10 и файловете ми. Искам да буутна Уиндоус 11 от флашка.

Инсталирай го във виртуална машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Защо не на буут медията? Има ли някакъв начин да направя така, че Уиндоус 11 да може да се буутва от флашка

Tо буутва от флашка - няма ядове. Ползвай VM и пробвай колото искаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Защо не на буут медията? Има ли някакъв начин да направя така, че Уиндоус 11 да може да се буутва от флашка, както правя с linux mint и kali linux?

Абе тва са различни ОС бре сърп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другарю! Ето ти един идиотски способ: Инсталираш Линукс ОС с програма за виртуална машина на флашка и после инсталираш Win11 във виртуалната машина. Дори мога да ти пратя по някакъв начин готово конфигурирана виртуалка с win 11

image.png.617944bb45b6a9b1611ece97d1dc072e.png Само не знам в кой облак да ти я "шерна" ... -> Та я първо направи комунистически облак, а!? 

Та, след този идиотски способ, и леко пипване, ще изглежда, че бутваш win11 от флашка ... 

п.п. Пък и съм я инсталирал на "Z"- модерното РуZиЪ ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баси глупостите!!!!
Създава се един vhd файлл, в него се инсталира Win 11. VHD файлът се закача към bcd store.
При стартиране на системата може да се избере дали да се зареди хостващата ОС или ОС от vhd файла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...