Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всички клавиатури с всички компютри ли са съвместими?

Виж решението Разрешен от jtaggerx,

Препоръчан отговор

Здравейте. Аз съм беден, и не мога да си купя цял компютър наведнъж. Затуй ще си купя компютър на части - по 1-2 части месечно.

Сега съм хвърлил поглед на първите две части - клавиатурата и кутията.

Искам да знам дали всички клавиатури с USB 3.0 port са съвместими с всички дънни платки с USB 3.0 port, или не?

Клавиатурите изискват ли драйвери?

Възможно ли е дадена клавиатура да не е съвместима с дъното, въпреки че имат еднакъв вид портове?

Как да знам дали дадена клавиатура е съвместима с дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОИФ

Баси смеха дет си в една тема си богат в друга беден........

Някои клавиатури може и да искат драйвери но те са обикновено висок клас но за кийтаските ментаци или ширпотреба обикновенп има нахакани драйвери в ОС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са маловажни въпроси и не е нужно човек да се притеснява за тях. Важните въпроси са за цената и качеството. Що се отнася до кутията, миналия месец си взех това: Компютърна кутия Aerocool Hive FRGB, Mid-Tower, Без захранващ блок, ATX, Black - eMAG.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Не. PS/2 клавиатурите не са съвместими с компютри без PS/2 порт. USB се управлява от операционната система след зареждането й, но първите компютри с USB не поддържаха USB клавиатура в BIOS и ако се зареди DOS или подобна операционна система без USB поддръжка, не могат да емулират стандартна клавиатура и следователно клавиатурата не работи.
Днешните компютри, които имат PS/2, имат и USB поддръжка на клавиатура от BIOS - поддържат и двата вида. Само че много вече нямат PS/2 портове.
Клавиатурите на USB, работят предимно на режим USB 1.1, понеже са периферия с ниска скорост на предаване на информация. Всякаква USB клавиатура ще работи на всякакъв компютър с USB, освен ако не е достатъчно стар да няма USB BIOS поддръжка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jtaggerx написа:

PS/2 клавиатурите не са съвместими с компютри без PS/2 порт. USB се управлява от операционната система след зареждането й, но първите компютри с USB не поддържаха USB клавиатура в BIOS и ако се зареди DOS или подобна операционна система без USB поддръжка, не могат да емулират стандартна клавиатура и следователно клавиатурата не работи.

Ти пък къде го прати в дълбока древност бре :clown::yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко да си беден - нали си наел много адвокати да ти пускат разни дела? Това без пари не става, става с много пари!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, The Rage написа:

Очаквайте-Всяко шуко ли става,за всеки щепсел.

И я че изокам некой ден! С темата ...

„Всички идиоти - с всички форуми ли са съвместими?“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, The Rage написа:

Очаквайте-Всяко шуко ли става,за всеки щепсел.

Не. Щепсели има много и различни. Английските в шУкото не влизат. :) И с контактите е пак така. Затова щепселът е най-добре да се комплектова с правилния контакт :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, jtaggerx написа:

Не. Щепсели има много и различни. Английските в шУкото не влизат. :) И с контактите е пак така. Затова щепселът е най-добре да се комплектова с правилния контакт :) 

Големи глупости - твоите и тези, на The Rage.

Въпросното „ШУКО“ или „Schutzkontakt (защитен контакт)“ няма нищо общо с бритаските стандарти - например BS 1363 plug.

Plug type BS-1363-1 for power cable - Cablematic

Щепсел CEE 7/4 няма да „влезе“ в гнездо CEE 7/5. Трябва CEE 7/7.

1x френски тип E (cee 7/5) изход стенни изход с двоен Usb 5v 2100ma Wall  Jack Ge 94v0 Pc Rosh Panel White поръчка Френска стенни контакт /  Електрическо оборудване и консумативи \ CenaMagazin.news     File:Schuko (CEE 7-4) rewirable 2.jpg - Wikimedia Commons  Museum of Plugs and Sockets: Schuko/French hybrid plugs

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

Големи глупости - твоите и тези, на The Rage.

Въпросното „ШУКО“ или „Schutzkontakt (защитен контакт)“ няма нищо общо с бритаските стандарти - например BS 1363 plug.

Plug type BS-1363-1 for power cable - Cablematic

Щепсел CEE 7/4 няма да „влезе“ в гнездо CEE 7/5. Трябва CEE 7/7.

1x френски тип E (cee 7/5) изход стенни изход с двоен Usb 5v 2100ma Wall  Jack Ge 94v0 Pc Rosh Panel White поръчка Френска стенни контакт /  Електрическо оборудване и консумативи \ CenaMagazin.news     File:Schuko (CEE 7-4) rewirable 2.jpg - Wikimedia Commons  Museum of Plugs and Sockets: Schuko/French hybrid plugs

Хей,къде се запали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, jhoro написа:

Въпросното „ШУКО“ или „Schutzkontakt (защитен контакт)“ няма нищо общо с бритаските стандарти - например BS 1363 plug

Не казах ли точно това? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не казах ли точно това?  
Не.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, jhoro написа:

Не.

Някак си имам други спомени.

преди 2 часа, jtaggerx написа:

Не. Щепсели има много и различни. Английските в шУкото не влизат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Вземи клавиатура с USB 2.0

Някой ползва ли още - клавиатура с PS2 букса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, jhoro написа:

PS/2 в някои случаи има предимство при гейминг. Освен това дори новите дъна имат по 1 PS/2 порт. :speak:
Няма технически пречки да ползваш PS/2 клавиатура на настолен компютър. Е, в лаптоп трудно ще я ръгнеш.
Ползвам стара IBM клавиатура с преходник от DIN към PS/2 :biggrin:
Уникално се пише на нея!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jtaggerx написа:

PS/2 в някои случаи има предимство при гейминг. Освен това дори новите дъна имат по 1 PS/2 порт. :speak:
Няма технически пречки да ползваш PS/2 клавиатура на настолен компютър. Е, в лаптоп трудно ще я ръгнеш.
Ползвам стара IBM клавиатура с преходник от DIN към PS/2 :biggrin:
Уникално се пише на нея!

Не споря - само попитах. Десктоп-машина ползвам само служебната, а личните от 10 години са лаптопи.
Те си имат вградени или ползвам безжични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ncl написа:

До 2016-та ползвах такава.

И в момента имам две - няма къде (и защо) да ги ползвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, jhoro написа:

И в момента имам две - няма къде (и защо) да ги ползвам.

Тогава ги продай. Ако са стари. Една оригинална IBM клавиатура с DIN струва стотарка в Ebay, ако е работеща и в добро състояние.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, jtaggerx написа:

Тогава ги продай. Ако са стари. Една оригинална IBM клавиатура с DIN струва стотарка в Ebay, ако е работеща и в добро състояние.

Абсурд!

По-скоро - бих ги подарил на някого.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, jhoro написа:

Туй какво общо има с мен? Първо четеш, мислиш половин час и чак тогава...

Аз лично ползвам клавиатура с USB 2.0, защото на PS2 ми е мишката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, JKirilov написа:

Туй какво общо има с мен? Първо четеш, мислиш половин час и чак тогава...

Аз лично ползвам клавиатура с USB 2.0, защото на PS2 ми е мишката!

Много си тъпо парче! Да не си мислиш, че само с теб се занимавам?

Пп. Десктопите имат по ДВА PS2 порта - отделно за клавиатура и за мишка!
Пълен некадърник си - собственият си компютър не познаваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...