Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Букса за антена на рутер.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, jtaggerx написа:

Накратко, безсмислена информация.

Абсоплютно прав си - постът ти е съвсем ненужен - според автора околните заети канали са:

преди 15 часа, ivan_pop написа:

1-ви=>2 броя

2-ри=>3 броя, единия е първия ми рутер.

3-ти=>1 брой

5-ти=>1 брой

10-ти=>1 брой

11-ти=>4 броя

Дано чукча стане читатель

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 54
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 9 минути, цър-вул написа:

Абсоплютно прав си - постът ти е съвсем ненужен - според автора околните заети канали са:Дано чукча стане читатель

Господине, не знам дали са ви показвали наскоро къде се намира вратата, но във всяка тема в която пишете, не правите друго освен да се дървите.
Вашият пост е абсолютно ненужен и с нищо не допринася към темата, освен да се изтъкнете колко сте умен, хубав и красив. Никът наистина много Ви отива!
Ама то туй да си увеличиш скоростта на нета като върнеш рутера на фабрични настройки - безценно!!!

На 2.4Ghz очакваш винаги да има нещо на повечето или всички канали. Затова гледаш къде мрежите, които "хващаш" са с най-слаб сигнал спрямо теб. В случая видях, че 13 ще е относително чист, след като последните мрежи са на 11, както и предполагах. От мързел не си сменят региона и на ауто рутерите ги въртят от 1 до 11.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че страдаш от логорея и ни черта не вдяваш от ситуацията, а си върти латерната. Затова спирам да участвам в темата, за да не я размива е, защото ти явно няма да се спреш... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.05.2022 г. в 20:38, Kolev72 написа:

Това е чисто теоретично без никакви препятствия. Но те реално съществуват и в неговия случай . Като направи експеримента е хубаво да напише резултата.

...

Ти ме разбираш.
Това е половината от wifi енерго-метър.

spacer.png

Работи на 2.4GHz wifi. Печатната антена е разчетена за разстояния в радиуса на дома. Скалпел. Разрезвам дипола и на импровизирани площадки запоявам конектор от пенсионирани мрежови карти. Донор един вид.

spacer.png

Долу вдясно е резултата. Съответно кабел и 3dBm 2.4GHz антена. Голямата платка е zigbee cc2530 координатор с допълнителен радио-усилвател ( малкия чип до изхода). Също работи на 2.4GHz, но zigbee-каналите се отличават от wifi-такива. Ширината на лентата е едва 5MHz.

Самата антена е китайски ширпотреб. Конектор, ширмован кабел 50 Ohm и дипол. Ако се прежали, нейния конектор става за донор в авторската тегоба. Притежавам такива антени на кило и две еднакви няма като характеристики. Китайска лотария.

Разлика. Без антена.
spacer.png

и след модификация.
spacer.png

И да, ориентация в пространството на помощ за приближаване до заветни 100%.

Заради спорта.
Реших да импровизирам фарадеев кафез. Омотах антената с няколко слоя алуминиево фолио. Даже го заземих. Грънци. Никакво изменение. Така че, легендите за бетони, дървени стени и прочие битовизми в кюпа. Страшното са интерференциите. 11-ти канал е по подразбиране и масово не го ръчкат. Минах на 5-ти канал на 2.4 и на 40-ти на 5 и се родих. Съседските сульо и пульо мрежи в киреча.

spacer.png

Относно RATE. Рутерът е гигабитов опто-влакно. Картата е архаична, а не ми се гладува за по.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Profruit написа:

Ти ме разбираш.
Това е половината от wifi енерго-метър.

spacer.png

Работи на 2.4GHz wifi. Печатната антена е разчетена за разстояния в радиуса на дома. Скалпел. Разрезвам дипола и на импровизирани площадки запоявам конектор от пенсионирани мрежови карти. Донор един вид.

spacer.png

Долу вдясно е резултата. Съответно кабел и 3dBm 2.4GHz антена. Голямата платка е zigbee cc2530 координатор с допълнителен радио-усилвател ( малкия чип до изхода). Също работи на 2.4GHz, но zigbee-каналите се отличават от wifi-такива. Ширината на лентата е едва 5MHz.

Самата антена е китайски ширпотреб. Конектор, ширмован кабел 50 Ohm и дипол. Ако се прежали, нейния конектор става за донор в авторската тегоба. Притежавам такива антени на кило и две еднакви няма като характеристики. Китайска лотария.

Разлика. Без антена.
spacer.png

и след модификация.
spacer.png

И да, ориентация в пространството на помощ за приближаване до заветни 100%.

Заради спорта.
Реших да импровизирам фарадеев кафез. Омотах антената с няколко слоя алуминиево фолио. Даже го заземих. Грънци. Никакво изменение. Така че, легендите за бетони, дървени стени и прочие битовизми в кюпа. Страшното са интерференциите. 11-ти канал е по подразбиране и масово не го ръчкат. Минах на 5-ти канал на 2.4 и на 40-ти на 5 и се родих. Съседските сульо и пульо мрежи в киреча.

spacer.png

Относно RATE. Рутерът е гигабитов опто-влакно. Картата е архаична, а не ми се гладува за по.

Поздрави!

Приятелю !

Доста често отговорите ти на такива въпроси са много добри. Една от хубавите ти страни е това, че често даваш и подробно описание на ел. схема и как си изпълнил това, за което се говори. Аз го оценявам като отлично и не само аз, а и много други от форума. Но значителната част от питащите са хора, които нямат тези способности да изготвят съответната модификация, както примерно ти или някой друг е посочил.

Още по вече, че това всичко работи на честота хиляди мегахерци. Там нещата не стоят както на 100 килохерца ни практически и най много - теоретически. Да не говорим за честоти над 5-10 гигахерца. Много често , всичко се прави експериментално, както при теб. Тогава наистина можеш да видиш резултата от майсторлъка си. Поздрави от мен и много здраве ти пожелавам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...