Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Jorge написа:

Твоята конфигурация пиковo няма да достигне повече от 230-40W. Предостатъчно захранване на добра цена е 2021 CX450M. Ще издържи дори и карта около 300W + сегашното процесорче. 

Успех!

Ще издържи 300 вата карта друг път 450 вата захранване! Процесора му е Intel Core i512400F Processor 18M Cache up to 4.40 GHz Product Specifications

Цитат

Сложи дъно, памет и разни други компоненти и с 300 вата карта ще отиде и мине 500 вата. Аз съм с 5800X и RTX 3070 и съм стигал консумация над 460 вата, като съм ограничил процесора до 130 вата, а видеокартата ми не е минавала 270 вата. Захранването ми има опция за показване на общата консумация и затова знам общата консумация на системата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, usernme написа:

Реших да отделя повече пари за дъно. Това заслужава ли си цената?

Asus TUF Gaming B660M-Plus

Или може би това е добра оферта в момента?

https://plasico.bg/msi-mag-b660-tomahawk-wifi-d4-12671296.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, usernme написа:

Или може би това е добра оферта в момента?

https://plasico.bg/msi-mag-b660-tomahawk-wifi-d4-12671296.html

Скъпо е, но е добро е дъното за 12gen.

Тук, може погледнеш и другите предложения за B660.

Top 5 Best B660 Motherboards

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Mr. ?? написа:

Скъпо е, но е добро е дъното за 12gen.

Тук, може погледнеш и другите предложения за B660.

Top 5 Best B660 Motherboards

Поръчах "MSI B660 Tomahawk DDR4" Остава драмата със захранването.. Трябва ми нещо с достатъчно мощност при бъдещ ъпгрейд на видеото с нещо от сорта на RTX3060, но и да е на възможно по-ниска цена, че едни сметки си правех то кво излезна....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ncl написа:

Да, не съм погледнал коментарите. Нека избере някое друго тогава.

Аз от две страници казвам, че бюджетния Seasonic не е оферта да се купува. Не е като да няма избор на добри захранвания в бюджетния сегмент

MSI MAG A650BN

Ето това е прилично захранване с 60м. гаранция. ОЕМ е CWT, също като предложения по-рано от някой XPG Pylon, който обаче струва повече и е с 36м. гаранция

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти последно какво не разбра? За втори път повтарям - за тази конфигурация и 300 вата ще ти стигнат. Нали твърдиш, че за в бъдеще може да ъпгрейдваш видеокартата, въпроса е дали тогава ще вземаш ново захранване или отсега ще се подсигуриш? Ако вземеш видеокарта, която иска към 300 вата или повече, ще трябва да вземеш захранване според нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

Ти последно какво не разбра? За втори път повтарям - за тази конфигурация и 300 вата ще ти стигнат. Нали твърдиш, че за в бъдеще може да ъпгрейдваш видеокартата, въпроса е дали тогава ще вземаш ново захранване или отсега ще се подсигуриш? Ако вземеш видеокарта, която иска към 300 вата или повече, ще трябва да вземеш захранване според нея.

Няма само захранвания да купувам. Сега трябва да взема подходящо и за напред. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях това за RTX 3060. Нейната консумация  е ниска - под 200 вата, там и 500 вата захранване ще стигне. Вече ако картата е по-мощна - примерно RTX 3070, там отиваш към/над 250 вата само за нея и така нататък и ще е добре да имаш поне 600 вата захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, usernme написа:

Поръчах "MSI B660 Tomahawk DDR4" Остава драмата със захранването.. Трябва ми нещо с достатъчно мощност при бъдещ ъпгрейд на видеото с нещо от сорта на RTX3060, но и да е на възможно по-ниска цена, че едни сметки си правех то кво излезна....

На предната страница от темата, съм препоръчал две захранвания.

EVGA PSU, си заслужава цената. Но, ако смяташ да ъпгрейдваш с карта от новото поколение на nvidia, примерно RTX 4070 или по висок клас,

тогава захранването e възможно да се окаже недостатъчно. И ще трябва да търсиш 750W, като минимум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До новото поколение видеокарти има много време, докато излезе. А и цената на RTX 4070 най-вероятно ще е като на или по-висока от цената на RTX 3090, щом като производителността и ще е уж 20-30% по-висока. Тук има разни слухове и предположения, но докато не излезе официално нищо не се знае. Дано познаят за цената - $499 USD, но лично мен ме съмнява, че ще е минимум 2 пъти и нещо на това.

Nvidia RTX 4070 – release date rumours, price, specs, and benchmarks | PCGamesN

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност в близките години няма и да си помисля за няколко К за карта. Каквото и захранване да взема, то ще си изпее песента до като дойде време да се класирам за такава карта. :Д 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според вас дали не беше по-добре да избера AMD вместо Intel, примерно Ryzen 5 5600? Чудя се дали не допускам грешка, още не съм разопаковал процесора, и дъното не е дошло, така че не е късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало с този процесор да имаш по-добра производителност от АМД в повечето случаи и игри. Вече вариант е да чакаш новото поколение на AMD в края на годината, но там също отиваш и на DDR5, а за момента цените са доста високи и не се знае дали и кога ще станат нормални, нито какви ще са цените на процесорите и дънните платки. Вече по-нататък ще можеш да сложиш и по-мощен процесор и с повече, ако ти трябва, а и цените ще им паднат, може и втора употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво да е малка? За стоковия охладител ли?

Цитат

Съвместимост с дънни платки : ATX
Съвместимост с дънни платки : Micro-ATX
Съвместимост с дънни платки : Mini ITX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да съм свикнал на старите големи кутии и тая да ми малее, знам ли. Вътре всичко ще е едно до друго. И като дойде време за нова карта, не знам дали ще има място.

viber_image_2022-05-16_21-16-07-898.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кутията е нормална стига да не се монтира голям охладител и или 360-ка водно.

Но, с монтаж на захранването отгоре, през 2022 не ми се връзва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...